Pirmdiena,
2019.gada
25.marts
Valstī
87366

Lielupē noslīkst cilvēki


Apskatīt komentārus (0)


09.08.2018

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 4.augusta plkst. 6.30 līdz 6.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) vairākkārt steidzās uz izsaukumiem saistībā ar slīkstošiem cilvēkiem.  

 

 

ZIŅU DIENESTS 

 

 

CENTRĀLĀS STATISTIKAS PĀRVALDES INFOGRAFIKA Sestdien plkst. 14.26 tika saņemts izsaukums uz Lielupi Jūrmalā, kur, kā informēja pieteicējs, pirms vairāk kā stundas peldēties bija devies cilvēks, bet ārā nebija iznācis. Ugunsdzēsēji glābēji ar laivu pārbaudīja ūdens akvatoriju un tikmēr arī vietējais iedzīvotājs pārmeklēja ūdenstilpni – apmēram 20 metrus no upes krasta noslīkušais cilvēks tika atrasts.  

 

 

Savukārt naktī plkst. 2.30 tika saņemts izsaukums par to, ka cilvēks bija makšķerējis Lielupē un iekritis ūdenī. Ūdenslīdējiem pārmeklējot pieteicēja norādīto vietu, trīs metru dziļumā noslīkušais cilvēks tika atrasts. 

 

 

Ugunsdzēsēji glābēji konstatē, ka noslīkušo cilvēku skaits ir tieši atkarīgs no laikapstākļiem – jo karstākas un saulainākas dienas, jo vairāk cilvēku neapdomīgi dodas peldēties. Šogad četros siltajos mēnešos no ūdenstilpnēm izcelti 65 noslīkuši cilvēki. VUGD aicina, atpūšoties pie ūdens un dodoties peldēties, neaizmirst par drošību – nepeldieties alkohola reibumā un nerīkojieties pārdroši, piemēram, neleciet ūdenī nepārbaudītās vietās un necentieties pierādīt savas spējas aizpeldēt tālāk par citiem! Gadījumā, ja redzat, ka cilvēks slīkst, nekavējoties zvaniet 112!

 

 

Palīdzot bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušiem dzīvniekiem, brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji Dzirnavu ielā Jūrmalā no akas izcēla suni, bet 2. augustā ugunsdzēsēji glābēji Mārupes ielā no koka nocēla kaķi un Tallinas ielā atbrīvoja dzīvojamās mājas balkona tīklā sapinušos divus baložus.

 

 

Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes informācija, tad Latvija ir Eiropas Savienības līdere melnajā statistikā par noslīkušajiem. To skaits uz 100 000 iedzīvotāju 6 reizes pārsniedz ES vidējo rādītāju. Viszemākais rādītājs ir Lielbritānijā. 8 no 10 slīcējiem ir vīrieši.

Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt