Trešdiena,
2019.gada
20.februāris
Sports
80401

Internātpamatskolas audzēkņi sekmīgi aizvada pirmo starptautisko paraburāšanas treniņnometni


Apskatīt komentārus (0)


21.08.2017

Jūrmalas pilsētas internātpamatskolas audzēkņi Alise Caunīte (12) un Vladimirs Šipko (13) jūlijā piedalījās Pasaules burāšanas federācijas (PBF) starptautiskā treniņnometnē, kas notika Gdaņskā, Polijā

 

 

Sintija Sīmane, Latvijas paraburāšanas komanda

 

 

Foto: World Sailing. Alise Caunīte - otrajā rindā trešā no kreisās, Vladimirs Šipko - pēdējā rindā otrais no kreisās, Guntars Eistreiķis- pēdējā rindā trešais no kreisās, Rūta Eistreiķe - otrajā rindā piektā no kreisās.  Nometnē kopā gan ar pieredzes bagātiem, gan vēl topošiem paraburātājiem no Īrijas, Zviedrijas, Lielbritānijas, Polijas, Turcijas, Dienvidāfrikas un Kolumbijas jaunie jūrmalnieki apguva burāšanas teoriju un piedalījās praktiskajās nodarbībās uz ūdens.

 

 


Par sekmīgu dalību nometnē katrs dalībnieks saņēma Pasaules burāšanas federācijas sertifikātu, kuru pasniedza Polijas burāšanas federācijas prezidents Tomašs Čamera. 

 

 


Abiem jauniešiem šī bija pirmā paraburāšanas treniņnometne, kas ļāva papildināt zināšanas starptautiski atzīta trenere Roba Holdena vadībā, noķert starptautisko burāšanas elpu, kā arī iegūt vērtīgu pieredzi sev neierastās sadzīviskās situācijās. 

 

 


Ikdienā jaunieši burāšanas iemaņas apgūst Jūrmalas pilsētas internātpamatskolas ārpusstundu nodarbībās burāšanas trenera Guntara Eistreiķa vadībā, kurš savus audzēkņus  pavadīja arī uz nometni. Tāpat kopā arī viņiem uz nometni devās jaunā burātāja Rūta Eistreiķe, kura šovasar ir uzsākusi trenera gaitas. 

 

 


“Latvijā paraburāšana ir jauns sporta veids, kas attīstās pamazām. Tāpēc dalība šādā nometnē ir neatsverama pieredze gan jauniešiem, gan treneriem, kuri nometnes laikā mācās līdz ar saviem audzēkņiem”, pauž Jūrmalas pilsētas internātpamatskolas direktors Indulis Skudra. 

 

 


“Esmu gandarīts, ka abiem jauniešiem nometne ir ļāvusi iegūt gan jaunu sportisko, gan personisko pieredzi. Par to, ka dalība tajā ir bijusi veiksmīga varēju pārliecināties gan pēc jauno burātāju smaidiem pēc nometnes, gan pozitīvajām atsauksmēm un stāstiem”, atklāj I. Skudra.

 

 


Jūrmalas pilsētas internātpamatskola ir vienīgā šāda veida skola Latvijā, kas saviem audzēkņiem, tai skaitā bērniem ar dažādiem funkcionāliem traucējiem, kā ārpusskolas aktivitātes piedāvā arī burāšanu, tā sniedzot iespēju nodarboties ar fiziskām aktivitātēm arī tiem bērniem, kuriem citādi tas nebūtu iespējams. 

 

 


I. Skudra izsaka pateicību Pasaules burāšanas federācijai, Latvijas Zēģelētāju savienībai, Latvijas paraburāšanas komandai, Jūrmalas pilsētas domei un individuāliem atbalstītājiem, bez kuru sniegtā atbalsta dalība nometnē skolas pārstāvjiem nebūtu iespējama. 

 

 


Treniņnometni rīkoja Polijas burāšanas federācija (Polskim Związkiem Żeglarskim), Gdaņskas Fiziskās audzināšanas un sporta akadēmija (Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku) un Gdaņskas nacionālais burāšanas centrs Pasaules burāšanas federācijas Paralimpiskās attīstības programmas ietvaros. Šīs programmas mērķis ir veicināt paraburāšanas attīstību pasaulē, kā arī sekmēt paraburāšanas atpakaļiekļaušanu Paralimpiskajās spēlēs 2024. gadā. 

 

 


Šogad šī bija jau trešā šāda nometne. Iepriekšējās notika Argentīnā un Honkongā, bet nākamā notiks Francijā oktobrī. 

Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt