Sestdiena,
2021.gada
19.jūnijs
116824

Iespēja jau šogad pievienoties centralizētajam ūdensvadam un kanalizācijai


Apskatīt komentārus (0)


13.05.2021

Jūrmalā patlaban pilnā sparā notiek Jūrmalas ūdenssaimniecības attīstības projekta IV kārta – pilsēta ir uzrakta un visos rajonos rosās būvnieki un specializētā tehnika, kas rada pārvietošanās problēmas daudziem jūrmalniekiem.

 

 

Informē SIA "Jūrmalas ūdens" 

 

 

Taču daļai no viņiem pavisam drīz ūdensvada izbūves radītās problēmas būs noslēgušās, jo projekta IV kārtas kārtējais posms tuvojas izskaņai. Daudzviet jau tiek asfaltētas ielas un labiekārtota blakus esošā teritorija. Kā nosaka būvdarbu līgums – būvniecības vietai noslēgumā jābūt ne sliktākā stāvoklī kā pirms darbu uzsākšanas. Pārsvarā gadījumu, pateicoties arī pašvaldības līdzfinansējumam, ielas segumi kļūst krietni labāki nekā iepriekš. Pilnībā IV kārtas būvdarbi tiks pabeigti līdz šī gada beigām.

 


Pateicība jūrmalniekiem

 

 

“Vispirms jau izsaku jūrmalniekiem pateicību par izturību un sapratni par to, ka šie darbi rada arī neērtības. Patlaban mēs realizējam tik apjomīgu projektu, kāds saistībā ar ūdenssaimniecības attīstību iepriekš Jūrmalā nav bijis. Mēs izbūvējam 80 km ūdensvada un kanalizācijas. Papildus vēl 8 km kanalizācijas spiedvada un 19 sūkņu stacijas. Projekta aktivitātes ietver visu Jūrmalas pilsētu – no Priedaines līdz Ķemeriem, faktiski tā ir visa Jūrmalas teritorija,” pauž SIA “Jūrmalas ūdens” Projektu ieviešanas vienības nodaļas vadītājs Aivars Kamarūts. Viņš arī aicina Jūrmalas iedzīvotājus nekavēties un saņemt Tehniskos noteikumus jau tagad, lai būvsezonas laikā varētu izbūvēt tīklus pa saviem pagalmiem, pa savu īpašumu. Tad tiklīdz mūsu tīkli tiks nodoti ekspluatācijā, varēs vērt vaļā krānu un saņemt pakalpojumu.

 


Kā saņemt Tehniskos noteikumus

 

 

Par nepieciešamo dokumentu saņemšanas kārtību stāta SIA "Jūrmalas ūdens" Ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstības nodaļas inženiere Kristīne Bendža: “Lai pievienotos pilsētas ūdensapgādes un sadzīves notekūdeņu kanalizācijas komunikācijām (turpmāk - ŪK) ir jāsāk ar tehnisko noteikumu pieprasījumu.

 

 

Tehnisko noteikumu un darba shēmas (darba shēma - atvieglots projekts, ko bez maksas izstrādā SIA “Jūrmalas ūdens” tiem objektiem, kuriem ES Kohēzijas fonda ūdenssaimniecības projekta ietvaros tika vai tiks nodrošināta ŪK pieslēguma vieta) izstrādei nepieciešami sekojoši dokumenti:
1) parakstīts iesniegums ar priekšlīgumu;
2) zemes gabala robežu plāns (kopija);
3) zemesgrāmatu akts (kopija);
4) kopīga nekustamā īpašuma pastāvēšanas gadījumā - koplietošanas līgums/kopīpašnieku piekrišana iecerētajiem darbiem (kopija);
5) ŪK skice - jāpievieno skice, ar sev vēlamo ŪK komunikāciju ‘ceļu’ no šo komunikāciju atzarojumiem pie jūsu īpašuma, līdz mājas sienai. Pietiek arī, ja norādīsiet vēlamās ŪK izvadu vietas mājas sienā (mājas kontūrā). Skice nepieciešama ŪK darba shēmas (atvieglotā projekta) izstrādei.
Aktuālo iesnieguma veidlapu ar pievienojamajiem dokumentiem, var:
a) nosūtīt elektroniski uz e-pastu tehniskadala@jurmalasudens.lv;
b) nosūtīt pa pastu SIA "Jūrmalas ūdens", Ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstības nodaļa, 8.kab., Promenādes iela Nr.1a, Jūrmala, LV-2015.

 


Augstāk minēto dokumentu sagatavošana ir bez maksas.

 

 

Dokumentu sagatavošanas termiņš ir divi mēneši kopš iesnieguma (ar pievienotajiem dokumentiem) saņemšanas datuma.

 

 

Saņemot sagatavotos dokumentus un ievērojot saskaņojuma zīmogos un tehniskajos noteikumos norādītos nosacījumus, iedzīvotājs var uzsākt izbūves darbu organizēšanu.”

 

 

Vēršam uzmanību, ka daļai iedzīvotāju, kas savulaik ir saņēmuši Tehniskos noteikumus, vajadzētu pārbaudīt to derīguma termiņu. Tehniskie noteikumi ir derīgi divus gadus, tāpēc daudziem var nākties to saņemt atkārtoti. Taču arī šajā gadījumā tie tiek izstrādāti bez maksas.

 


Pieslēguma izbūve ir vienkāršāka, kā sākotnēji šķiet

 

 

Daudzus uztrauc gan jau pieminēto dokumentu sagatavošana, gan būvniecība, taču Vītolu ģimene, kas tikko pabeidza pieslēguma izbūvi, par šo darba posmu ir visai optimistiski un priecīgi noskaņoti.

 

 

"Lai saņemtu tehniskos noteikumus, dokumentāciju, mēs grafiski atzīmējām, kā mēs gribam, lai iet ūdensvads un kur mēs gribam akas. Tad tas viss tika izpildīts "Jūrmalas ūdens" risinājumā un atsūtīts mums atpakaļ," stāsta Inese. Vīrs Armands piebilst: "Tur nekādu problēmu nebija. Visi nepieciešamie dokumenti "Jūrmalas ūdens" mājaslapā bija atrodami. Telefoni bija, sazvanīties varēja - ko vajadzēja, izdarījām. Aizsūtījām, ko no mums prasīja - viss kārtībā." Viņš arī piebilda, ka tranšeju (aptuveni 40 metrus) un akas vietu viņš izraka pats saviem spēkiem, lai samazinātu pieslēguma izmaksas. "Dzīvot ar ūdeni ir labāk. Tādēļ arī izlēmām par labu pieslēgumam, un domāju, ka būsim priecīgi un apmierināti," tā sarunas noslēgumā pauda Armands.

 


Uzlabot pilsētas dzīves kvalitāti

 

 

Jāpiebilst, ka decentralizēto kanalizācijas sistēmu (DKS) jeb izsmeļamo bedru īpašniekiem jau šobrīd, lai ievērotu likumā noteiktās prasības, nākas saskarties ar nopietnām problēmām. Kā jau iepriekš pausts, tad likumdošana nosaka, ka DKS īpašniekiem ir jāsaglabā asenizatoru sniegto pakalpojumu apmaksas čeki vismaz divus gadus. Taču atsevišķi šī pakalpojuma sniedzēji, kā jūrmalnieki informēja "Jūrmalas ūdeni", nevēlas tos izsniegt. Tas rada riskus, ka nākotnē DKS īpašniekam varētu būt grūtības pierādīt, ka viņš "bedres" saturu izved, nevis tas nonāk gruntī.

 

 

"Mēs tomēr dzīvojam kūrortpilsētā un mēs gribam dzīvot tīrā un skaistā, sakoptā vidē. Un šoreiz tas ir atkarīgs no pašiem Jūrmalas iedzīvotājiem, cik aktīvi viņi būs pieslēgumu izbūvē un cik ātri pieslēgsies centralizētajai sistēmai, un attiecīgi tik ātri mūsu pilsētā uzlabosies dzīves kvalitāte," teic A. Kamarūts.

 


IV kārtas būvapjomi

 

 

Izbūvēti ūdensapgādes tīkli 3,5 km un kanalizācijas tīkli 3,5 km, kā arī divas kanalizācijas sūkņu stacijas Buļļuciemā - tas viss jau nodots ekspluatācijā 2017. gada jūnijā.

 

 

Kopumā plānots izbūvēt (finansējums ir apstiprināts) ūdensapgādes tīklus 78,2 km, kanalizācijas tīklus 87,4 km un 17 kanalizācijas sūkņu stacijas.

 

 

Projekta kopējais finansējums ir 53 milj. EUR, no kuriem ES Kohēzijas fonda līdzekļi 23,9 milj. EUR.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt