Sestdiena,
2019.gada
25.maijs
Sports
87584

Nikita Lijcs pirmajā sezonā F2 uzrāda augstus rezultātus


Apskatīt komentārus (0)


24.08.2018

Šajā nedēļas nogalē 18.-19. augustā Latvijas ātrumlaivu pilots Nikita Lijcs aizstāvēja Latvijas vārdu Formula 2 Eiropas čempionātā Lietuvā, Zarasai pilsētā.

 

 

Ziņu dienests

 

 

Publicitātes foto 

 

 

Divu dienu sacensībās sportisti cīnījās četros brauciena posmos. Pēc pirmā brīvā treniņbrauciena, kurā cīnījās 14 braucēji no visas Eiropas, Nikitas uzstādītais laiks ļāva viņam ierindoties 11.vietā. Kvalifikācijas braucienā Nikita uzrādīja 6. labāko laiku, un tas viņam deva iespēju startēt Q2. Šajā braucienā formulai radās tehniskas problēmas, kas neļāva uzrādīt labāku laiku, tāpēc sportists ierindojās 10.vietā, kas nozīmēja, ka Nikita automātiski izkrita no iespējām cīnīties Q3 par labākajām starta pozīcijām.

 

 

Pirmajā sacensību braucienā Nikita Lijcs startēja no 10. pozīcijas un jau starta taisnē sportists apsteidza konkurentus, pavirzoties uz priekšu par četrām vietām un ierindojās 6.pozīcijā. Brauciena laikā Nikita veiksmīgi izvairījās no vairākām sadursmes situācijām, kad uz ūdens notika avārija. Pēc pirmajiem apļiem sadūrās divas formulas - Krievijas sportista, bijušā Formula 1 braucēja Staņislava Kourtsenovsky un jaunā Zviedrijas braucēja Skota Kērtisa (Scott Curtis) formulas. Sacensības tika turpinātas, jo pēc sadursmes nevienam netika radīti nopietni apdraudējumi un sportisti varēja turpināt sacensības. Nikita šajā braucienā noturēja savas pozīcijas un finišāēja sestais.

 

 

Otrajā braucienā Nikita Lijcs startēja no 6.pozīcijas un jau startā uzrādīja ļoti labu rezultātu. Sacensību gaitā Nikita apsteidza vēl divus braucējus un finišā ieguva 4.vietu.

 

 

Otrajā dienā pēc brīvā treniņa Nikita uzstādīja 2.labāko laiku, tikai par 4 simtdaļām atpaliekot no 1. vietas ieguvēja Norvēģijas braucēja Tobias Monthe-Kaas, kas ieņēma “pole positon” pirmās dienas kvalifikācijā. Pēc treniņbrauciena strauji pasliktinājās laikapstākļi. Lielie viļņi un spēcīgais vējš apgrūtināja braukšanu. 

 

 

Trešajā braucienā startējot no 4. pozīcijas, Nikitam neizdevās izrauties starta pozīcijā un pēc pirmā pagrieziena viņš ierindojās 6.vietā. Visa brauciena laikā asā cīņā ar Austrijas braucēju Rupertu Temperu (Rupert Temper) Latvijas sportists cīnījās par pozīcijām un tehnisku iemeslu dēļ viņam neizdevās izrauties vadībā. Šajā braucienā Nikita finišēja 6.pozīcijā.

 

 

Ceturtajā, noslēdzošajā braucienā, Nikita startēja no 6. starta vietas. Sportistam izdevās izrauties starta taisnē un pēc pirmā līkuma Nikita ierindojās jau 5.vietā. Brauciena laikā Nikitam atkal nācās cīnīties ar Austrijas braucēju par 5.-6. pozīciju, tomēr Nikitam izdevās nosargāt savas pozīcijas un finišēt kā piektajam.

 

 

Latviju šajā F2 Eiropas čempionāta posmā Zarasai pārstāvēja divi sportisti - Uvis Slakteris un Nikita Lijcs. Kopvērtējumā no četriem braucieniem, ņemot vēra trīs labākos brauciena rezultātus, Nikita Lijcs ieņēma 6., bet Uvis Slakteris - 9.vietu. Pirmo vietu šajās sacensībās pelnīti ieguva draugi un kolēģi no Lietuvas ar F2 pilotu Edgaras Riabko.

 

 

Ņemot vērā to, ka Nikitam šī ir pirmā sezona F2 formulā un tikai otrās sacensības Eiropas līmenī, tad šis ir ļoti labs rezultāts, un sportists ar tiem ir ļoti apmierināts. 

 

 

Šobrīd komanda turpina gatavoties nākamajai sezonai un atzīst, ka daudz darba jāiegulda, lai sasniegtu labākus rezultātus. Pēc komandas plāna šīs bija noslēdzošās sacensības F2 šajā sezonā. Šobrīd komanda pārslēdzas un ir gatava turpināti cīņu par Pasaules Čempiona titulu F4 formulā. Tuvākais F4 posms notiks 1.- 2. septembrī Anglijā.

 

 

Nikita Lijcs un visa komanda saka milzīgu paldies Latvijas atbalstītājiem, kuri bija ieradušies vērot sacensības un turēt īkšķus par sportistiem Zarasai, Lietuvā!

Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt