Trešdiena,
2021.gada
21.aprīlis
Pilsētā

Mācību gads ir sācies


Apskatīt komentārus (0)


04.09.2014

 Foto: Jānis Vilnītis

Šajā gadā Jūrmalā skolas gaitas uzsāk vairāk bērnu nekā pērn

 

ZIŅU DIENESTS

 

Lai arī 1. septembra rīts bija rudenīgi dzestrs, saulīte šajā dienā pirmklasniekiem un viņu vecākiem, kā arī skolotājiem radīja svētku noskaņojumu. Skolu tuvumā visā pilsētā varēja manīt desmitiem sapostu bērnu ar ziediem rokās, un tā vien šķiet, ka viņu svinīgais noskaņojums pirmās skolas dienas atmiņas raisīja  pat tajos garāmgājējos, kuriem pašiem un pat bērniem skolas gaitas sen kā aiz muguras.

 

Kā jau ierasts, tad pirmo skolas dienu kopā ar pedagogiem un skolēniem sagaidīja arī pilsētas domes seputāti. Tā domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis apmeklēja Vaivaru pamatskolas svinīgo mācību darba uzsākšanai veltīto pasākumu, deputāts Jānis Lediņš sākumskolu „Taurenītis”, bet pārējie citas mūsu pilsētas skolas.

 

Kā informē dome, tad 2014./2015. gadā mācības izglītības iestādēs Jūrmalā uzsāk 492 pirmklasnieks, kas ir par 19 bērniem vairāk nekā pagājušajā gadā (10. klasē – 241, 12. klasē – 239 skolēni).

 

Pašvaldības finansējums izglītībai 2014.gada budžetā paredzēts 20 631 690 eiro apmērā, no kuriem 8 344 000 eiro atvēlēti izglītības iestāžu remontam un būvniecībai. Te jāiebilst, ka daudzfunkcionālas sporta zāles būvniecībai pie Jūrmalas Valsts ģimnāzijas un sākumskolas „Atvase” vien paredzēti gandrīz 5,3 miljoni. Savukārt mākslas skolas būvniecībai 2 miljoni 243 tūkstoši eiro. Kā jau esam informējuši, tad šajā mācību gadā dome nodrošina bezmaksas ēdināšanu pilnīgi visiem pilsētas skolu un pirmskolu iestāžu audzēkņiem. Pēc domes informācijas, pirmsskolas un vispārējās izglītības iestāžu  audzēkņiem bezmaksas ēdināšanai atvēlēti 1 500 000 eiro. Savukārt mācību līdzekļu iegādei skolām  un pirmsskolas izglītības iestādēm un izglītības iestāžu attīstībai domes budžetā atvēlēti 380 000 eiro, bet skolēnu bezmaksas transporta nodrošināšanai - 260 000 eiro.

 

Veiksmīgu jauno mācību gadu!


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt