Ceturtdiena,
2021.gada
22.aprīlis
Pilsētā
45728

Jūrmala sadarbosies ar Samarkandu


Apskatīt komentārus (0)


05.06.2014

29. maijā Samarkandā, piedaloties Latvijas Valsts prezidentam Andrim Bērziņam, sadarbības līgumu paraksta Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis un Samarkandas pilsētas pašpārvaldes mērs Akbars Šukurovs. Foto: Toms Kalniņš, Valsts prezidenta kancelejas arhīvs.

 

 

Ziņu dienests

 

Maija beigās Latvijas valsts oficiālās vizītes laikā Uzbekistānas Republikā Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis un Samarkandas pilsētas pašpārvaldes mērs Akbars Šukurovs (Akbar Shukurov) parakstīja sadarbības līgumu tūrisma, kultūras un sporta jomā.

 

"Uzbekistāna ir valsts ar senu vēsturi un bagātām kultūras tradīcijām, kas sniedzas vairāku tūkstošu gadu pagātnē. Lai arī Samarkandu no Jūrmalas šķir vairāk nekā četri tūkstoši kilometru, mēs redzam, ka arvien vairāk tūristu no mūsu valsts vēlas labāk iepazīt šo austrumu zemi, tās intelektuālo mantojumu, un arī Uzbekistānas iedzīvotājiem ir liela interese par Latviju un Jūrmalu," saka Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis.

 

"Raugoties uz tālāko sadarbību, esam noskaņoti ļoti pozitīvi, tāpat arī Samarkandas mērs Akbars Šukurova kungs. Tā kā sadarbībai ar Uzbekistānu ir atbalsts valsts līmenī, saskatu lielu potenciālu, turklāt daudz plašāku, nekā to paredz noslēgtais līgums," atzīmēja G. Truksnis. "Sadarbības līguma noslēgšana starp Jūrmalas kūrortpilsētu un seno austrumu pērli Samarkandu būs būtisks solis savstarpējo attiecību nodibināšanā," uzsver Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs G. Truksnis.

 

Tūristu skaits no Uzbekistānas Jūrmalā patlaban nav liels, bet tam ir tendence pieaugt – pērn salīdzinājumā ar 2012. gadu palielinājums bija 14 % un kopējais tūristu skaits no Uzbekistānas pārsniedza divus tūkstošus. Medicīniskās rehabilitācijas, kūrortārstniecības un spa pakalpojumu piedāvājums ārpus vasaras sezonas ir tie aspekti, kas Uzbekistānas iedzīvotājus interesē Jūrmalā.

 

Kultūras jomā paredzēts rīkot kopīgas kultūras dienas, mākslas festivālus un izstādes abās sadraudzības pilsētās. Plānota sadarbība arī starp Jūrmalas un Samarkandas sporta organizācijām un klubiem, īstenojot sporta treneru pieredzes apmaiņu un rīkojot kopīgus sporta pasākumus un sacensības.

 

Pēc sadarbības līguma parakstīšanas oficiāli tiek atklāta Latvijas mākslinieka, gleznotāja, jūrmalnieka Valda Buša izstāde. Izstāde, ko veido 30 mākslinieka gleznas, līdz 1. jūlijam būs apskatāma Samarkandā, pēc tam arī Uzbekistānas galvaspilsētā Taškentā.

 

Sadarbību ar Uzbekistānu Jūrmalas pilsēta aizsākusi jau pirms vairākiem gadiem. Pagājušajā gadā Jūrmalā viesojās Uzbekistānas vēstnieks Latvijā Afzals Artikovs, un tikšanās laikā ar domes priekšsēdētāju Gati Truksni tika pārrunātas kopīgās sadarbības iespējas. Vēstnieka vizītes laikā Uzbekistānas radošie kolektīvi Jūrmalas pilsētas domē, kūrorta rehabilitācijas centrā „Jaunķemeri” un Pumpuru vidusskolā sniedza koncertu, kā arī nodibināja kontaktus ar Pumpuru vidusskolas jauniešiem.

 

Jūrmalā regulāri tiek uzņemtas Uzbekistānas žurnālistu un tūrisma aģentūru vizītes, iepazīstinot ar medicīnas tūrisma, spa un kultūrvēstures tūrisma un investīciju iespēju piedāvājumu kūrortpilsētā.

 


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt