2021. gada 1. augusts, svētdiena

Русский

Dzīvokļu īpašniekiem saprotama ēku apsaimniekošana

Jūn 17, 2021 | Komentāri

Ēku pārvaldīšana un apsaimniekošana ir ikdienas lieta jebkuram dzīvokļa īpašniekam, kam pieder dzīvokļa īpašums. Taču tikai retais iedziļinās rēķinos un vēl mazāk dzīvokļu īpašnieku iedziļinās atskaitēs – ko tad ēkas pārvaldnieks par iepriekšējo gadu ir padarījis. Un sanāk situācijas, ka dzīvokļa īpašnieks pat īsti nezina par ko un cik maksā apsaimniekotājam. Dzīvokļu īpašnieks redz, ka konkrētajā gadā nekas daudz nav izdarīts, taču maksājis ir cītīgi visu gadu.

Lauris Ulpe, SIA “LJ Nami” valdes loceklis

Foto: Unsplash

Ko darīt šādās situācijās? Es ieteiktu paprasīt atskaites (gan par finanšu rādītājiem, gan par padarītajiem darbiņiem) ēkas pārvaldniekam un paanalizēt tās. Varbūt Jums mājās ir daudz nemaksātāju un tiešām nekādus darbus īsti apsaimniekotājs nav varējis veikt. Varbūt Jums mājai kopumā ir tik mazs uzkrājums, ka nekādus darbus arī nevarēja veikt. Varbūt pagrabā ir nomainīti daudzus metrus cauruļu, bet dzīvokļa īpašnieks to neredz, jo pagrabā nav bijis desmit gadus. Un sanāk apburtais loks. Varbūt pašreizējais ēkas apsaimniekotājs un pārvaldnieks nav nemaz tik slikts? Bet zinot mūsdienu straujo dzīves ritmu, neviens nevēlas un negrib prasīt atskaites, līdz ar to arī tie jautājumi bieži vien paliek neatrisināti.

Tieši šīs situācijas dēļ esam izveidojuši uzņēmumu SIA “LJ Nami”. Daudzi prasa, ar ko tad mēs atšķirsimies? Tieši ar šo aspektu – ar caurspīdīgumu. Regulāras atskaites dzīvokļu īpašniekiem par finanšu līdzekļiem, par padarītajiem darbiem, par situāciju ar parādniekiem. Kā arī, protams, mums nav jābaro kāda spalvaina roka, un līdz ar to varam piedāvāt zemākus izcenojumus ēku pārvaldīšanā. Bet vēlreiz uzsveru, ka tieši caurspīdīgums visam ir mūsu panākumu atslēga. Dzīvokļa īpašniekam nav jāprasa un nav jāgaida atskaites no pārvaldnieka – tieši pašam pārvaldniekam ir jādod dzīvokļa īpašniekam informācija par mājas situāciju. 

Nevajag baidīties mainīt ēkas apsaimniekotāju, ja Jūs viņš neapmierina. Ēkas apsaimniekotājs nav pielaulāts baznīcā.  

Ja ir jautājumi par ēku pārvaldīšanu un apsaimniekošanu, droši nāciet, gaidīsim Jūs mūsu birojā Raiņa ielā 66, Jūrmalā. Tālr. 23207879.

Sveiki, uzticamie “Jūrmalas Vārda” lasītāji!

Sveiki, uzticamie “Jūrmalas Vārda” lasītāji!

Kopš pirmā "Jūrmalas Vārda" numura, kas iznāca 2013. gada janvārī, ir iznākuši 385 laikraksta numuri. Šodien, 17. jūnijā, iznācis pēdējais numurs - esam pieņēmuši lēmumu uz nenoteiktu laiku apturēt laikraksta "Jūrmalas Vārds" izdošanu. Guna Vilnīte, izdevēja Šis laiks...

Uzvar ticība rītdienai no vakardienas pieredzes

Uzvar ticība rītdienai no vakardienas pieredzes

Vēlēšanas pierādīja, ka domes uzsāktais darbs sociālajā un pilsētas attīstības jautājumos jāturpina Jānis Vilnītis Aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās Jūrmalā pārliecinoši uzvarējusi "Zaļo un zemnieku savienība", kas saņēmusi 50,56% vēlētāju balsu,...

307.lv news.lv Pilsētas autobusu saraksts advertisement