Apskatīt komentārus (0)

21.09.2017

“Spartaka” futbolisti kļūdās aizsardzībā un zaudē

ZIŅU DIENESTS

Ja pēc iepriekšējā zaudējuma Ventspilij, kad varēja vērot rupjas kļūdas aizsardzībā, varēja teikt, ka vismaz paliek interesantāka situācija tabulā, bet iekšēji cerēt, ka nākamā spēle atkal visu noliks pa vietām, tad pēc zaudējuma ar 0:1 pret RFS, tas tā vairs nešķiet. Rīgas spēlētājs Laša Šergelašvili vārtus guva pēc vārtusarga kļūdas, bet arī komandas biedri šai situācijā nenospēlēja kā turnīra līderiem pienāktos.Latvijas pašreizējais čempions un turnīra tabula līderis Jūrmalas "Spartaks" sestdienas spēlē izveidoja pirmo vērā ņemamo momentu, tomēr pussarga Jevgeņija Kazačoka sitiens lidoja garām laukuma saimnieku vārtu apakšējam stūrim. RFS atbildēja ar vēl labāku iespēju, no gaisa sitot Robertam Uldriķim, taču viņš no desmit metriem bumbu trieca tieši pret sāncenšu vārtsargu. Tāpat sitiens nesanāca Eduardam Višņakovam, kurš uzbrukuma smailē nonāca pēc centrējuma no labās malas, informē sportacentrs.com.

Viesi mācījās no kļūdām un apzinājās, ka labākā aizsardzība ir uzbrukums, dodoties uz priekšu. Izmantojot mājinieku centra aizsarga Kaspara Dubras kļūdu piespēlē, izdevās aizskriet pretuzbrukumā, un Dmitrijs Platonovs atrada Edgaru Gauraču. Jūrmalas "Spartaka" kapteinis sita izklupienā, taču rīdziniekus izglāba vārtsargs Daniils Sizko.

Mirkli vēlāk Gauračam radās iespēja pēc stūra sitiena – viņš pie tuvā staba apsteidza pretiniekus un sita bīstami, taču mazliet garām tālajam stūrim, tāpat Sergejam Pušņakovam neizdevās pielikt kāju. Tikmēr RFS nogaidīja un 35. minūtē izvirzījās vadībā ar 1:0. Izgājienā kļūdījās jūrmalnieku vārtsargs Vitālijs Meļņičeko, un dāvanu izmantoja aizsargs Laša Šergelašvili. Viņš atradās sarežģītā situācijā, tomēr no 35 metriem ar kreiso kāju raidīja bumbu tukšos vārtos.

Arī otrajā puslaikā aina krasi nemainījās – Jūrmalas "Spartaks" veidoja momentus, taču nespēja tos izmantot. 58. minūtē uzbrukuma smailē nonāca Jevgeņijs Kozlovs, taču Virslīgas labākais snaiperis iespēju neizmantoja. Viņš saņēma asprātīgu piespēli, kad bumba tika pārmesta pāri mājinieku centra aizsargiem, taču arī pats sita pāri vārtiem.Tāpat vairākus viesu pretuzbrukumus izjauca bumbas pārturēšana un neprecīzas piespēles noslēguma fāzē, bet RFS futbolisti vairāk nodarbojās ar rezultāta sargāšanu, nevis došanos pakaļ otrajam vārtu guvumam. Pretiniekiem tika atdota bumbas kontrole, taču ar desmit laukuma saimnieku apspēlēšanu jūrmalniekiem gāja pagalam grūti.

Izglābties neizdevās, taču, neskatoties uz neveiksmi, Jūrmalas "Spartaks" joprojām atrodas pirmajā vietā, turklāt "Liepāja/Mogo" ir četrus punktus aiz muguras. Savukārt RFS, pateicoties panākumam, pacēlās līdz trešajai pozīcijai.

RFS – Jūrmalas Spartaks 1:0 (1:0)

Vārti: Šergelašvili 35'

Brīdinājumi: Šergelašvili, Savičs – Korzāns

RFS: Sizko, Uldriķis (Dimitrovs 68'), Fertovs, E. Višņakovs, Kozlovs, Ulimbaševs (Koveļs 80'), Dubra, Savičs, A. Višņakovs, Savaļnieks (Sorokins 77'), Šergelašvili

Spartaks: Meļņičenko, Mihadjuks, Pušņakovs, Ibragimovs (Ivančičs 66'), Stuglis, Platonovs (Habeloks 64'), Šlampe (Korzāns 81'), Gauračs, Kazačoks, Kosoričs, Kozlovs

Galvenais tiesnesis: Ivars Caune