Otrdiena,
2020.gada
2.jūnijs
Pilsētā
106805

Baltkrievijas pārstāvji apmeklē SIA “Jūrmalas ūdens”


Apskatīt komentārus (0)


08.06.2019

29. maijā SIA “Jūrmalas ūdens” apmeklēja Baltkrievijas kolēģi. Kopā ar SIA “Jūrmalas ūdens” viesus pieņēma arī Jūrmalas pilsētas domes deputāts un Pilsētsaimniecības un drošības komitejas priekšsēdētājs Jānis Lediņš un Mārketinga un ārējo sakaru pārvaldes Ārējo sakaru un protokola nodaļas vadītāja Iveta Ķelpe, kura prezentēja Jūrmalu un pašvaldības aktivitātes.

 

 

Foto: SIA “Jūrmalas ūdens” Projektu ieviešanas vienības vadītājs Aivars Kamarūts iepazīstināja viesus ar paveikto Jūrmalas ūdenssaimniecības attīstības projektā. 

 

 

Savukārt SIA “Jūrmalas ūdens” Projektu ieviešanas vienības vadītājs Aivars Kamarūts,  Valdes loceklis Maksims Sidorovs  un Tehniskais direktors Guntis Klīve iepazīstināja ar SIA “Jūrmalas ūdens” paveikto Jūrmalas ūdenssaimniecības attīstības projektā. Šī nav pirmā baltkrievu vizīte Jūrmalas uzņēmumā, jo, kā jau esam informējuši, divus mēnešus iepriekš SIA “Jūrmalas ūdens” apmeklēja un Dzeramā ūdens sagatavošanas ietaises Dzintaros apskatīja Baltkrievijas Republikas vēstnieks Vasīlijs Markovičs un vēstniecības darbinieki.

 

 

Šoreiz Baltkrievijas viesi arī apmeklēja SIA “Jūrmalas ūdens” Dzeramā ūdens sagatavošanas ietaises Dzintaros, kur uzstādītas dzeramā ūdens atdzelžošanas iekārtas un nanofiltrācijas tehnoloģijas, kas nodrošina dzeramā ūdens atbilstību gan nacionālajiem, gan Eiropas Savienības kvalitātes normatīviem un ir unikālas Latvijā sagatavotā ūdens apjoma ziņā. Objektā tika veikta atdzelžošanas ietaišu rekonstrukcija Jūrmalas ūdenssaimniecības attīstības projekta I kārtā un nanofiltrācijas iekārtu uzstādīšana – projekta II kārtā. Projekta realizācija veikta, piesaistot Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu. 

 

 

Apmeklējuma laikā Jūrmalā bija iespējams apskatīt arī sadzīves kanalizācijas tīkla remontdarbu veikšanas procesu, kuros darbi tika veikti ar beztranšeju metodi jeb ar tā saucamās speciālās “zeķes” palīdzību (par šiem remontdarbiem informēsim nākamajos numuros).

 

 

Baltkrievijas delegācijas vizīte noslēdzās, apmeklējot SIA “Jūrmalas ūdens” notekūdeņu attīrīšanas iekārtas (NAI) Slokā. Kā jau esam informējuši, šīs iekārtas tika izbūvētas Jūrmalas ūdenssaimniecības attīstības projekta I kārtā un bija pirmais solis, lai veiktu tālāku kanalizācijas tīklu paplašināšanu un līdz ar to nodrošinātu sadzīves notekūdeņu novadīšanas un attīrīšanas pakalpojumu plašākam Jūrmalas iedzīvotāju lokam. Projekts tika īstenots, piesaistot līdzfinansējumu no Zviedrijas Starptautiskās sadarbības aģentūras (SIDA), Ziemeļvalstu vides un finanšu korporācijas, valsts budžeta un Jūrmalas pilsētas domes. 2018. – 2019. gadā Slokas NAI īstenots Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansēts IWAMA projekts – Interaktīva ūdenssaimniecības pārvaldība.

 

 

Ņemot vērā, ka viesi no Baltkrievijas pārstāvēja komunālo saimniecību, viņi izrādīja patiesu interesi par īstenotajiem projektiem gan jautājot par finanšu avotiem un finansējuma piesaisti, gan par tehnoloģiskiem risinājumiem. Lielu interesi izraisīja Slokas NAI apmeklējums, kur klātienē bija iespējams apskatīt gan tehnoloģisko procesu, gan arī izjautāt par to atbildīgos SIA “Jūrmalas ūdens” pārstāvjus.


 

pastedGraphic.png

pastedGraphic_1.png

pastedGraphic_2.png


 

pastedGraphic.png

pastedGraphic_1.png

pastedGraphic_2.pngIesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt