Pirmdiena,
2021.gada
10.maijs
45729

Bulduru Dārzkopības vidusskolā saglabās dārzkopju un stādaudzētāju programmas


Apskatīt komentārus (0)


05.06.2014

Bulduru Dārzkopības vidusskola. Foto: bulduri.lv

 

 

Ziņu dienests


Jūrmalas dome ir pieņēmusi konceptuālu lēmumu pārņemt Bulduru Dārzkopības vidusskolu savā pārziņā no Izglītības un zinātnes ministrijas, ja to atbalstīs valdība. Šī lēmuma ietvaros, pirmdien, 2. jūnijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar dārzkopības, augļkopības un stādaudzētāju nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, Bulduru Dārzkopības vidusskolas vadību un Jūrmalas domes priekšsēdētāju Gati Truksni, lai pārrunātu Bulduru Dārzkopības vidusskolas iespējamo nodošanu Jūrmalas pašvaldības pārziņā.

 

Tikšanās laikā klātesošie pārrunāja Zemkopības ministrijas un dārzkopības, augļkopības un stādaudzētāju nevalstisko organizāciju nostāju, ka pēc iespējamās Bulduru Dārzkopības vidusskolas nodošanas Jūrmalas domes pārziņā arī turpmāk būtu jānodrošina jauno dārzkopības un stādaudzēšanas vidējā līmeņa izglītības speciālistu sagatavošana. Nozaru pārstāvji nepieļāva domu, ka dārzkopības un stādaudzēšanas speciālistu mācību programmasvarētu slēgt, jo Bulduru Dārzkopības vidusskola ir vienīgā izglītības iestāde Latvijā, kas šādus vidējās izglītības līmeņa speciālistus sagatavo.

 

„Jūrmalas mērs Gatis Truksnisapliecināja, ka sabiedrībā izskanējušajām bažām par lauksaimniecībai būtisko  mācību programmu slēgšanu nav pamata. Jūrmalas domes deputāti ir pauduši atbalstu Latvijas lauksaimniecībai nozīmīgo dārzkopju un stādaudzētājumācību programmu saglabāšanai un tālākai attīstībai, un pat jaunu Jūrmalai nozīmīgu mācību programmu ieviešanai. Jūrmalas mērs pauda izpratni par nepieciešamību skolas materiāltehniskās bāzes (siltumnīcas, laukaugu platības, augļu dārzi u.c.) saglabāšanu un tālāku pilnveidošanu. Ja notiks Bulduru Dārzkopības vidusskolas pāreja Jūrmalas domes pārziņā, ir nepieciešams juridisks dokuments, kas apstiprina vienošanos par dārzkopju un stādaudzētāju izglītības programmusaglabāšanu un attīstīšanu neatkarīgi no personām, kam šīs vienošanās un lēmumi būs jāpilda nākotnē,” pēc sanāksmes paskaidroja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

 

 


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt