Trešdiena,
2021.gada
21.aprīlis
Pilsētā
45037

Pasaules Hipertensijas diena Jūrmalā


Apskatīt komentārus (0)


13.05.2014

Foto: photl.com

 

 

Ziņu dienests


Vai Tev ir paaugstināts asinsspiediens? To noskaidro Pasaules Hipertensijas dienā Jūrmalā – 17. maijā.  Pasaules Hipertensijas dienas ietvaros var veikt  bezmaksas veselības pārbaudes un konsultēties ar ārstu.

 

Sestdien no 10:00-16:00 Jūrmalā, Jomas ielā 85 (Mēness aptiekas klientu apkalpošanas zālē) konsultēs Jūrmalas slimnīcas ārsts, internists Gints Maželis. Visiem interesentiem uz vietas būs iespēja noteikt holesterīna līmeni, cukura (glikozes) līmeni, ķermeņa masas indeksu un asinsspiedienu.

 

Asinsspiediena paaugstināšanās virs normas ir slimība, un to sauc par arteriālo hipertensiju. Hipertensijas gadījumā var būt gan pastāvīgi, gan periodiski paaugstināts asinsspiediens virs 140/90 mm Hg. Tas ir lielākais nāves riska faktors visā pasaulē, izraisot sirds slimības, trieku (insultu),  nieru slimības un diabētu. Daudziem  ilgstoši ir augsts asinsspiediens, viņiem pašiem to nezinot. Ja augsto  asinsspiedienu  neārstē, tas  bojā artērijas un dzīvībai svarīgos orgānus visā organismā. Tāpēc augsto asinsspiedienu sauc par "kluso slepkavu". Hipertensija ir globāla epidēmija. Pasaulē katru gadu mirst 9.4 miljoni no augsta asinsspiediena radītām slimībām. Katram trešajam pieaugušajam ir paaugstināts asinsspiediens, bet tikai katrs otrais slimnieks to zina.

 

Šīs dienas ietvaros cilvēkiem ātri un bez maksas tiks veikti izmeklējumi, lai izslēgtu saslimšanas risku vai atklātu problēmas, kuras vajadzētu risināt. Simptomi, kas norāda uz iespējamu hipertensiju –galvassāpes, reiboņi, nervozitāte, sirdsklauves vai sāpes sirds apvidū,palielināts svars. Bieži vien nedaudz paaugstināts asinsspiediens nerada nekādas sūdzības un to atklāj nejauši, profilaktiski mērot asinsspiedienu. Gaidīsim arī cilvēkus, kas ikdienā nav saskārušies ar simptomiem, bet vēlas ātri un ērti pārliecināties par savu veselības stāvokli. Lai nodrošinātu plašu sabiedrības līdzdalību, Pasaules Hipertensijas dienā varēs saņemt informatīvos materiālus par augsta asinsspiediena ietekmi.

 

 


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt