Piektdiena,
2021.gada
16.aprīlis
Brīvais laiks
115872

Valentīndienas koncerti no Dzintaru koncertzāles un Mūzikas skolas


Apskatīt komentārus (0)


12.02.2021

Mīlestībai neviena kaite nevar pretī stāties, un pandēmijas ierobežojumu laikā Valentīndienas atzīmēšana var būt kā patīkams, romantisks pretnostatījums.

 

 

ZIŅU DIENESTS

 

 

Ar skaistākajām mīlas ārijām uzmirdzēs pasaulslavenais operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko. PUBLICITĀTES FOTO

 


Skaistākās operu ārijas

 

 

13. februārī, plkst. 21.00 kanālā “ReTV” televīzijas skatītājus priecēs koncerts no Dzintaru koncertzāles “Skaistākās operu ārijas”. Ar jaunu programmu – skaistākajām  latviešu un ārzemju komponistu mīlas ārijām uzmirdzēs pasaulslavenais operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko, brīnišķīgās mecosoprāna balss īpašniece Laura Grecka un baritons Jānis Apeinis. Kopā ar valsts kamerorķestri “Sinfonietta Rīga” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā viņi aizvedīs klausītājus pasakainajā opermūzikas pasaulē.

 

 

Koncertā skanēs fragmenti no Volfganga Amadeja Mocarta mīlas intrigu un asprātīgu cīņu caurvītās operas “Figaro kāzas” un smalki psiholoģiskā meistardarba “Dons Žuans”. Franču maigums, čigānu brīvības alkas un spāņu temperaments atklāsies lappusēs no Žorža Bizē operas “Karmena”, kurā mīlestība nepakļaujas nekādiem likumiem. Itāļu veristu Džakomo Pučīni un Pjetro Maskanji operās mīla uzbango līdz saldkaislai katarsei, bet latviešu komponistu Jāzepa Vītola, Emīla Dārziņa un Arvīda Žilinska opermūzika saviļņo ar izjusto liriku un ilgām pēc ideāliem. Savukārt elegants flirts un mīlas uzvaras prieks ieskanēsies operešu un neapoliešu mūzikā, atgādinot par mīlestības un dzīves svinēšanu.

 

 

Jūrmalas Mūzikas vidusskolas audzēkņu veltījums Latvijas mediķiem

 

 

Savukārt 14. februārī plkst. 14.00 Jurmala live youtube kanālā un Jūrmalas Mūzikas vidusskolas facebook kontā izskanēs tiešsaistes koncerts “Mīlestības pieskāriens” – Jūrmalas Mūzikas vidusskolas audzēkņu veltījums Latvijas mediķiem. Koncerta video ieraksti būs skatāmi arī pēc tiešraides norises.

 

 

Vēl gadu atpakaļ, 14. februārī skolēni skolās tradicionāli rīkoja „Amora pastu”, dāvināja meitenēm ziedus, kas simbolizēja  Valentīndienu un pavasara tuvošanos.  Šogad  Jūrmalas Mūzikas vidusskolas audzēkņi vēlas dāvāt muzikālus mīlestības un atzinības pilnus sveicienus visiem Latvijas un jo īpaši Jūrmalas Bulduru slimnīcas mediķiem, kas dienu no dienas ir līdzās un gatavi rūpēties par mūsu veselību un drošību. Jaunie mākslinieki un visa skolas saime izsaka cieņu un apbrīnu Latvijas mediķiem, vēlot izturēt šo laiku, sajust pavasari, kas jau tuvojas, un atbalsta plecu līdzās.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt