86973

Pasaules kausa tūres zelts Samoilovam / Šmēdiņam

Apskatīt komentārus (0)

12.07.2018

''Mēs atdevām visus spēkus. Esam ļoti noguruši, man šobrīd ir grūti nostāvēt kājās. Spēle bija tiešām laba un arī atmosfēra bija patīkama,'' tā pēc pirmā Pasaules kausa tūres zelta šajā sezonā svētdien atzīmēja Latvijas pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs. ''Ir momenti, kas mēs laukumā zaudējam koncentrēšanos un uzreiz zaudējam arī četrus punktus pēc kārtas. Tas jau ir kā noteikums. Tas notika otrā seta sākuma un arī spēles beigu daļā. Noslēgumā var teikt, ka spēle bija ļoti interesanta skatītājiem, bet ne mums pašiem, jo droši bijām vadībā ar 13:10, pēc tam nespējot spēli noslēgt. Pēc tam bija smaga cīņa un gandrīz zaudējām spēli. Tomēr tagad esam laimīgi,'' tā pēc spēles izteicās Aleksandrs Samoilovs.

ZIŅU DIENESTS

''Rikardu tik labi pie tīkla spēlē, jo Guto aizsardzībā demonstrē lielisku sniegumu, tāpēc ir vēlme uzbrukt spēcīgi, ne tik lielā augstumā, un tad jau sākas Rikardu darbs dabūt punktus ar bloku. Šī bija traka cīņa un esmu priecīgs, ka mums izdevās uzvarēt. Trešajā setā, kad cīņa norit līdz 15 punktiem, katrs punkts var būt pēdējais,'' piebilda Jānis Šmēdiņš.

''Līdzjutēji no mums pieprasīja lielāku enerģiju. Mēs atdevām visus spēkus. Esam ļoti noguruši, man šobrīd ir grūti nostāvēt kājās. Spēle bija tiešām laba un arī atmosfēra bija patīkama. Nedēļas laikā nebija īpaši daudz skatītāju, bet finālā laikā trībīnes bija piepildītas. Finālā viss bija perfekti,'' pēc pirmā zelta šajā sezonā nogurumu neslēpj Samoilovs, pausts sportacentrs.com. Latvieši finālā ar 2-1 (21:13, 19:21, 22:20) pārspēja pludmales volejbola leģendu Rikardu un viņa pārinieku Gutu no Brazīlijas. Jau cīņā par uzvaru grupā Samoilovs un Šmēdiņš mērojās spēkiem ar kvalifikāciju pārvarējušajiem brazīliešiem Rikardu un Gutu. Brazīlijas pludmales volejbola leģenda, 43 gadus vecais Rikardu Espinju uzvarējis kopumā piecas reizes, pēdējo reizi 2007. gadā, kad gados vēl jaunie Samoilovs un Pļaviņš palika 17. vietā. Grupu turnīrā latvieši uzvarēja trīs setu cīņā ar 2-1 (21:15, 15:21, 17:15), kas solīja spraigu maču arī finālā.

Latvijas pludmales volejbolisti līdzīgi kā iepriekšējā abu duetu tikšanās reizē centās dzenāt Rikardu. Mēģinājumi uzbrukt ātri pēc vecmeistara serves deva arī rezultātu. Ilgu laiku rezultāts auga pakāpeniski, bet tad Samoilovs līnijā nospēlēja aizsardzībā. Pēc ilgākas izspēles latviešiem izdevās tikt pie ekstra punkta, bet nākamās divas izspēles arī beidzās labvēlīgi Samoilovam un Šmēdiņam (10:6). Pēc pārtraukuma brazīlieši atspēlēja divus punktus, bet Gutu kļūda uzbrukumā atmeta Brazīlijas duetu atpakaļ. Tehniskajā pārtraukumā dueti devās pie rezultāta 13:8. Pēc atpūtas Gutu pieļāva vēl vienu kļūdu uzbrukumā, bet vēl vairāk deficītu sadeldēja Šmēdiņš (13:14). Panākt neizšķirtu Latvijas duetam neizdevās. Samoilovs nespēja apspēlēt Rikardu pie tīkla, rezultāta starpībai atkal esot trīs punkti (14:17). Brīdi vēlāk Rikardu atdeva punktu atpakaļ, pārejošo bumbu laukumā triecot Šmēdiņam. Lai kā latvieši centās, pie divām setbumbām tika pretinieki. Pirmo Samoilovs ar grūtībām atspēlēja, bet otro liedza atspēlēt Šmēdiņš, kurš skāra tīklu - 19:21.

Trešo setu ar eisu sāka Šmēdiņš. Pēc vairākām izspēlēm Latvijas duetam bija iespēja arī iegūt divu punktu pārsvaru, bet tā tika izlaista. Brazīlieši uzreiz spēja nospēlēt aizsardzībā un pārņemt vadību (4:3). Spēle kļuva nervoza, Samoilovam pārdzīvojot par savām neveiksmēm. Viņš ar spēcīgiem sitieniem centās to pārvērst pozitīvā enerģijā. Latvijas pludmales volejbolisti atguva minimālu vadību, bet divu punktu pārsvaru ar lielu cīņassparu ieguva pēc Samoilova bloka (11:9). Neilgi pēc tam latvieši palielināja pārsvaru līdz trīs punktiem, kas varēja būt izšķiroši. Brazīlijas duets paņēma pārtraukumu, spējot atspēlēt visu deficītu (13:13).

Pēc latviešu pārtraukuma Šmēdiņš raidīja bumbu Rikardu blokā, dodot brazīliešiem mačbumbu. Brazīlijas duets bija ļoti tuvu uzvarai, bet šoreiz latvieši izglābās. Brazīlieši nerealizēja četras mačbumbas, kad pie tādas tika Latvijas duets pēc Šmēdiņa bloka. Nākamos divus punktus sagādāja Gutu, atgriežot pie mačbumbas brazīliešus. Latvieši pamainīja serves virzienu pa Rikardu un atrada tur tik svarīgo punktu. Neilgi pēc tam Šmēdiņš tomēr spēja nobloķēt Gutu uzbrukuma sitienu, Latvijas pludmales volejbolistiem triumfējot Espinju četru zvaigžņu turnīrā - 2-1 (21:13, 19:21, 22:20).

Starptautiskā volejbola federācija (FIVB) publiskojusi jaunāko pludmales volejbola pasaules rangu, un pirmo reizi vēsturē labāko pieciniekā ir divi Latvijas dueti - Aleksandrs Samoilovs / Jānis Šmēdiņš un Mārtiņš Pļaviņš / Edgars Točs. Trešo vietu rangā saglabājuši Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kur aizvadītajā nedēļā nospēlēja lielisku turnīru Portugāles pilsētā Espinju, kur Pasaules kausa tūres četru zvaigžņu turnīrā izcīnīja pirmo zeltu šajā sezonā.

Trīs vietu kāpums Mārtiņam Pļaviņam un Edgaram Točam, kuri no astotās pozīcijas uzlēkuši uz piekto. Arī Mārtiņš un Edgars Espinju spēlēja itin labi, izcīnīja pirmo vietu grupā, pārvarēja izslēgšanas turnīra pirmo kārtu, bet pēc tam zaudēja topošajiem čempioniem Samoilovam un Šmēdiņam, ierindojoties dalītā devītajā pozīcijā.
Jāpiemin, ka Latvijas pludmales volejbola vēsturē labāko pieciniekā pasaules rangā pirmo reizi ir divi Latvijas dueti.
Pēc Espinju turnīra pakāpties uz augšu nav izdevies spēcīgākajam Latvijas sieviešu pludmales volejbola duetam Tīnai Graudiņai un Anastasijai Kravčenokai. Portugālē izcīnītā dalītā devītā vieta Latvijas dāmām ļāvusi saglabāt 28. vietu pasaules rangā. Alise Lece un Ilze Liepiņlauska ieņem 81. vietu, bet Marta Ozoliņa un Agnese Caica ir 107. vietā.