Sestdiena,
2021.gada
19.jūnijs
116830

Kā labiekārtot lodžiju


Apskatīt komentārus (0)


06.05.2021

"Jūrmalas namsaimnieka" darbinieki un speciālisti šobrīd aktīvi darbojas dažādos pavasara darbos, gan veicot plašākus tīrīšanas darbus koplietošanas telpās, gan sakārtojot mājām pieguļošo zaļo zonu pēc ziemas.  Tāpat arī iedzīvotāji noteikti  savos mājokļos rosās un veic dažādus pavasara tīrīšanas un kārtošanas darbus.  Tai skaitā daudzi pievēršas arī balkonu un lodžiju sakārtošanai pēc ziemas.  Mūsu speciālisti dalās ar padomiem par to, kā balkonus un lodžijas labiekārtot tā, lai ir gan sakārtota telpa, gan netiktu traucēti kaimiņi, gan telpas tehniskais stāvoklis tiek saglabāts labā kārtībā" , stāsta Igors Krivoručko, Jūrmalas namsaimnieks vadītājs.  

 

 

Informē SIA “Jūrmalas namsaimnieks” 

 


Balkoni un lodžijas ir vieta, kur siltā laikā atpūsties, sauļoties, vai vienkārši baudīt kafiju.  Tādēļ iedzīvotāji nereti cenšas šo sava īpašuma daļu labiekārtot pēc iespējas mājīgāk, ērtāk un funkcionālāk. Ja kādu laiku atpakaļ lodžijas un balkoni visbiežāk tika izmantoti kā mantu noliktava tām lietām, kam dzīvoklī nebija vieta, tad pēdējos gados cilvēki arvien aktīvāk izmanto šo telpu gan kā vietu atpūtai svaigā gaisā, gan kā telpu, kur izveidot savu minidārziņu. 

 


Lodžijas ir privātīpašums piederošs pie katra konkrētā dzīvokļa un tāpat arī balkoni ir noteikti kā privātīpašums, izņemot atsevišķus gadījumus, kad tie nav saistīti ar tam pieguļošo dzīvokli.  Tāpat īpašniekiem ir noteikts par pienākumu atbilstoši ēkas tehniskajām prasībām, uzturēt lodžijas un balkonus labā tehniskā stāvoklī.  Tomēr, ir daži nosacījumi un ieteikumi tam, ko var un ko tomēr nevar darīt aprīkojot, uzlabojot un remontējot balkonu un lodžiju telpas. 

 


Tāpat jāatceras, ka Latvijas klimatiskajos apstākļos iekārtot atvērtu balkonu vai lodžiju ar materiāliem un mēbelēm, kuras nav piemērotas ilgstošai turēšanai āra apstākļos, nebūtu prātīgi, jo vasara ilgst tikai trīs mēnešus – atlikušos deviņus mēbeles nāksies izvietot telpās, lai tās nesabojātos. Tāpēc šo āra telpu iekārtojumā izmanto mitruma, saules un citu āra apstākļu izturīgas lietas un mēbeles (bieži tās ir izgatavotas no plastmasas vai metāla), kuras, iestājoties aukstam laikam, var atstāt turpat balkonā vai lodžijā, lai gaida nākamo pavasari.Grīdas segums

 


Jāatceras, ka īpašnieku pienākums ir rūpēties, lai balkona, vai lodžijas tehniskais stāvoklis nepasliktinās, lai betona grīda vai hidroizolācijas slānis netiek bojāts un ēkas konstrukcijā neiekļūst mitrums, kas var būt cēlonis gan armatūras korozijai, gan radīt bojājumus zemāk esošajiem dzīvokļu īpašumiem. Šī iemesla dēļ jāizvēlas tāds grīdas segums, kas nebojā betona grīdu vai hidroizolācijas slāni, kā arī nerada mitruma krāšanos uz tā.  

 


Betona balkonu un lodžiju grīdām, kur nav paredzēts hidroizolācijas slānis, vienkāršs grīdas segums ir polipropilēna flīzes, kuras ir viegli ieklāt un ir neslīdošas un ilglaicīgas.  Tas ir arī Latvijas laikapstākļiem piemērotākais segums lodžijām un balkoniem, kas mitrumā nebojāsies, nelaidīs cauri mitrumu, nodrošinās gaisa apmaiņu starp pārsegumu un būs ilglaicīgas. 

 

 

Var izvēlēties arī koka (dēļu) grīdas segumu, tikai tad jāatceras, ka tas būs katru gadu no jauna jābeicē,  lai grīda nebojātos un koks nelaistu cauri mitrumu, tādējādi sākot trūdēt. 

 

 

Var izvēlēties speciālas  akmens flīzes ārtelpām, kas ir paredzētas dažādiem laika apstākļiem.  Tomēr jāuzmanās, jo ar laiku spraugās var sākt krāties mitrums, flīzes var sākt atdalīties no virsmas.  Noteikti jāizvēlas speciālās ārtelpu flīzes, jo iekštelpu flīzes mitrumā var būt slidenas.  

 

 

Vēl var izvēlēties koka-plastmasas kompozītmateriāla (WPC) grīdas segumu Risinājums ir tas pats, kas kokam, tikai nebūs katru gadu jābeicē un būs ilgmūžīgāks. Taču tas ir arī dārgāks. 

 


Linolejs balkonu un lodžiju grīdām neder, jo zem tā sāk krāties mitrums, kas bojā betona segumu, iekļūst tajā un veicina armatūras koroziju. 

 

 

Tāpat nederēs lamināts, kas mitrumā ātri uzpūtīsies un zem tā krāsies ūdens, bojājot ēkas konstrukciju. Margas

 


Noteikti nevajadzētu likt uz, vai karināt pāri margām puķu kastes Tas rada papildus svaru margām un var ar laiku bojāt to konstrukciju.  Tomēr, ja izvēlas karināmās puķu kastes, noteikti jāliek tās uz iekšpusi, nevis jākarina pāri balkona vai lodžijas margām.  Uz āru uzkarinātās puķu kastes var nokrist un būt bīstamas zemāk dzīvojošiem kaimiņiem, vai vienkārši garāmgājējiem.Augi

 


Nerekomendējam taisīt lodžiju griestos urbumus un likt tur stiprinājumus iekarināmiem puķu podiem.  Šādas darbības var bojāt ēkas konstrukciju, ļaut mitrumam iekļūt ēkas segumā.  

 

 

Noteikti neizvēlieties audzēt kādus vīteņaugus, kas ar laiku var izplesties arvien plašāk uz ēkas fasādes un apakšējām vai augšējām lodžijām vai balkoniem.  

 

 

Augu laistīšanu vajadzētu rūpīgi izplānot un atcerēties, ka uz balkoniem un lodžijām lietus nelīst pietiekoši un tas nedos nepieciešamo ūdeni augiem.  Labāk laistīt biežāk, nevis reti un bagātīgi, jo tad ūdens var sūkties cauri puķu kastēm un puķu podiem, noliet kaimiņu balkonu vai lodžiju, kā arī radīt bojājumus grīdas segumam.  

 


Grilēšana

 


Jāatceras, ka atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem, grilēšana uz balkoniem un lodžijām nav atļauta, kā arī var traucēt jūsu kaimiņus.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt