Piektdiena,
2018.gada
14.decembris
Valstī
87377

Pēc jauno elektrovilcienu iegādes būtiski uzlabosies pasažieru komforts


Apskatīt komentārus (0)


09.08.2018

AS “Pasažieru vilciens” prognozē, ka jauno elektrovilcienu piegādātājs tiks noskaidrots š.g. 3. ceturksnī. Pēc pretendentu finanšu piedāvājumu izvērtēšanas tiks paziņots iepirkuma uzvarētājs, kam sekos līguma noslēgšana par 32 jaunu pasažieru elektrovilcienu piegādi. 

 

 

Ziņu dienests

 

 

Jauno elektrovilcienu iegāde ievērojami mainīs AS “Pasažieru vilciens” iespējas pasažieru apkalpošanā un uzlabos servisa kvalitāti. Būtiskākie uzlabojumi pasažieriem būs zemās grīdas, klimata kontrole salonos, mūsdienu prasībām atbilstošas labierīcības, ērtības pasažieriem ar īpašām vajadzībām. Vilcieni būs aprīkoti ar video un audio informēšanas iekārtām, vilcienu gaita būs vienmērīgāka, trokšņu līmenis salonos zemāks. Jaunajos vilcienos tiks paredzēta arī tāda papildu ērtība pasažieriem kā iespēja brauciena laikā uzlādēt savas viedierīces. 

 

 

Pēc jauno elektrovilcienu iegādes AS “Pasažieru vilciens” varēs ieviest intervāla grafikus visos vilcienu maršrutos, proti, noslogotākajos laikos - darba dienu rītos un vakaros – vilcieni kursēs ik pēc 15 līdz 20 minūtēm. Paredzēts, ka jaunie elektrovilcieni kursēs Aizkraukles, Tukuma, Skultes un Jelgavas virzienā.

 

 

Ņemot vērā kaimiņvalstu pieredzi un pašreizējo darba svārstmigrāciju Rīgas virzienā, AS “Pasažieru vilciens” prognozē, ka trīs gadu laikā pēc jauno elektrovilcienu saņemšanas un intervāla grafiku ieviešanas pasažieru skaits pieaugs no pašreizējiem 17 miljoniem līdz aptuveni 25 miljoniem pasažieru gadā. Šāds apkalpoto pasažieru skaits būs iespējams pie nosacījuma, ka tiks nodrošināta atbilstoša dzelzceļa infrastruktūra, t.sk. platformu paaugstināšana un ātruma palielināšana, kā arī tiek attīstīta tā saucamā Park&Ride sistēma un paplašināta vienoto biļešu iegāde. 

 

 

Šī iepirkuma procesa ietvaros ir paredzēts, ka AS “Pasažieru vilciens” iegādāsies kopumā 32 jaunus elektrovilcienus, kuri tiks piegādāti pakāpeniski, sākot no 2020. gada līdz 2023. gadam. 

 

 

Jaunu elektrovilcienu iepirkuma realizēšanai AS “Pasažieru vilciens” ir izvēlējusies sarunu procedūras metodi, kas dod iespēju pasūtītājam izvirzīt iespējami labākos iepirkuma nosacījumus un iegādāties preci par ekonomiski izdevīgāko cenu. Taču vienlaikus sarunu procedūra ir komplicētākais un laikietilpīgākais no iepirkuma veidiem. Šobrīd AS “Pasažieru vilciens” ir pabeigusi jauno elektrovilcienu iepirkuma procedūras ietvaros no pretendentiem saņemto tehnisko piedāvājumu vērtēšanu, un pretendentiem ir nosūtīts uzaicinājums līdz š.g. 6. augustam iesniegt savus finanšu piedāvājumus elektrovilcienu piegādei. Finanšu piedāvājums ir iepirkuma procedūras pēdējais etaps, un pēc finanšu piedāvājumu izvērtēšanas tiks noskaidrots jauno elektrovilcienu piegādātājs.  

 

 

Tiesības piegādāt jaunos vilcienus būs pretendentam, kurš piedāvās ekonomiski izdevīgāko vilcienu cenu. Vilcienu cena tiks vērtēta visā to paredzētajā ekspluatācijas laikā jeb 35 gados. Tas nozīmē, ka tiks ņemtas vērā ne tikai pašu vilcienu ražošanas un piegādes izmaksas, bet arī to ikdienas uzturēšanas, tehniskās apkopes, rezerves daļu, enerģijas patēriņa u.c. izmaksas ilgtermiņā uz viena pasažiera sēdvietas vienību.

 

 

Izmantojot šo iepirkuma metodi, sākotnēji tika definētas minimāli nepieciešamās elektrovilcienu tehniskās specifikācijas un minimāla līguma noteikumu detalizācijas pakāpe. Pēc sākotnējo piedāvājumu saņemšanas notika sarunas ar pretendentiem un visi piedāvājumi tika uzlaboti tiktāl, lai visi piedāvājumi atbilstu pasūtītāja - AS “Pasažieru vilciens” - prasībām. Tāpat nepieciešamības gadījumā AS “Pasažieru vilciens” sarunu procesā precizēja savas prasības tehniskajās specifikācijās un līguma noteikumos, nodrošinot vienlīdzīgu, nediskriminējošu attieksmi pret visiem pretendentiem. Sarunu laikā tika izvērtēti vairāk nekā 350 pretendentu jautājumi, pēc pretendentu ierosinājumiem tika veikti gandrīz 100 grozījumi līguma projektā. Tāpat, lai nepieļautu kāda pretendenta diskrimināciju, piecas reizes AS “Pasažieru vilciens” apmierināja pretendentu lūgumus pagarināt dokumentu iesniegšanas vai izskatīšanas termiņus.

 

 

Par tiesībām piegādāt jaunos elektrovilcienus sacenšas četri pazīstami vilcienu ražotāji - PATENTES TALGO S.L, Stadler Polska Sp. z.o.o., Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles S.A. un ŠKODA VAGONKA a.s.

 

 

Par PV

 

 

Uzņēmums ir dibināts 2001. gada 2. novembrī. Akciju sabiedrība Pasažieru vilciens ir vienīgais iekšzemes sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs, kas pārvadā pasažierus pa dzelzceļu visā Latvijas teritorijā. AS Pasažieru vilciens ir patstāvīgs valsts uzņēmums.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt