Piektdiena,
2021.gada
16.aprīlis
Brīvais laiks
115236

Ziemassvētkus gaidot, Jūrmalas festivāla koncerti televīzijas kanālā “ReTV”


Apskatīt komentārus (2)


15.12.2020

Dzintaru koncertzāle sadarbībā ar televīzijas kanālu “ReTV” vēl tikai 15. un 16. decembrī (otrdien un trešdien) piedāvā noskatīties koncertu ierakstus no Jūrmalas festivāla, kas šovasar notika Dzintaru koncertzālē. 

 

 

Dzintaru KZ informācija 

 

 

Publicitātes foto 

 

 

15. decembrī plkst. 21.25 kanālā “ReTV” izskanēs veltījuma koncerts dižajam un ļoti mīlētajam latviešu diriģentam Marisam Jansonam (1943–2019, kuru apbrīnoja klausītāji un mūziķi visā pasaulē. Īpašajā programmā tiks atskaņota Pētera Čaikovska “Sestā simfonija” (“Patētiskā”’) Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un diriģenta Andra Pogas sniegumā, kā arī Maksa Bruha “Pirmais vijoļkoncerts” ar Kristīnes Balanas solo. Reti kuru diriģentu klasiskās mūzikas pasaulē tā mīlēja un apbrīnoja kā Marisu Jansonu. Viņa diriģētie koncerti vienmēr bija īpaši gaidīts notikums gan klausītājiem, gan mūziķiem, paceļot vairākus metrus virs zemes un atverot vārtus uz tādām mūzikas virsotnēm, kurām pietuvojušies tikai izcilākie meistari.

 

 

Vēsturnieki dēvē Maksi Bruhu par “minora meistaru”, savukārt klausītājus viņa mūzika uzrunā ar bagāto iztēli, skaisto vienkāršību un plašo emociju buķeti, kas piestāv romantisma strāvojumam. Tieši tāds arī ir M. Bruha “Pirmais vijoļkoncerts”, kas ir veltīts 19. gadsimta slavenajam vijoļvirtuozam Jozefam Joahimam, kurš M. Bruha opusam veltījis šādus vārdus: “Tas ir vācu visbagātīgākais un visvaldzinošākais vijoļkoncerts”. M. Jansonam veltītajā koncertā vijoļkoncerta solo atskaņos vijolniece Kristīne Balanas – viena no spožākajām šā brīža latviešu mūziķēm uz pasaules koncertzāļu skatuvēm. K. Balanas vijoļspēle skanējusi Berlīnes un Parīzes filharmonijā, Bārbikena centrā Londonā un citās prestižās koncertzālēs. Laikraksts “The Times” raksturojis latviešu vijolnieci kā “žilbinoši virtuozu” mūziķi. M. Bruha “Pirmo vijoļkoncertu” Kristīne Balanas un Andris Poga jau ar panākumiem kopīgi atskaņoja šā gada pavasarī – koncertā ar prestižo Londonas filharmonisko orķestri.

 

 

“Jūrmalas festivāla” koncertu atskaņojums televīzijas kanālā “ReTV” noslēgsies 16. decembrī plkst. 21.25 ar “Jūrmalas festivāla” noslēguma koncertu, kurā uz Dzintaru koncertzāles skatuves satikās divi pasaulslaveni Latvijas mūziķi – operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko un pianists Reinis Zariņš, kuru neapšaubāmi var dēvēt par dārgakmeni latviešu atskaņotājmākslā. Koncertā skanēs vēlīnā romantisma ģēniju Riharda Vāgnera un Riharda Štrausa skaņdarbi, kurus vieno spēcīga kaislība, daile un fascinējoša laika izjūta. Aleksandrs Antoņenko pēdējos desmit gados iekarojis pasaules ievērojamāko operteātru un koncertu skatuves, izdziedot teju 30 tenoru lomas. Jau kopš 2004. gada viņš ir kļuvis par starptautiski atzītāko Latvijas tenoru, kurš ar panākumiem debitējis Berlīnes operās, Drēzdenes Semperoper, Oslo un Stokholmas Karaliskajā operā, Ženēvas, Parīzes, Romas un Minhenes opernamos, Vīnes valsts operā, Londonas Koventgārdena un arī Ņujorkas Metropolitan teātrī. Diriģenta Rikardo Muti vadīta, spoži aizritēja Antoņenko debija Otello lomā prestižajā Zalcburgas festivālā 2008. gadā. Gadu vēlāk viņš ar milzu panākumiem debitēja Metropoles operteātrī Ņujorkā, kurā Antoņenko tagad atgriežas jau regulāri, atveidojot vadošās tenoru lomas.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt