Piektdiena,
2021.gada
16.aprīlis
Brīvais laiks
115552

Gada balvas Jūrmalas Sporta skolā 2020


Apskatīt komentārus (0)


14.01.2021

Gada balva «Par mūža ieguldījumu Jūrmalas Sporta skolā» Irinai Medvedevai

 

 

Ziņu dienests

 

 

Publicitātes foto 

 


Katru gadu liela uzmanība tiek veltīta Gada balvai sportā pilsētā vai valstī. Taču šo pasākumu un panākumu nebūtu, ja ikdienā lielu darbu neveiktu sporta pedagogi un treneri, kā arī bērni. Redakcija vēlas arī uzsvērt - bērnu -, jo pieaugušie pārsvarā zina ko un kāpēc dara, bet bērnam iemīlēt sportu bieži vien ir ļoti grūti, jo sākumā ir tik daudz citu vilinājumu. Tāpēc Liels Paldies viņiem visiem - lielajiem un mazajiem Jūrmalas Sporta skolas Gada balvas saņēmējiem!

 


Par mūža ieguldījumu

 

 

Gada balva «Par mūža ieguldījumu Jūrmalas Sporta skolā» piešķirta Irinai Medvedevai. Viņas izvēlētais dzīves stils ir sports. Vienmēr aktīva, atsaucīga, vienmēr sportā! Kad runa ir par bērnu un jauniešu sportu – to aizstāv, popularizē, attīsta un organizē – un tā visas savas dzīves un darba laikā. Irina dzimusi 1952. gada 17.novembrī. Savas sporta gaitas uzsāka Valmieras Sporta skolā, trenējoties vieglatlētikā, mīļākā disciplīna – 400m – garais sprints. Startējusi gan jauniešu, gan pieaugušo izlasēs. Iestājās un pabeidza Latvijas Valsts Fiziskās Kultūras institūtu, un līdz pat šim laikam vēl joprojām ir sportā.

 

 

Darbu uzsāka kā vieglatlētikas trenere, pašai turpinot arī trenēties. 1977. gadā sāka strādāt Jūrmalā – «Daugavas» sporta skolā par treneri un Jūrmalas izglītības nodaļā par skolu sporta inspektori. No 1986. gada līdz pat šai dienai strādā Jūrmalas Sporta skolā par direktora vietnieci izglītības jomā, bet turpina nodarboties arī ar bērnu sporta aktivitātēm, iepazīstinot viņus ar sporta ābeci.

 

 

Irina, strādājot Sporta skolā, aktīvi organizējusi un piedalījusies dažādu sporta pasākumu organizēšanā Jūrmalas Sporta skolā un pilsētā. Daži no tiem – Skolu spartakiādes Lielupes stadionā, kas vēlāk pārtapa par skolu olimpiādes sacensībām, Jomas ielas stafetes, 1.maija stafetes Tallinas ielā, pilsētas krosus, orientēšanās, slēpošanas sacensības, starptautiskās sacensības basketbolā «Pirtnieka kauss», Latvijas Jaunatnes Olimpiādi un vēl, un vēl …

 

 

Laikā, kad Irina strādā Jūrmalas Sporta skolā, pilsētā atdzimst tādi sporta veidi kā vieglatlētika, volejbols. Sporta skolā uzsāk darboties burāšana, džudo, daiļslidošana, hokejs. 2015. gadā Jūrmalas Sporta skolai pievieno arī peldēšanu, futbolu un regbiju, tādējādi sporta skolā tiek attīstīti jau 12 sporta veidi, strādā vairāk kā 50 treneri.

 

 

Irinas Medvedevas darbības laikā Jūrmalas Sporta skolā par izciliem treneriem izauguši vairāki speciālisti – Andis Austrups vieglatlētikā, Ainārs Zvirgzdiņš basketbolā, jaunākās paaudzes speciālisti, kuri paši ir bijuši sporta skolas audzēkņi – Andris Steļmahs, Olga Timofejeva, Inga Timofejeva un citi. Šie treneri sagatavojuši vairākus augstas klases sportistus, piemēram, Lauru Ikaunieci, Kristīni Blaževiču, Ievu Tāri u.c. Irina vienmēr ir mudinājusi trenerus iesaistīties jaunos projektos, doties uz starptautiskām sacensībām, lai bērni un jaunieši iespējami vairāk iesaistītos sportiskajās aktivitātēs. 

 

 

Te vienmēr nāk prātā Irinas slavenais teiciens: «Tas taču viss priekš bērniem»!

 

 

Irina Medvedeva jau vairāk kā 40 gadus strādā Jūrmalas Sporta skolā. Ir saņemti vairāki LR izglītības un Zinātnes ministrijas Atzinības raksti, Jūrmalas pilsētas domes Atzinības raksti, Latvijas Olimpiskās komitejas Pateicība par darbu Latvijas Jaunatnes Olimpiādes organizēšanā.

 


Gada paraugtreneris

Ināra Aile - burāšana.

Ināra ir kolosāla trenere, rada ģimenisku sajūtu saviem mazajiem burātājiem, mācot ne tikai burāt, bet visi kopā jautrā kompānijā cepot kūkas. Ināra sociālajos tīklos atspoguļo ļoti izsmeļošu sacensību analīzi, pasakot par katru savu audzēkni labus vārdus, kaut arī ne vienmēr ir izcīnīta godalgota vieta un sasniegts augsts rezultāts.

 


Gada paraugsportists

Paula Madara Purmale – basketbols.

Paula atgūstas no ļoti smagas traumas. Šajā vecumā ar tādu apzinīgumu un mērķtiecību vingrot, stiprināt savu ķermeni un veikt traumu profilaksi – tikai nedaudzi jauniešu to spētu! Lai Paulai izdodas veiksmīgi atgriezties basketbola laukumā un turpinātu progresēt!

 


Gada uzlecošā zvaigzne

Emma Terēze Asare - peldēšana.

 1.vieta Starptautiskajā turnīrā peldēšanā ““Madwave Challenge” Latvija” 100m un 50m peldējumā uz muguras,

 3.vieta Latvijas junioru čempionātā 50m peldējumā uz muguras, 

 3.vieta Latvijas jauniešu čempionātā 100m peldējumā uz muguras. 

 


Gada tiesnesis

Aleksejs Dmitrijevs – futbols.

Aleksejs kā tiesnesis ir precīzs, atsaucīgs, pozitīvs, taisnīgs, godīgs un vienmēr gatavs palīdzēt tiesāt sacensības.

 


Gada sporta notikums

Baltijas Sieviešu basketbola līgas un Latvijas Sieviešu basketbola virslīgas spēles basketbolā.

Pēc 24 gadu pārtraukuma Jūrmalas komanda atgriežas Latvijas Sieviešu basketbola virslīgā, mājas spēles aizvadot Jūrmalas Valsts ģimnāzijas zālē, pulcinot tribīnēs prāvu līdzjutēju pulku.

 


Gada organizators

Olga Timofejeva – mākslas vingrošana.

Jūrmalas pilsētas bērnu un jauniešu atklātā čempionāta individuālajā programmā un grupu vingrojumos 2019. gada 25.-27.oktobrī JVĢ zālē  galvenā organizatore. Sacensības pulcēja plašu dalībnieču sastāvu no visas Latvijas.

25.Starptautiskās sacensības mākslas vingrošanā «Mazā un Lielā Grācija 2019» 2019. gada 21.- 22.septembrī sporta namā «Taurenītis». Pateicoties Olgas entuziasmam, organizatores talantam, nenogurstošajai enerģijai un labām darba spējām, šīs sacensības saglabātas Latvijas Vingrošanas federācijas kalendārā un turpina notikt Jūrmalā.


 

Gada aktivitāte

Vingrinājumu komplekss valdības izsludinātajā Covid-19 pandēmijas ārkārtas stāvokļa laikā Māra Balode - fizioterapeite / Elza Kasakovska – basketbols.

 2020. gada pavasarī – pirmajā ārkārtas stāvokļa un attālināto treniņu laikā sagatavoja, nofilmēja un Jūrmalas Sporta skolas Facebook mājas lapā publicēja vingrinājumu kompleksus individuālajiem treniņiem mājās, kuri noderīgi ne tikai basketbolistu treniņiem, bet arī visu citu sporta veidu pārstāvjiem. Šis video sasniedzis 18838 t.i. visvairāk skatījumu no Jūrmalas Sporta skolas Facebook mājas lapā publicētās informācijas. 

 


Gada emocija

Uzvaras sveiciens Inārai Ailei.

Treneres sveikšana pēc Latvijas Čempionātā burāšanā jauniešiem Liepājā, kas no 28. līdz 30. augustam norisinājās Liepājas Karostas akvatorijā, atklātā jūrā, ļoti skarbos vēja un viļņošanās apstākļos. Jūrmalai pēc 15 gadu pārtraukuma Optimistu jahtu klasē U 12 vecuma grupā un kopvērtējumā beidzot ir Latvijas Čempions!

Kopumā čempionātā piedalījās 146 burātāji Techno 293, Optimist, Laser un Topcat klasēs no 9 Latvijas jahtklubiem un Lietuvas.

 


Gada komanda

Jūrmalas Sporta skolas U-14 handbola komanda.

Latvijas jaunatnes čempionāta uzvarētāji 2018., 2019. gados. 2020. gada pamatturnīra uzvarētāji (fināli netika izspēlēti),

3.vieta starptautiskā handbola turnīrā «Ludza 2020»,

1.vieta Jūrmalas Sporta skolas turnīrā 2019. gada 15.decembrī.

Treneris Māris Meiers. Komandas sastāvs: Kristaps Baumgarts, Mareks Bagajevs, Reinis Burjāns, Arza Brunis Butans, Haiko Gača Butans, Pēteris Liepa, Kristaps Līdums, Markuss Mihailovs, Edvards Gulbinskis, Roberts Pumpurs, Ralfs Spuris, Kristaps Štālmanis, Oskars Trautmanis, Valters Vīgants, Dāvis Zariņš un Eduards Zivtiņš.

 


Gada sportiste 20V programmā

Darja Žuravlova - mākslas vingrošana.

1.vieta Latvijas reitingā starp 2012.g.dz. sportistēm, kas dod iespēju pārstāvēt valsti starptautiskajās sacensībās, kur izcīnītas godalgotas vietas.

2.vieta daudzcīņā – starptautiskās sacensībās «Mikulas Kupa», Budapešta, 

1.vieta - starptautiskajā turnīrā «Miss Valentine», Tartu.

 


Gada sportists 20V programmā

Jūlijs Kaugars - burāšana.

1.vieta Latvijas čempionātā (Liepājā) kopvērtējumā U16 un U12 Optimist jahtu klasē,

1.vieta Latvijas Optimist jahtu klases asociācijas 2020 reitingā U12 un 2.vieta U16,

1.vieta Rīgas Kausā kopvērtējumā U16 un U12 Optimist jahtu klasē,

1.vieta Salacgrīvas Kausā Optimist klasē,

1.vieta Jūrmalas «2stundu regates» Optimist jahtu klases U16 un U12,

4.vieta U12 starptautiskās sacensībās «Rudens vēji» Lietuvā,

No 2020. gada ir Latvijas Optimist jahtu klases Latvijas izlasē.

 


Gada treneris

Andris Steļmahs - basketbols.

2019./2020.mācību gadā sagatavojis sešas kandidātes dažādu vecumu Latvijas izlasēm – U14, U15, U16, U18 un pieaugušo. 

Izvērtējot zināšanas, darbu un sasniegtos rezultātus, LBS valde uz nākošo sezonu apstiprinājusi Andri par Latvijas U16 sieviešu izlases (2005.g.dz.) galveno treneri. Vada Jūrmalas sieviešu basketbola komandu, kas otro sezonu startē Latvijas un Baltijas sieviešu basketbola līgās, apstiprināts arī par «TTT Rīga» komandas galvenā trenera asistentu.

 


Gada sportiste 30V programmā

Kristīne Blaževiča - vieglatlētika.

1.vieta Latvijas čempionātā 5-cīņā telpās – 4140 punkti – 4.labākā punktu summa 5-cīņā,

1.vieta Latvijas čempionātā 7-cīņā U-20 5660 punkti – 6.labākā punktu summa Latvijas vēsturē,

1.vieta starptautiskās U-20 valstsvienību sacensībās Minskā.

 


Gada sportists 30V programmā

Kristofers Jānis Krūmiņš – hokejs.

Latvijas U16 hokeja izlases kandidāts, Jūrmalas SS/EVHS komandas kapteinis. Starptautiskā turnīra Svetlogorskā (Kaļiņingrada) labākais spēlētājs, komandai – bronzas medaļas.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt