Sestdiena,
2019.gada
25.maijs
Sports
103026

Ūdensmotosportā aizvadīta raiba sezona: kā pa viļņiem


Apskatīt komentārus (0)


08.11.2018

Nākamā sezona „Jūrmala Racing Team” sola daudz jauna

 

 

Guna Vilnīte

 

 

Lai arī rudens šogad sauss un silts, tomēr vasara jau dažas nedēļas kā beigusies, un līdz ar to - arī ūdens motosporta sezona. Par aizvadītās sezonas panākumiem un neveiksmēm "Jūrmalas Vārdam" pastāstīja "Jūrmala Racing Team" līderis Nikita Lijcs. 

 

 

Nikita aizvadītajā sezonā ne vien turpināja cīnīties par pasaules čempiona titulu F4 klasē, bet arī debitēja prestižajā un daudz jaudīgākajā F2 klasē. Protams, ka tas prasīja ne vien vairāk laika un pūļu, bet arī finanšu. Paralēli ikdienas darbam, treniņiem, ģimenei Nikita meklē sponsorus, atbalstītājus. Šobrīd ir tik tālu, ka "gaidām atbildi no iespējamiem sponsoriem, kuri vēlas mūs sponsorēt. Pēc pāris nedēļām būs tāda kā kopā sanākšana, lai par visu vienotos: lemsim, kā mēs brauksim un ar ko". Sponsori vairāk izrādot interesi par F4 klasi, kamēr Nikita pats grib startēt F2 klasē. Eventuālajiem sponsoriem ir jauna komanda, kas vēlas savā valstī attīstīt ātrumlaivu sportu un attīstīties. Viņi jau ir sākuši startēt ar vienu braucēju, bet nebija īsti nokomplektēta nedz tehnika, nedz komanda. Rezultāti nav gaidītie un neatbilst ieguldīto līdzekļu apjomam. Savukārt „Jūrmala Racing Team” piedāvā savu tehniku un zināšanas.

 

 

Nikita šogad jau atkārtoti ieguva Pasaules vicečempiona titulu F4 klasē un guva pirmajai sezonai ļoti labus panākumus F2 klasē. F2 klasē Nikita startēja gan Eiropas, gan pasaules čempionāta posmos. Šajā klasē augstākais rezultāts bija 4. vieta 3. braucienā, Eiropas čempionātā Lietuvas pilsēta Zarasai, kas ir labs sniegums, ņemot vērā, ka tās šajā klasē bija tikai otrās sacensības. „Desmitniekā pasaules mērogā mēs esam,” saka Nikita. Jau šobrīd notiek sagatavošanās darbs startiem nākamajā sezonā – gan F4, gan F2 klasēs. „Jūrmala Racing Team” plāno likt uzsvaru uz F2 klasi, startus F4 klasē atstājot zem jautājuma zīmes. 

 

 

Šajā sezonā labus rezultātus nesis darbs, kas ieguldīts komandas darba un sasniegumu reklamēšanā. Jau kopš sezonas sākuma ar „Jūrmala Racing Team” sadarbojas uzņēmums 55ART, kas aktīvi filmē sacensības atskaites un video rullīšus izvieto internetā. Iespējams, ka arī tādēļ šosezon izdevies vairākas reizes paviesoties dažādos TV raidījumos, kuros Nikita varēja aktīvi popularizēt ātrumlaivu sacensības. Nikita: „Sezonas laikā panākumi bija ar mainīgām sekmēm, tāpēc bija arī, par ko runāt.” Pasaules čempionāta F4 klasē pirmā posma neveiksmes dēļ sezonas noslēgumā pietrūcis burtiski pāris punktu līdz čempiona titulam. Lielbritānijā Nikita vienu braucienu pat uzvarēja, Francijā bija vēl labāki rezultāti -  „Jūrmala Racing Team”  pilots kopvērtējumā uzvarēja visu posmu. Francijā gan salūzusi labākā dzenskrūve, kura tika gatavota sacensībām nedēļu, un labi, ka bijusi līdzīga dzenskrūve rezervē.

 

 

Sezonas laikā līderi mainījušies trīs reizes – tie bijuši somi, zviedri. Soms Tuukka Lehtonnen pirmajā posmā jau pirmajā dienā tehnisku iemeslu dēļ izstājās, lai arī kvalifikācijā bija ieņēmis 2. vietu. 

 

 

„Mums ir skaidrs, kas jādara, lai F4 laivu uzlabotu. Lai arī vēl nezinām, vai nākamajā sezonā paši ar to startēsim, mums ir interesanti strādāt pie laivas uzlabošanas, kaut vai lai celtu mūsu konstruktoru līmeni. Viņu līmenis gan tāpat jau ir augsts – pēdējā PČ posmā pierādījām, ka mūsu laiva spēj uzvarēt gan kvalifikāciju, gan braucienus, un ir prieks, ka neskatoties uz neveiksmēm, mēs esam tur, kur mums ir jābūt,” stāsta Nikita.

 

 

Video rullīšus veido jūrmalnieki, ģimenes uzņēmums "55art", kas, sākot ar šo sezonu, ceļo kopā „Jūrmala Racing Team” un filmē notiekošo. „Mums ir daudz kopīgu draugu, un es piedāvāju viņiem sadarbību. Jo vairāk mēs braucam kopā, jo vairāk sadraudzējamies. Ir foršs kopīgs darbs, kas iedvesmo uz labiem rezultātiem," ar jauno sadarbību ir apmierināts Nikita.

 

 

Sezona ir beigusies, ieplānoti vēl tikai pāris treniņi. „Vēl ir jāpiefilmē materiāls lielajai dokumentālajai filmai, kuras pirmizrāde paredzēta ziemā. Tajā mums būs iespēja dalīties ar sajūtām, kuras rodam sacensībās. Varēsiet redzēt, kā tas ir – būt komandā, un kā tas viss notiek.” Katrs klips ir atšķirīgs – ir atšķirīgas sacensību norises vietas, atšķirīgi iespaidi, atšķirīgas emocijas. Visi tie redzami YouTube.

 

 


„Latvijā F4 diemžēl esam otrie, jo pēdējā braucienā apstājos un vairs netiku no vietas. Pēdējā brauciena rezultātus dubulto, bet mums tajā bija 0. Līdz ar to pārējie ar kopvērtējuma punktiem mūs apsteidza. 

 

 

F4 piedalījās jauns igauņu pilots, viņam tā bija otrā sacensības. Tā kā es izkritu, viņam bija iespēja dabūt trešo vietu."

 

 

Jau vairākas sezonas "Jūrmala Racing Team" strādā ar bērniem un jauniešiem, trenējot viņus tai skaitā arī sacensībām Formula Future klasē. Viens no jūrmalniekiem, Ivans Astramovičs (10 gadi), nu ir iekļauts Latvijas izlases sastāvā un novembra beigās brauks uz Arābu Emirātiem, lai tur piedalītos Formula Future Pasaules čempionātā. Čempionātā Latvijas jaunieši no 6 līdz 18 gadu vecumam startēs četrās (no piecām) laivu klasēs.

 

 

Vaicāts, vai arī turpmāk plānots šo darbu turpināt, Nikita stāsta: "Arī nākamajā sezonā tos jauniešus, kas jau trenējas, turpināsim trenēt. Lai viņi darbojas vismaz vasarā, kad notiek ūdens treniņi. Viņi visi ir pozitīvi noskaņoti, un ir iedvesma turpināt."

 

 

Izmaiņas gaidāmas sacensību norises vietā Jūrmalā. Ierastā vieta pie CSDD vairs nebūs pieejama sacensībām. Nākamajā sezonā, domājams, sacensības notiks Slokā, papīrfabrikas teritorijā, kur tagad top atpūtas parks. Jau šobrīd noris celtniecības darbi un teritorijas labiekārtošana, un ir plānots, ka jaunajā vietā būs vairāk ērtību faniem, labāka redzamība. „Ja līdz pavasarim šie plāni īstenosies, tad labprāt uzņemsim pie sevis kādu no Latvijas čempionāta posmiem pie mums Jūrmalā,” Nikita ir optimistiski noskaņots.

 

 

Gadiem startējot un braukājot pa sacensībām Latvijā un ārzemēs, "Jūrmala Racing Team" ir izveidojusies fanu komanda, kas brauc līdz uz sacensībām un atbalsta. Lai fani justos organizētāki un būtu arī pamanāmāki, tiek plānots nākamajā sezonā sadarbībā ar jaunajiem atbalstītājiem izstrādāt īpašu fanu atribūtiku.

 

 

Nikita pateicas kompānijai "Kreiss", kas šajā sezonā palīdzēja „Jūrmala Racing Team” nokļūt sacensību vietās. Tie, kas seko publikācijām sociālajā tīklā Facebook, ar sajūsmu uzņēma foto ar efektīgo furgonu, kurā komanda devās uz sacensībām. „Tas piešķir savu spožumu,” sacīja Nikita, „un furgona iekārtojums bija ļoti ērts laivu pārvadāšanai un ekipējuma glabāšanai.” Diemžēl nākamajā sezonā nāksies meklēt citu furgonu, jo skaistais furgons nu ir pārdots citam uzņēmumam. „Tas ir viens no jautājumiem, kas mums vēl jārisina.”


 


Rezultāti
2018 UIM F4 World Championship
Gold – Morgan Jernfast SWE -101 points
Silver – Nikita Lijcs LAT – 88 points
Bronze – Tuukka Lehtonen FIN – 83 points
4th) Ben Jelf GBR – 72 points
5th) Quentin Dailly FRA – 69 points
6th) Paulius Stainys LTU – 52 points

 2018 Hegelmann UIM F2 European Championship – Final Points after 4 Rounds (Best 3 results to count)
1) Edgaras Riabko (LTU) 400 / 400 / 400 / 400 = 1200 points
2) Duarte Benavente (POR) 300 / 300 / 169 / 225 = 825 points
3) Konstantin Ustinov (RUS) 225 / 225 / 300 / 169 = 750 points
4) Tobias Munthe-Kaas (NOR) 0 / 127 / 225 / 300 = 652 points
5) Rupp Temper (AUT) 169 / 95 / 127 / 127 = 465 points
6) Nikita Lijcs (LAT) 95 / 169 / 95 / 95 = 391 points
7) Scott Curtis (GBR) 127 / 40 /30 / 71 = 238 points
8) Roman Vandyshev (RUS) 71 / 71 / 53 / 40 = 195 points
9) Uvis Slakteris (LAT) 0 / 0 / 71 / 95 = 166 points
10) Johan Österberg (SWE) 53 / 53 / 22 /22 = 128 points


 


Latvijas čempionāts F2
Uvis Slakteris      Mēmeles Sports Bauska      F2N      40      80      80      80      0      280      83
Sander Sarlin      Igaunija      F2N      68      0      68      171
Ņikita Lijcs      Jūrmala Racing Team      F2N      68      0      68      41

 


Latvijas čempionāts F4
Paulius Stainys      Jūrmala Racing Team      F4      74      80      68      80      71      373      71
Ņikita Lijcs      Jūrmala Racing Team      F4      55      60      80      68      37      300      98
Niklāvs Parolis      W4Racing      F4      64      68      44      52      0      228

Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt