Trešdiena,
2021.gada
21.aprīlis
Brīvais laiks
41593

Pasakaina dekorācija Vidusjūras krastā


Apskatīt komentārus (0)


15.01.2014

Monako kā uz delnas. Skats no ceļa. Foto autores.

 


Monako principāts ir gan viena no skaistākajām, gan dārgākajām vietām, kas redzēta

 

 

Guna Vilnīte

 

Monako pabiju pašā vasaras plaukumā, kad daba ir viskrāšņākā, bet karstums bieži pārsniedz 30 grādus pēc Celsija. Ceļš uz Monako ved pa kalnu ceļiem, kas līdzenās Latvijas iedzīvotājam šķiet tīri vai brīnumainā kārtā izbūvēti pa klintīm. Skati pa auto logu ir elpu aizraujoši – gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Franču valoda padara mūzikai līdzīgus pat vispiezemētākos vietu nosaukumus: Cap d’Ail nozīmē vienkārši Ķiploku rags, toties Beausoleil ir Skaistā Saule. Latvijas klimats laikam nerosina tik poētisku nosaukumu rašanos – lai gan vieta ar nosaukumu Saule arī pie mums ir atrodama.

 

Vispārsteidzošākās šķiet sadzīves detaļas, kas te redzamas – mājas šķiet tīri vai pielipinātas pie klinšu sienas virs jūras. Šeit tiek izmantotas visas horizontālās virsmas – ja terases ar puķēm un pat kokiem uz ēku jumtiem ir visparastākā lieta gan Francijā, gan Itālijā, tad šeit uz jumta (kurš redzams, paskatoties lejup pa auto logu) ir vieta automašīnai un, šķiet, arī ieeja mājā ir no jumta – jo fasāde vērsta pret jūru un mājas priekšā pagalma vietā ir šaura taka un aiz tās – jūra. Kāda ir sajūta vētrā, lietū, negaisā šādā bezdelīgas ligzdā, var tikai minēt.

 

Intereses pēc papētīju nekustamo īpašumu cenas. Jāteic, laikam te ir viena no ne pārāk daudzajām vietām pasaulē, kur cenas ir augstākas kā Jūrmalā. Montekarlo rajonā studijas tipa pilnībā mēbelēti 32 kvadrātmetri maksā nepilnu miljonu eiro, garāža – sākot ar 200 tūkstošiem, bet trīs istabu dzīvoklis ar platību līdz 200 kvadrātmetriem atkarībā no novietojuma un ekstrām var maksāt arī vairāk par 10 miljoniem.

 

Arī Monako no šī ceļa redzama kā uz delnas. Mikroskopiskā valstiņa ir pilsētiņa ar platību divi kvadrātkilometri un vairākumam laikam gan atsauc atmiņā tikai kazino Montekarlo un ātru lielas naudas izšķiešanu. Valstiņa ir otra mazākā (mazāks vēl ir tikai Vatikāns) ar vislielāko iedzīvotāju blīvumu pasaulē – šeit ir aptuveni 36 tūkstoši iedzīvotāju. No trijām pusēm tā robežojas ar Franciju, no ceturtās – ar Vidusjūru.

 

 

Pilnu tekstu (585 vārdus) lasi "Jūrmalas Vārda" 1. (38.) numurā.

 

Laikraksta elektroniskā versija pieejama šeit

 

Iegādāties  tuvākajā tirdzniecības vietā Jūrmalā - skatīt sarakstu.