Ceturtdiena,
2021.gada
22.aprīlis
Brīvais laiks
40528

Jaunākās grāmatas Jūrmalas bibliotēkās


Apskatīt komentārus (0)


03.12.2013

Foto: www.photl.com

 

 

 

Aicinājums atdzīvināt Latvijas vēsturi, lai tā kļūtu tuvāka un saprotamāka jaunajai paaudzei, ir dzirdēts bieži, un tam mērķtiecīgi un neatlaidīgi seko autoru tandēms Valdis Rūmnieks un Andrejs Migla. Līdz šim izdoti viņu vēsturiskie romāni “Kuršu vikingi”, “Sveiks, jautrais Rodžer!” un “Viestura zobens”, kā arī biogrāfiskais romāns “Čaks”. Autoru jaunākais darbs “Trīs zvaigznes” stāsta par ģeniālo latviešu tēlnieku, Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu, kā arī daudzu citu izcilu tēlniecības darbu autoru Kārli Zāli (1888–1942).

 

Romāna galveno varoni lasītājs vispirms iepazīst viņa jaunības gados Liepājā, tad seko līdzi mācībām Kazaņā, Maskavā un Pēterpilī, kopā ar viņu priecājas par pirmajiem panākumiem, ir liecinieks neatlaidīgajam tēlnieka darbam jaunajā Latvijas valstī, arī mākslinieku bohēmai un trakulībām. Spēks un misijas apziņa strāvo no Kārļa Zāles tēla. Mierīgo jaunrades darbu reizēm kavē politiķu un kolēģu aizdomīgums un nenovīdība, sāpīgi laikmeta grieži, taču galvenais mākslinieka dzīvē vienmēr bijis viņa darbs, kas veltīts Latvijai un tautai.

 

 

 

 

 

 

Jaunais Amandas Aizpurietes krājums „Turp” ir nākamais pieturpunkts viņas dzīves un dzejas ceļā, kurā viens no centrālajiem personāžiem - laiks. Tas ir ne tikai laiks kā sākums un beigas, bet laiks, kas veido un maina pasaules vaigu. Pat dzejoļos, kuros dzejniece iegrimst sevī un uz pasauli skatās it kā no malas, atsvešinājums var būt tikai šķietamība, un mums jābūt gataviem īstai, tiešai sarunai, kuras mēle ir pati dzīve.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Robins S. Šarma, godāts līdermākslas eksperts, grāmatas «Mūks, kurš pārdeva savu Ferrari» un tās turpinājumu autors, grāmatā „Izzini savu likteni kopā ar mūku, kurš pārdeva savu Ferrari” palīdz rast daudz patiesu atziņu un gūt plašu ieskatu par to, kā darbojas pasaule un kā mēs tajā varam gūt panākumus. Atliek vien ielūkoties sevī un atcerēties to, ko mēs savos sirds dziļumos jau zinām. Katrā no mums snauž gudrības, spēka un mīlestības dārgumu krātuve, gaidīdama, ka to atmodinās.

 

 

 

 

 

Šīs jaunās grāmatas jūs varat atrast Jūrmalas Centrālās bibliotēkas filiālēs. Uzzināt par visiem jaunumiem jūs varat bibliotēkas elektroniskajā katalogā.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt