Trešdiena,
2021.gada
21.aprīlis
Brīvais laiks
42203

Sirds dāvanas


Apskatīt komentārus (0)


05.02.2014

 

 

 

Trifeles.

 

 

Dažas idejas viegli pagatavojamām un mīļām dāvaniņām

 

 

 

Sagatavoja Baiba Kreicmane

 

 

Mēs visi vēlamies viens otru iepriecināt, taču ne vienmēr ir pietiekami daudz laika, lai maldītos lielveikalu labirintos, vai pārņem izmisums, izvēloties no plašā klāsta. Daudzkārt mūsu labos nodomus izjauc arī spiedīgi finansiālie apstākļi. Tādēļ lielisks risinājums ir pašam pagatavot ko īpašu sev mīļajiem, pat ja neesi liels rokdarbnieks. Šeit dažas pašpārbaudītas receptes.

 

 

Paša gatavotas trifeles

 

Salda un mīļa dāvana ir paša pagatavoti saldumi, kurus var pasniegt kā jaukus papildinājumus dāvanām, kā arī veidot saldumu paciņas mazajiem. Recepti ir pavisam vienkārša un ērti pagatavojama. Nepieciešami ir 5-10 cepumi, 2 tējkarotes kakao, 2 tējkarotes mandeļu miltu vai samaltas mandeles, kokosriekstu skaidiņas un rīvēta šokolāde. Protams, pievienot var arī riekstus, marmelādi vai citas piedevas pēc sirds patikas, bet gardi izdodas arī tikai ar kokosriekstu skaidiņām un rīvētu šokolādi. Cepumus pamērcē ūdenī, tad pievieno kakao un samaltas mandeles. Devas var proporcionāli palielināt, lai sanāk vairāk gardumu. Visbeidzot pievieno kokosriekstu skaidiņas un rīvētu šokolādi. Kad masa gatava, veidoju nelielas bumbiņas. Mazākajiem trifeles var izrotāt ar krāsainajiem graudiņiem, lielākiem- ar kokosriekstu skaidiņām vai kausētu šokolādi. Šeit nu viss atkarīgs no iespējām un fantāzijas. Trifeles ātri kūst, tādēļ tās labāk uzglabāt ledusskapī, lai sacietē.  

 

 

Sīrups un grauzdētas mandeles kārumniekiem

 

Garda dāvana vīriešiem – saldummīļiem ir sīrups. Recepte pavisam vienkārša- nepieciešamas 15 „Gotiņas” konfektes, 5 ēdamkarotes brūnā cukura un 500 ml ūdens. Kad ūdens uzvārījies, tam jāpievieno konfektes un brūnais cukurs. Viss uz lēnas uguns jāmaisa līdz izveidojas viendabīga masa. Kad viss ir gatavs, salej smuki noformētās pudelēs vai burciņās un liek trīs dienas nostāties kādā vēsā vietā (ledusskapī). Sīrupu pēcāk var pievienot kafijai, saldējumam vai izmantot kā piedevu citiem saldajiem ēdieniem. Šeit vaļa fantāzijai. Arī, gatavojot sīrupu devas var proporcionāli palielināt.

Otra dāvana, ko noteikti novērtēs vīri ir grauzdētas mandeles, kas ir lieliska piedeva alum, bet kuru ikdienā parasti pats negatavosi. Grauzdētu mandeļu ideja ir „aizlienēta” Ziemassvētku gadatirdziņā, kurā parasti ir iespēja nogaršot grauzdētas mandeles ar ķiplokiem, kas ir lieliska piedeva vīriem pie alus,. Mandeles apgrauzdē uz pannas, pievienojot sāli. Pašās beigās pievieno sarīvētu ķiploku. Mandeles var pasniegt iebērtas skaistā turziņā. Saņēmēji šo gardumu ir novērtējuši ļoti atzinīgi.

 

 

 

Ķermeņa skrubis daiļā dzimuma pārstāvēm

 

Smaržīgs un dabisks ķermeņa krubis ir praktiska un noderīga dāvana mammai, māsai vai draudzenēm. Lai gan interneta dzīlēs ir atrodamas dažnedažādas repceptes, šī derēs ikvienam ādas tipam.

 

Skrubja bāzei nepieciešams 100 g sāls vai cukura (var izmantot brūno cukuru) un 30 g glicerīna. Devas var proporcionāli palielināt, lai sanāk vairāk. Kad abas sastāvdaļas sajauktas, pēc izjūtas pievieno ogu sīrupu, magoņu sēklas un mandeļu ēterisko eļļu. Protams, sīrupa vietā var pievienot arī svaigas vai atsaldētas ogas, taču tad skrubis jāizlieto ātrāk. Arī ēteriskās eļļas var pievienot pēc brīvas izvēles. Skrubi pēcāk var iepildīt speciālos trauciņos, kas pirkti veikalos, vai izmantot parastu burciņu, kuru pienācīgi noformēt ar lentu vai paštaisītu etiķeti.

 

Skrubja recepte ir izmēģināta un jāteic, ka āda patiešām ir maigāka nekā, izmantojot veikalā pirktos.

 

 

 

Lai gan  atliek tik aizdoties uz lielveikalu, kur iespējams sapirkt visu ko sirds kāro, paša gatavotas dāvaniņas aizvien būs kaut kas īpašs. Bez tam, tādejādi ir iespējams apvienot izdomu ar praktiskām īpašībām, lai dāvanai nav jānoput plauktā.

 

           

 


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHALĪDZĪGI RAKSTI
VĒL ŠAJĀ SADAĻĀ LASIET
Nodaļas fotogalerijas

 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt