Sestdiena,
2021.gada
19.jūnijs
53219

31.martā asins donoru diena Jūrmalā


Apskatīt komentārus (0)


22.03.2015

Sociālās integrācijas valsts aģentūra aicina piedalīties asins donoru dienā Jūrmalā, kas norisināsies 31.martā Sociālās integrācijas valsts aģentūrā (SIVA) no plkst.10:00 līdz 13:00.

Jau trešo reizi SIVA norisināsies asins donoru diena sadarbībā ar Valsts asinsdonoru centru (VADC). Asins donoru atsaucība un palīdzība ir ļoti nozīmīga, lai uzturētu stabilu asins krājumu un ar nepieciešamajiem asins komponentiem apgādātu pacientus ārstniecības iestādēs. Veidot asins uzkrājumus ilgstošam laikam diemžēl nav iespējams, jo asins komponentiem ir ierobežots derīguma termiņš: eritrocītiem tas ir 35 dienas, bet trombocītiem tikai 7 dienas.

Par asins donoru var kļūt personas vecumā no 18 – 65 gadiem. Ķermeņa svaram ir jābūt virs 50kg. Asins nodošana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba vai emocionāla pārdzīvojuma. Izsmeļošāku informāciju par asins ziedošanu var uzzināt, zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 8000 0003 un mājas lapā www.donors.lv.

VADC lūdz arī donoriem pirms asins ziedošanas pievērst uzmanību saviem ēšanas paradumiem, kas ir ļoti svarīgi, lai asinis nebūtu hilozas (treknas) un varētu tikt izmantotas smagi slimu pacientu ārstēšanai. Vismaz iepriekšējā dienā un dienā, kad ziedo asinis, ir jāēd bez pārmērībām. Nedrīkst uzturā lietot treknus un neveselīgus produktus! No ēdienreizes līdz asins ziedošanai ir jāpaiet vismaz trīs stundām. Pirms asins ziedošanas 24 stundu laikā jāuzņem daudz šķidruma –  ūdeni, nesaldinātas augļu un dārzeņu sulas. Nedrīkst lietot enerģijas un alkoholiskos dzērienus. Ēdot veselīgi, asinīs ievērojami mazinās hilozes varbūtība, kas sekmē arī paša donora veselības stāvokļa uzlabošanos.

Visi interesenti varēs nodot asinis 31.martā Sociālās integrācijas valsts aģentūras telpās – l.stāva Lielajā zālē, Dubultu prospektā 71, Jūrmalā no plkst.10:00 līdz 13:00. Atgādinām, ka līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments.

   

Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt