Ceturtdiena,
2021.gada
22.aprīlis
Pilsētā

Ministrs R. Naudiņš atbalsta Jūrmalas attīstības prioritātes


Apskatīt komentārus (0)


11.04.2014

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš un Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis 11. aprīlī Jūrmalas pilsētas domē.
Foto no Jūrmalas pilsētas domes arhīva.

 

 

 

Ziņu dienests

 

Šodien, 11. aprīlī, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš, Jūrmalas pilsētas domē darba vizītē tikās ar domes priekšsēdētāju Gati Truksni, tikšanās laikā pilsētas mērs iepazīstināja ministru ar pilsētas attīstības prioritātēm un iedzīvotāju sociālā atbalsta politiku, kā arī pārrunāja problēmjautājumus pašvaldību darbā.

 

Ministrs pozitīvi vērtēja to, ka Jūrmalas pašvaldībā izdevies panākt stabilu, konstruktīvu politisko vadību un iedzīvotāju atbalstu, bez kuras daudzas lietas nebūtu iespējams īstenot: „Šobrīd situācija Jūrmalas pašvaldībā ir radikāli mainījusies, – ir panākta izaugsmi veicinoša stabilitāte un nodrošināts sekmīgs, pārskatāms darbs pašvaldības iedzīvotāju labā."

 

Viņš arī ļoti atzinīgi novērtēja Jūrmalas pašvaldībā īstenoto atbildīgo sociālo politiku, kas pašreizējās ekonomikas apstākļos pilsētas iedzīvotājiem nodrošina jūtamu sociālo atbalstu, it īpaši ģimenēm ar bērniem, un veicina demogrāfiskās situācijas uzlabošanos. „Pašvaldībā nodrošinātās bezmaksas pusdienas pilnībā visiem skolēniem no 1. līdz 11. klasei un no 1. septembra plānotās brīvpusdienas arī bērnudārzu audzēkņiem, tāpat skolēniem nodrošinātais bezmaksas transports ģimenei ar diviem bērniem mēnesī sniedz atbalstu vismaz 140 eiro apjomā,” uzsvēra G. Truksnis.

 

G. Truksnis iepazīstināja ar lielākajiem pašvaldībā patlaban īstenotajiem investīciju projektiem – ar Dzintaru koncertzāles rekonstrukciju un restaurāciju un Aspazijas mājas rekonstrukciju. Gan šos, gan citus apjomīgus projektus, tostarp šogad pabeigto bērnudārza celtniecību Ķemeros, Slokas stadiona būvniecību pašvaldība īstenojusi pilnībā par saviem finanšu līdzekļiem, ņemot aizņēmumu Valsts kasē. Pašvaldība plāno arī Ķemeru parka sakārtošanu, kam līdz šim Eiropas struktūrfondu līdzfinansējums vairākkārt ticis atteikts.

 

Jūrmala no saviem ieņēmumiem pašvaldību izlīdzināšanas fondā šogad maksā 7 miljonus eiro, taču no pieejamajām pilsētvides atbalsta programmām līdz šim nav saņēmusi nekādus līdzekļus.

 

Ministrs R. Naudiņš apliecināja, ka situācija ir jāmaina, un pauda atbalstu ministrijas līdzdalībai jautājumu risināšanā saistībā ar pilsētas kultūras un tūrisma objektu un pilsētas infrastruktūras attīstību tūrisma veicināšanai. Ministrs ierosināja organizēt tikšanos ar Valsts vides dienesta un Ķemeru nacionālā parka vadību, lai nodrošinātu ātrāku un koordinētāku sadarbību starp šīm iestādēm un pašvaldību ar vidi saistītu problēmu risināšanā. R. Naudiņš arī ierosināja, ka nepieciešams tikties ar Satiksmes ministrijas vadību, lai pārrunātu jautājumu par jauna tilta pār Lielupi būvniecību Dubultos, jo pašvaldības plānotā jaunu sporta infrastruktūras objektu būvniecība ievērojami palielinās viesu skaitu pilsētā un līdz ar to arī transporta plūsmu.

 

Tikšanās laikā tika skarti arī Lielupes ostas attīstības jautājumi un pilsētas ielu infrastruktūras sakārtošana. Jūrmala veiks autoceļa rekonstrukciju Talsu šosejā. Šis projekts tiek līdzfinansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem, un pašvaldības ieguldījums tajā pārsniedz 1,1 miljonu eiro. Lai kūrortpilsētā sakārtotu ielu infrastruktūru, jāiegulda apjomīgi līdzekļi arī Ventspils šosejas posma remontam.

 

„Jaunā ministra personā redzu ieinteresētu un atbalstošu partneri, kam patiesi rūp pašvaldību lietas un problēmas un kurš gatavs tās konstruktīvi risināt,” par tikšanos ar R. Naudiņu gandarījumu pauda Jūrmalas mērs G. Truksnis. „Man ir pārliecība, ka šīsdienas konstruktīvās tikšanās ir labs sākums veiksmīgai sadarbībai un atbalstam atbilstīgi savai kompetencei un iespējām pašvaldības prioritāro mērķu sasniegšanai un darbam visu iedzīvotāju labā.”

 

Tikšanās noslēgumā ministrs R. Naudiņš un pilsētas mērs G. Truksnis vienojās tuvākā laikā rīkot atbildes vizīti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, lai detalizētāk pārrunātu pašvaldības darba jautājumus.

 


 


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt