Trešdiena,
2019.gada
20.februāris
Sports
80464

Eiropas čempionāta finālā uzvar itāļi un vācietes


Apskatīt komentārus (0)


24.08.2017

Smilšu Lauvam kopā ar Kreili Eiropas pludmales volejbola sudrabs

 

 

Ziņu dienests

 

 

Foto: Jānis Vilnītis 

 

 


Eiropas čempionāta finālā Jūrmalā uzvaru svinēja Itālijas pludmales volejbolisti Paolo Nikolai un Daniele Lupo, kas finālā pārspēja mājinieku favorītus Aleksandru Samoilovu (pludmales volejbolā pazīstams kā Smilšu Lauva) un Jāni Šmēdiņu (pazīstams arī kā Kreilis), un Vācijas sportistes Nadja Glencke un Jūlija Grosnere.

 

 


Tīnai 5. vieta

 

 

Vispirms pie zelta medaļām tika sievietes. Turklāt viņām svētdien bija jāaizvada divas spēles. Pusfinālā vispirms ar pirmo numuru Jūrmalā izsētās vācietes Jūlija Zūde un Šantala Laborere ar 1:2 (-17, 15, -11) piekāpās ar 5. numuru izsētajām čehietēm Kristīnai Kolocovai un Mihalai Kvapilovai, bet Nadja Glencke un Jūlija Grosnere, kuras dienu iepriekš apspēlēja līdzšinējās Eiropas čempiones tautietes Lauru Ludvigu un Kiru Valkenhorstu, tika gala arī ar polietēm Jagodu Gruščinsku un Kingu Kolosinsku – 2:0 (13, 19).

 

 

Cīņā par 3. vietu pirmo setu vinnēja Polijas duets – 21:17, otrā seta galotnē veiksmīgākas bija Zūde ar Laboreri – 26:24, bet trešajā līdz 5:5 ritēja līdzīga cīņa. Tad polietes neguva punktu uzbrukumā, un seta beigās salūza, ar uzbrukuma sitieniem dominējot Laborerei un Zūdei nobloķējot Kolosinsku. Ar sitienu autā Polijas duets parakstīja kapitulācijas aktu – 1:2 (17, -24, -8).

 

 

Arī finālā tika spēlēti trīs seti. Pirmajā pēc 10:11 triju punktu bedre gadījās Vācijas duetam, un, Glenckei sitot tīklā, ar 21:15 uzvarēja Čehijas duets Kolocova/Glencke. Tomēr kļūt par čempionēm čehietēm nebija lemts. Gan otrajā, gan trešajā setā jau no sākuma vadībā izvirzījās Glencke/Grosnere, abiem setiem beidzoties vienādi – ar Kolocovas neprecīziem uzbrukuma sitieniem. Un bija noticis neticamais – vācietes, kuras turnīrā bija izsētas ar devīto numuru, bija kļuvušas par čempionēm 2:1 (-15, 17, 11).

 

 

Uzreiz jāpiemin, ka vācietes Glenske un Grosnere čempionātu uzsāka vienā grupā ar Latvijas sportistēm Tīnu Graudiņu un Anastasiju Kravčenoku, pret kurām arī piedzīvoja zaudējumu divos setos. Krietni labāku sniegumu vācietes sāka demonstrēt sākot ar izslēgšanas turnīru.

 

 

“Pirms turnīra cerējām uz vietu labāko desmitniekā, un uzvara ir fantastika,” pēc fināla teica Glencke. “Ne pirmo reizi zaudējam pirmo setu, bet otrajā un trešajā mums bija laba servju uzņemšana un uzbrukums. Pirms turnīra daudzi domāja, ka kāds no Vācijas pāriem uzvarēs čempionātā, taču neviens nedomāja, ka tās būsim mēs.”

 

 

“Pretiniecēm pirmajā setā bija laba aizsardzība, bet pēc tam pamainījām spēles stilu un vinnējām. Biju šeit jau pagājušajā gadā, un man šeit patīk,” piebilda Grosnere.

 

 

Latvijas čempiones pludmales volejbolā Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka ceturtdaļfinālā zaudēja Šantālai Laburērai un Jūlijai Zūdei no Vācijas (16-21, 16-21). Līdz ar to mūsu sportistes ierindojās piektajā vietā.

 

 


Sašu nomoka trauma

 

 

Vīriešiem mačā par 3. vietu nīderlandieši Aleksandrs Brouvers un Roberts Mēvsens ar 2:1 (17, -17, 11) apspēlēja beļģus Drīsu Koikelkorenu un Tomu van Valli, bet dienas spēle noteikti bija pēdējā šajā turnīrā, kad 2014. gada fināla atkārtojumā tikās itāļi Daniele Lupo un Paolo Nikolai un latvieši Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs. Tāpat kā pirms trim gadiem uzvarēja itāļi.

 

 

Pirmajā setā problēmas ar Nikolai mūra apspēlēšanu radās Samoilovam, bet gandrīz katru tādu iespēju gūt punktus garām nelaida Lupo. Abas komandas daudz kļūdījās serves, kas samazināja latviešu izredzes atspēlēties – 21:16 Itālijas pāra labā.

 

 

Otrajā setā gandrīz visu laiku vadībā bija latvieši, taču seta galotnē punktu uzbrukumā nespēja izcīnīt Samoilovs, par ko tūlīt atmaksāja Lupo 21:20 itāļu labā – pirmoreiz setā. Pēdējā punkta izspēlē uzbrukumā punktu neguva Šmēdiņš, neguva Samoilovs, bet Lupo savu iespēju garām nepalaida – 2:0 (16, 21), un itāļi otro reizi kļuva par Eiropas čempioniem.

 

 

“Turnīrā arvien uzlabojām savu sniegumu. Sākumā tik labi nespēlējām. Ar katru spēli ieguvām arvien lielāku pārliecību par savām spējām,,” pēc zelta medaļas saņemšanas teica Paolo Nikolai. “Zinājām, ka tā ir laba komanda, kas trīsreiz vinnējuši pasaules tūres kopvērtējumā. Uzdevums šodien bija – nezaudēt punktus uzbrukumā, nepieļaut kļūdas un radīt spiedienu ar servēm, bloku un aizsardzību. Pirmajā setā tas mums izdevās, bet otrajā saglabājām pārliecību par saviem spēkiem, un lielisks šodien bija Daniele Lupo.”

 

 

“Itāļiem ir laba kopējā spēle – Nikolai ir, iespējams, labākais bloks pasaulē, laba aizsardzība, labs uzbrukums… Turklāt abiem ir laba serve,” ar sudraba medaļu kaklā teica Samoilovs. “Plāns bija presēt Lupo, taču tas īsti nedarbojās. Mača beigās viņš divreiz fantastiski nospēlēja aizsardzībā. Atkal spēle ar viņiem bija līdzīga, taču varbūt ietekmēja tas, ka viņiem bija vairāk pārliecības iepriekšējo uzvaru dēļ.”

 

 

Pludmales volejbolists arī ieviesa skaidrību par savu ceļgala savainojumu, kas viņu nomocīja gandrīz visu sezonu. “Mana savainojuma dēļ bija pat doma, ka mēs varētu nedoties uz pasaules čempionātu. Šis Eiropas čempionāts valstiski bija ļoti svarīgs, Olimpiskās vienības vadība pat teica, ka viņus neinteresē mūsu starti Pasaules kausa posmos. Prioritāte bija labāk sagatavoties turnīram šeit, Jūrmalā. Ceļgals šobrīd sāp tā, ka uz vienas kājas nostāvēt pat īsti nevaru. Tagad divi mēneši bez slodzēm,” norādīja Samoilovs, kurš jau iepriekš sarunā ar portālu Sportacentrs.com bija norādījis, ka nekāda ķirurģiska iejaukšanās nav nepieciešama – ceļgals jāatpūtina. “Jāpateicas fizioterapeitam, arī psihologam, kas strādāja ar mani, lai es būtu maksimāli gatavs. Šīs sudraba godalga ir komandas izcīnīta, ne tikai mūsu ar Jāni,” piebilda Samoilovs.

 

 

Šis panākums dos Jānim un Aleksandram iespēju atgriezties Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) A sastāvā, jo kā zināms, tad šosezon mūsu labākais pludmales volejbola duets baudīja vien B sastāva priekšrocības, kas salīdzinājumā ar A sastāvu ir krietni niecīgākas.

 

 

Tāpat Samoilovs pauda cerību, ka nākamajā sezonā FIVB Pasaules kausa posmu būs vairāk, jo šogad turnīri viens pēc otra tika atcelti, ar ko spēlētāji nav mierā. Jūrmalnieks atklāja arī vēl vienu interesantu faktu. “Starptautiskās Volejbola federācijas pārstāvji grib mainīt olimpiskās kvalifikācijas principus. Viņi vēlas, lai kvalifikācija sāktos jau nākamajā sezonā un ilgtu trīs gadus. Tiek apsvērta doma, ka pēdējā gadā reitinga punkti varētu tikt skaitīti dubultā. Tas mazinātu dažādu nejaušību varbūtību, kā arī iespēju kvalificēties spēlētājiem, kuri guvuši savainojumus un spēlētājām, kurām gaidāms ģimenes pieaugums,” skaidro Samoilovs.
Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt