Ceturtdiena,
2021.gada
22.aprīlis
Brīvais laiks
43543

Galvenais, lai kājām būtu silti


Apskatīt komentārus (0)


19.03.2014

Desu cepšana piknika vietā pie Slokas ezera skatu torņa.

Foto autors: Aija Poga.

 

 

Kas nepieciešams pārgājienam un kur Jūrmalā tādā doties

 

 

Sagatavoja Baiba Kreicmane

 

Lai gan man ļoti patīk atrasties pie dabas, nevarētu teikt, ka pārgājieni manā dzīvē būtu biežs notikums, tādēļ jo ļoti nopriecājos, kad kāds draugs izlēma tādu sarīkot tepat Jūrmalā. Jāteic, ka laiks šobrīd tiem ir ļoti piemērots.

 

 

Esi kārtīgi sagatavojies

 

Lai būtu kārtīgi sagatavots pārgājienam, būtībā ir jāatbild uz dažiem jautājumiem- Cik ilgi atradīsieties pārgājienā?  Cik ūdens un kādi produkti būs nepieciešami?  Kāds apģērbs un apavi atbildīs klimatiskajiem apstākļiem? Kāds speciāls aprīkojums nepieciešams? Kas jāieliek ceļa aptieciņā?

 

Pārgājiens tepat Jūrmalā var ilgt vienu dienu un apkārtne ļauj to sarīkot arī vairāku dienu garumā. Mēs devāmies vienas dienas pārgājienā, mitrā un vēsā laikā. Tādēļ vajadzēja piedomāt, lai apģērbs būtu ūdensnecaurlaidīgs. Vecā labā gumijas zābaku un vilnas zeķu kombinācija pasargāja mūsu kājas. Ļoti labi, ja ir cepure vai jakai kapuce, jo ložņājot pa mežu brikšņiem matos var saķerties dažādās koku zaru „dāvanas”. Protams, galvassegas pasargās arī no vēja brāzmām. lietus un aukstuma. Ieteicams somā paņemt līdzi arī rezerves zeķes un cimdus, gadījumā, ja tomēr mitrums atrod veidu kā iespraukties.

 

Līdzi ņemamie pārtikas krājumi ir diezgan subjektīvs jautājums un atkarīgs no mūsu ēstgribas. Vienas dienas pārgājienam tie būs diezgan mēreni, taču lielāka uzmanība jāpievērš, dodoties prom uz ilgāku laiku. Mēs līdzi ņēmām sviestmaizes, desiņas cepšanai, šokolādi un, protams, siltu tēju termosā. Lielisks enerģijas avots būs rieksti un žāvēti augļi. Vienas dienas pārgājienam līdzi var ņemt arī produktus, kuri ilgākā laikā bojājas, piemēram, svaigus augļus vai gaļu, taču no tiem jāizvairās, ja paredzēts vairāku dienu piedzīvojums.

 

Obligāti ir jāsastāda plāns, kurš noderēs ekstremālās situācijās, piemēram, transporta līdzekļa sabojāšanās vai grupas locekļa savainošanās gadījumā. Ļoti būtiski ir pirms pārgājiena uzsākšanas brīdināt tuviniekus vai draugus par to, kad un kur jūs dodaties un kad plānojiet atgriezties (pat ja tas ir tikai vienas dienas pārgājiens), lai gadījumā, ja kaut kas atgadās, sakaru trūkums ar jums izsauktu uztraukumu un tiktu iesākti nepieciešami pasākumi jūsu meklēšanai. Dodoties pārgājienā ar nakšņošanu, ieteicams atstāt kādam ģimenes loceklim ceļojuma maršruta kopiju, iekļaujot naktsmītņu kontaktinformāciju (ja tāda ir). Tāpat ik pa laikam ieteicams informēt ģimeni, par to, ka viss ir kārtībā un, kurp dosieties tālāk.

 

Dažādi negadījumi var piemeklēt arī dodoties vienas dienas pārgājienā, tādēļ svarīgi pārliecinieties par to vai iespējams piezvanīt kādam, ja tas ir nepieciešams. 21. gadsimtā arī pārgājienos neiztikt bez mobilā telefona vai cita veida komunikācijas līdzekļa, kuri funkcionē, lai kur jūs atrastos. Tas var pasargāt jūsu dzīvību.

 

 

 

Teiksmainie ezeriKad visi sagatavošanās darbi veikti, var droši doties pie dabas. Jūrmalā ir daudz skaistu apskates vietu ārpus pilsētas „centra”. Mums ir upes un jūras līcis, mums ir ezeri un meži. Mums ir Ķemeru Nacionālais parks. Būtībā var teikt, ka Jūrmala ir, kā radīta pārgājieniem.

 

Mūsu pārgājiena mērķi bija ezeri, precīzāk, Melnezers un Slokas ezers. Uzsākot pārgājienu, pirmā apstāšanās vieta bija milzīga bebru māja. Noskaidrojām, ka bebru ģimenēs parasti ir aptuveni četri līdz astoņi locekļi un ģimenes saites ir ļoti ciešas- bebru vecāki kopā nodzīvo visu mūžu, bērni gan pēc kāda laika dodas prom, veidot savas ģimenes.

 

 

 

Pilnu tekstu (787 vārdus) lasi "Jūrmalas Vārda" 10. (47.) numurā.

 

Laikraksta elektroniskā versija pieejama šeit

 

Iegādāties  tuvākajā tirdzniecības vietā Jūrmalā - skatīt sarakstu.