Trešdiena,
2019.gada
24.jūlijs
Sports
82986

Gada sportisti – Tīna Laura Graudiņa un Aleksandrs Samoilovs


Apskatīt komentārus (0)


15.12.2017

Piektdien Dzintaru koncertzālē apbalvoti 2017. gada labākie sportisti un Jūrmalas “Gada sportistu” balvas kārtējo reizi saņēma pludmales volejbolisti Tīna Laura Graudiņa un Aleksandrs Samoilovs. Kopumā tika apbalvoti sporta laureāti 15 nominācijās. 

 

 

ZIŅU DIENESTS  

 

 

Foto: Jānis Vilnītis

 


Kā informē dome, tad pludmales volejboliste Tīna Laura Graudiņa par “Gada sportisti Jūrmalā” atzīta, jo pārī ar Anastasiju Kravčenoku izcīnījušas 5. vietu Eiropas čempionātā pludmales volejbolā un ierindojušās godalgotās vietās starptautiskos turnīros.

 

 

Aleksandrs Samoilovs titulu “Gada sportists Jūrmalā” saņēma sesto gadu pēc kārtas. Aleksandrs Samoilovs pārī ar Jāni Šmēdiņu šogad izcīnīja augsto 9. vietu Pasaules čempionātā, 4. vietu Pasaules kausa triju zvaigžņu turnīrā un 2. vietu Eiropas čempionātā. A. Samoilovam bijusi nozīmīga loma Eiropas čempionāta finālturnīra sacensību norisē Jūrmalā. Viņš aktīvi piedalījies tā popularizēšanā gan Latvijā, gan ārvalstīs.

 

 

Balvu “Par mūža ieguldījumu Jūrmalas sporta attīstībā” un Jūrmalas jaunatnes sporta veicināšanā saņēma Irina Medvedeva, Jūrmalas Sporta skolas direktora vietniece izglītības jomā. I. Medvedeva savas darba gaitas Jūrmalā uzsākusi 1977. gadā un joprojām turpina attīstīt bērnu un jauniešu sporta aktivitātes, iepazīstinot viņus ar sporta pamatiem. I. Medvedeva ir saņēmusi Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas Atzinības rakstus par nozīmīgu ieguldījumu Jūrmalas jaunatnes sporta attīstībā, Latvijas Olimpiskās komitejas Pateicību par teicamu un nesavtīgu darbu Latvijas Jaunatnes olimpiādes organizēšanā.

 

 

“Esmu gandarīta par to, ka par savu dzīves stilu esmu izvēlējusies sportu. Es sportot uzsāku savā mīļākajā sporta veidā – vieglatlētikā. Pēc tam es trenēju bērnus un jauniešus. Pēc tam es strādāju administrācijā, kā teica – nodarbojos treneru audzināšanā. 

 

 

Kad pienāca tas brīdis, kad bija jāizvēlas profesija, un mans pirmais treneris Valdis Blūms man ieteica iestāties Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtā. Es iestājos, pabeidzu, un tagad domājot par tiem gadiem, ko esmu strādājusi sporta jomā, es nevaru sevi iedomāties citā profesijā, kurai nebūtu saistības ar sportu.

 

 

Vēlreiz paldies visiem – paldies domei, deputātiem, paldies kolēģiem, paldies visiem, visiem sporta cienītājiem Jūrmalā! Es vēl centīšos sportā darīt visu priekš mūsu bērniem un jauniešiem!”, pēc balvas saņemšanas pauda Irina Medvedeva.

 

 

Visai lustīga izvērtās nominācijas “Gada trenera” balvas pasniegšana. To pasniedza Jūrmalā daudziem jo daudziem zināmais uzņēmējs, sporta mecenāts Jānis Drulle. Vispirms viņš izstāstīja anekdoti.

 

 

Putnu tirgū kāds vīrs vēlas iegādāties papagaili. Pieiet pie pirmā būra – tur skaists jo skaists papagailis, kurš māk runāt, skaitīt, dejot...

Cik maksā?

100 eiro.

Pieiet pie nākamā būrīša – tur vēl skaistāks papagailis, kurš māk gan skaitīt, gan runāt (pie tam vēl vairākās valodās).

Cik maksā?

200 eiro.

Pieiet pie trešā būrīša – tur kaut kāds pelēks papagailis kaut ko ņurd visu laiku uz tiem pirmajiem diviem... Nu, galīgi nekāds.

Cik tad šitāds maksā?

Šitais 500 eiro.

Kā tas var būt? Tie tādi skaisti, talantīgi, bet šitas maksā divas reizes vairāk?!

Paga, paga... šitais viņiem ir treneris!

 

 

Tad piebilstot, ka, tā kā katrā jokā ir daļa patiesības, un šajā tās ir pat ļoti daudz, Jānis Drulle paziņoja, ka “Gada trenera” balvu (otro gadu pēc kārtas) saņem pludmales volejbola treneris Genādijs Samoilovs, kas izaudzinājis augstas klases pludmales volejbolistus: Aleksandru Samoilovu un Jāni Šmēdiņu, Mihailu Samoilovu, Tīnu Lauru Graudiņu un Anastasiju Kravčenoku. Treneris šogad saņēmis Jūrmalas augstāko apbalvojumu Goda zīmi un titulu “Goda jūrmalnieks”, 2015. gadā – valsts apbalvojumu Atzinības krustu, IV šķiras ordeņa virsnieks, 2014. gadā – Latvijas Gada balvu sportā un apbalvojumu “Labākais pludmales volejbola treneris Latvijā”.  

 

 

Par “Gada komandu” atzīta “FK Spartaks Jūrmala”, kas otro sezonu pēc kārtas izcīnījusi Latvijas futbola čempionu titulu. Nominācijā “Gada labākā komanda individuālajos sporta veidos” apbalvoti pludmales volejbolisti Mihails Samoilovs un Kristaps Šmits, kas izcīnījuši 3. vietu Pasaules čempionātā pludmales volejbolā U-21 grupā. “Jūrmala/ Papa's Sacīkšu komanda” apbalvota nominācijā “Gada sporta klubs”. Komandas sportisti šogad izcīnījuši augstas vietas gan Latvijas, gan starptautiskos kartinga un autošosejas čempionātos. 

 

 

Balvu nominācijā “Gada balva “Fair play”” pasniedza uzņēmējs Valdis Garoza, kurš savā uzrunā pauda, ka mēs, Jūrmala, esam bagāta pilsēta, jo mums ir valsts čempioni augstākajā futbola līgā, mums ir komanda augstākajā līgā rokasbumbā un esam spējuši saglabāt savu komandu valsts augstākajā līgā basketbolā, kā arī “mēs esam izaudzinājuši valsts izlases basketbola treneri, mēs esam izaudzinājuši Eirolīgas uzvarētājkomandas treneri Zvirgzdiņu”. Pēc šāda ievada, likumsakarīgi, ka V. Garoza šajā nominācijā apbalvoja biedrību “Biedrība Jūrmalai un sportam”, kas ir OlyBet Latvijas Basketbola Līgas (OLBL) un Baltijas Baketbola Līgas (BBL) čempionātos startējošās basketbola komandas “Jūrmala” dibinātāja. Kā jau esam rakstījuši, tad pēc tam, kad ilgus gadus basketbolu klubu privāti finansējušais uzņēmējs Jānis Drulle vairs nevarēja atļauties segt lielāko daļu kluba izdevumu, Jūrmala gandrīz palika bez savas komandas augstākajā līgā. Tad iniciatīvu pārņēma basketbolists Edgars Jeromanovs un citi basketbola entuziasti. Ar domes līdzfinansējumu un cita veida atbalstu klubs šobrīd uzrāda visai lieliskus rezultātus – šobrīd 3. vieta Latvijas čempionātā un 1. vieta Baltijas basketbola līgas apakšgrupā. Kā pasmaidīja Valdis Garoza, tad E. Jeromanovs ir noteikti vislabāk spēlējošais basketbola kluba prezidents, un ne tikai Latvijā.

 

 

Nominācijā “Gada sporta skolotājs” apbalvota Tatjana Kozlova, Mežmalas vidusskolas sporta skolotāja. Par “Gada sporta senioru” atzīta vieglatlēte Solvita Kaļva, kas, startējot Latvijas vieglatlētu izlases veterānu sastāvā, ieguvusi vairākas godalgotas vietas gan Latvijas, gan starptautiskā mēroga sacensībās. 

 

 

Par “Gada uzlecošo zvaigzni” Jūrmalas sportā atzīta Jūrmalas Sporta skolas vieglatlēte Kristīne Blaževiča, kas iekļauta Latvijas izlases U-18 sastāvā. K. Blaževiča izcīnījusi augsto 6. vietu  Pasaules U-18 čempionātā tāllēkšanā, 5. vietu Eiropas Jaunatnes olimpiskajā festivālā 100 metru barjerskrējienā,  1. vietu Baltijas valstu sacensībās U-18 100 metru barjerskrējienā, 2. vietu Baltijas valstu sacensībās U-18 daudzcīņā. 

 

 

Par “Gada sporta notikumu Jūrmalā” atzīts 2017 CEV Eiropas čempionāta fināls pludmales volejbolā, kas ir līdz šim vērienīgākais pludmales volejbola pasākums Baltijā un nozīmīgākais gada notikums pludmales volejbolā Eiropā. Piecu dienu garumā tika izspēlētas 144 spēles, kuru laikā savā starpā sacentās reitinga 32 vadošie vīriešu un sieviešu volejbolistu pāri no 19 Eiropas valstīm.

 

 

Ūdens motosportists Nikita Lijcs jau trešo gadu pēc kārtas atzīts par labāko nominācijā “Gada sportists tehniskajos sporta veidos”. Pasaules čempionātā kopvērtējumā Formula 4 laivu klasē N. Lijcs ieguvis sudraba medaļu un 5. vietu Eiropas čempionātā ātrumlaivu Formula 4 klasē un 1. vietu Latvijas čempionātā. Balvu Nikitam pasniedza domes deputāts Jānis Lediņš, kurš pauda lielu gandarījumu par to, ka Jūrmalā ir tik daudz tehnisko sporta veidu: “Es vienmēr esmu apbrīnojis, kā viņi var braukt ar tādu ātrumu.” Deputāts gan piebilda, ka pats gan viņš to nemēģinot praktizēt. Savukārt Nikita pēc balvas saņemšanas pauda: “Man ir liels prieks kārtējos reizi saņemt šo balvu – šī Gada balva jau būs trešā manā kolekcijā. Vēlos pateikt lielu paldies tētim un mammai, kā arī savai ģimenei, kura tagad tikai top, saviem atbalstītājiem, arī informatīvajiem. Protams, paldies deputātiem, domei!”. Nikita arī piebilda, ka visi vienmēr laipni gaidīti kā skatītāji uz ūdensmotosporta sacensībām Jūrmalā, bet bērni uz nodarbībām Sporta skolā (tur, kā jau esam informējuši, Nikita Lijcs vada bērnu ātrumlaivu  nodarbības). Nikita arī pastāstīja, ka šobrīd jau lūkojas nākamajā ūdensmotosporta ātrumlaivu klases F2 virzienā. Pasākuma vadītājs Renārs Zeltiņš nepalaida garām iespēju painteresēties - vai ir iespēja ar tādu ātrumlaivu arī pavizināties? Nikita atbildēja, ka šogad šāda ātrumlaiva, kas attīsta 200 km/h ātrumu, un kurā ir vieta arī otram cilvēkam, Latvijā ir uzbūvēta. Uz jautājumu, cik tāda vizināšanās maksā, Nikita tik nosmaidīja: “Normāli...”

 

 

Parabobslejists Alvils Brants atzīts par “Gada sportistu paraolimpiskajos sporta veidos”. A. Brants ieguvis 8. vietu Pasaules čempionātā parabobslejā un 2. vietu Pasaules kausa sezonas kopvērtējumā. 

 

 

Par “Gada publisko sporta pasākumu pilsētā” atzīts Jūrmalas krāsu skrējiens, kas kūrortpilsētā norisinājās jau otro reizi. Krāsu skrējiens Kauguros pulcēja 4000 dalībnieku, 49 komandas no 11 valstīm. 

 

 

Jūrmalas Gada balva sportā kūrortpilsētā tiek piešķirta jau 19. gadu, lai izteiktu atzinību sportistiem par augstajiem sasniegumiem pasaules, Eiropas, Baltijas un Latvijas čempionātos un sacensībās, kā arī, lai pateiktos tiem, kas veicinājuši veselīgu un aktīvu dzīvesveidu jūrmalnieku vidū. 

 

 

Eiropas Sporta pilsētu asociācija 2016. gadā Jūrmalas pilsētai piešķīra titulu “Eiropas Sporta pilsēta 2017“. Sporta pilsētas statuss piešķirts, izvērtējot kūrortpilsētas sporta infrastruktūru, pieejamo sporta un veselīgu dzīvesveidu veicinošu pasākumu klāstu. 


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt