Sestdiena,
2019.gada
25.maijs
Sports
87905

Nikita Lijcs pārliecinošā gājienā pretī uzvarai Formula 4 sacensībās Anglijā


Apskatīt komentārus (0)


13.09.2018

Ātrumlaivu sporta veids vienmēr ir bijis viens no ekstrēmākajiem sporta veidiem, tomēr Formula 4 sacensības šajā nedēļas nogalē Anglijā, izcēlās ar īpaši saspringtu gaisotni, izaicinošiem laikapstākļiem un vairākām bīstamām avārijām. Un tomēr, spītējot laikapstākļiem, mūsu Latvijas sportists pierādīja savu sportisko sagatavotību un devās pārliecinošā gājienā pretī pjedestālam!

 


Ziņu dienests

 

 

Publicitātes foto

 Pirmais kvalifikācijas brauciens, sestdien, 1.septembrī, 23 gadus jaunajam sportistam Nikitam Lijcam izdevās pietiekami ātrs un pēc kvalifikācijas laika 26 apļiem sportists ieņēma 3.vietu. Labais kvalifikācijas laiks - 39,46 sekundes - deva iespēju latvietim ieņemt labu starta pozīciju, lai cīnītos par uzvaru pirmajā braucienā.

 


Pirmais brauciens starta signālu sagaidīja diezgan vēlu, plkst. 17.00 pēc Anglijas laika un tiešraidēs caur sportista facebook kontu to vēroja vairāki simti līdzjutēju. Jau pirmajā starta taisnē Nikita ierindojās starp līderiem, kad tieši pirmajā pagriezienā sadūrās divas līderu ātrumlaivas. Sadursme starp zviedru pilota Morgan Jernfast un angļu pilota Jonny Brewer vadītajām laivām nebija iemesls, lai sacansības tiktu pārtrauktas, tāpēc cīņa varēja turpināties tikpat saspringtā veidā. Nikita Lijcs bija dažu sekunžu attālumā no sadursmes vietas un, meistarīgi izvairoties no sadursmes, Nikita spēja izcīnīt līdera pozīciju. Šo pozīciju Nikita meistarīgi noturēja un pēc vairākiem apļiem, sportists sāka savus konkurentus apdzīt jau par apli, kas nodrošināja Nikitam pirmo vietu šajā braucienā un garantētu pjedestālu sacensību noslēgumā.

 


Pacilātā noskaņojumā iesākās otrās dienas sacensības, tomēr Anglijas laikapstākļi ar mainīgu vēja ātrumu un virzienu lika sportistiem nopietni izvērtēt labāko brauciena taktiku. Pēc pirmajiem brīvajiem treniņiem Nikita uzstādīja augstu rezultātu un ierindojās 2.vietā pēc laika atskaites. Kvalifikācijas braucienā tika apvienotas Q1 un Q3 klases, un šajā trīs apļu braucienā Nikita ierindojās 5.vietā Q1 ar laiku 5.42 sekundes, kas ļāva iekļūt pirmajā sešiniekā. Diemžēl šajā kvalifikācijā sportistam neizdevās uzrādīt labāku rezultātu un Nikitam vajadzēja startēt no 5. starta pozīcijas, kas padarītu izraušanos uz pirmajām vietām sarežģītāku, jo svarīgs posms šajās sacensībās ir izrāvienu veikt jau pirmajā starta pagriezienā.

 


Dzinēja problēmu dēļ Latvijas sportists aizkavējās uz starta līnijas, tomēr viņam izdevās piedzīt pārējos sportistus un pēc pirmā pagrieziena Nikita jau atradās ļoti tuvu līderiem. Asā cīņā par apdzīšanu uz mūsu sportista radītā viļņa tika radīta avārija, kad Angļu sportista Jonny Brewer vadītā laiva apmeta riņķi, kas radīja pietiekami nopietnus draudus, lai sacensības tiktu apturētas. Pēc tam, kad tika apzināti visi riski, sacensības tika atsāktas un tika dots atkārtots starts. Nikita šajā startā sacensības sāka no piektās pozīcijas, tomēr šoreiz tehnikas problēmu dēļ starts aizkavējās pat par vairākiem metriem no konkurentu laivām, kas apgrūtināja sacensības pirmajā pagriezienā. Tā kā sportistam bija aizkavēts starta laiks, tad līdera pozīcijas sasniegt bija praktiski neiespējami, tomēr Nikita saspringtā cīņā izrāvās uz 4. pozīciju.

 


Divu dienu aizraujošajās sacensībām mūsu sportists kopvērtējumā ieņēma 2.vietu Formula 4 sacensībās Anglijā un šobrīd pasaules līmenī Nikita ir ierindojies 3.vietā.
Formula 4 kopvērtējuma rezultātu tabula šobrīd:
1.vieta Lehtonen Tuuka (Somija) 68 punkti
2.vieta Jernfast Morgan (Zviedrija) 61 punkti
3.vieta Nikita Lijcs (Latvija) 54 punkti
4.vieta Jelf Ben (Anglija) 52 punkti

 


Latvijas sportists ir entuziasma pilns, jo šīs sacensības pierādīja to, ka Nikita ar komandu ir gatavi cīnīties par uzvarām! Šobrīd sportists ir atpakaļ ceļā uz mājām Latvijā, kurā notiks aktīvs darbs pie ātrumlaivas sagatavošanas, jo jau pēc divām nedēļām viņam ir jāstartē Formula 4 noslēdzošajā posmā Francijā. Nikitas sasniegumiem un video atskatiem no sacensībām ikviens var sekot līdzi sportista facebook lapā: https://www.facebook.com/NikitaLijcsF4S/ 


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt