Trešdiena,
2021.gada
21.aprīlis
Pilsētā
51595

Omraču skola Dubultos


Apskatīt komentārus (0)


16.02.2015

Sestdienās Dubultu Pasaku mājā no agra rīta līdz vēlam vakaram notiek dabai un visu vecumu bērniem draudzīga etnobotānikas un citu dabaszinību mācīšanās vides interpretācijas spēļu un laba noskaņojuma gaisotnē.

Jūrmalas un Jaunjelgavas novada dabaszinību un folkloras skolotāji, iedvesmojoties no tautas dainām,  dzīvei dabā praktiski noderīgas zināšanas mācās paši un palīdz apgūt citiem ar  vides interpretācijas spēļu metodi. Vides interpretācijas spēļu metode ir sena kā pasaule, un nav ieguvusi godam pelnīto popularitāti tikai tāpēc, ka to grūti iespiest klasiskās skolas gaiteņu un stundu sarakstu rāmjos. Dubultu Pasaku māja sniedz  lielāku dabas, brīvības un mācīšanās prieka sajūtu, jo rēķināšanās ar Puķu Pūķa saules kalendāra ritmu ir daudz radošāka nekā formālās izglītības obligātā birokrātija.

Biedrības „Undīne” biedri un domubiedri vides spēles ir veidojuši, domājot par stabilām un paliekošām zināšanām saviem bērniem. Dzīvei, nevis ķeksītim ieskaišu grāmatiņā. Baltu saules  kalendāra radoša interpretācija ir izcili labs palīglīdzeklis, lai dabaszinības mācītos kā vienotu veselumu, kas sadalīts cikliskos laika periodos, reizēm arī telpā, bet ne atsevišķos mācību priekšmetos. Omraču vides spēlēs apgūtais  paliek atmiņā, ar šo metodi iegūtās zināšanas varēs praktiski pielietot  saules mūžu. Saules kalendārā viss ir saistīts. Siltums-aukstums, fizika-ķīmija, darbs un atpūta, daba un dvēsele. Pagājušo un nākamo sestdienu viss notiek par un ap  Meteņdienu, ledu, lāstekām, pašaudzētu, pašaustu audumu, linsēklām un dīgstošiem graudiem. Aiznākamo sestdienu sāksim gatavoties Lieldienām, ne tikai kā svētkiem, bet arī notikumam - dabā, darbā, zināšanās. 

Pasaku māja ir vairāk nekā 150 gadus veca koka māja, tai blakus ir pļava, mežs, upe un jūra, bet, lai labāk sajustu dabu, patiesību un līdz ar to - arī Pasaku mājas vides spēli, rīkojam arī saulgriežu nometnes Saules muižā un Omraču Puķu Pūķa zemē. Tās  ir Pasaku mājā izdomātas mūsdienu pasakas, kas, pielietojot Saules kalendāra vides spēlēs apgūto metodi, ir kļuvušas par īstenību. Atnāc uz Dubultu Pasaku māju un pastāsti, ko vēlētos darīt par īstenību tu!

Papildus informācija - pa tālruni 20203120 (Omrači).

 

Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt