Sestdiena,
2019.gada
20.jūlijs
Pilsētā
87361

Sāksies festivāls “Summertime – aicina Inese Galante”


Apskatīt komentārus (0)


09.08.2018

Kā jau informējām, no 9. līdz 12. un no 14. līdz 15. augustam Dzintaru koncertzālē notiks 14. starptautiskais mūzikas festivāls "Summertime – aicina Inese Galante", kurš kļūs par šīs vasaras koncertsezonas kulmināciju Jūrmalā. Šogad festivāla programma patīkami pārsteigs savus pastāvīgos klausītājus. Devīze – "klasika, džezs un Balkānu rokenrols" – atklāj šī gada vasaras festivāla programmas galvenos aspektus, kur dažādu žanru un laiku pasaules hiti skanēs neierastā izpildījumā.

 

 

ZIŅU DIENESTS

 

 

PUBLICITĀTES FOTOFestivāla atklāšanas koncerts 9. augustā iezīmēsies ar izcila dziedātāja un komponista  Toma Gēbela (Vācija) uzstāšanos, kurš izpildīs dziesmas no leģendārā amerikāņu izpildītāja Frenka Sinatras repertuāra, dažas no tām duetā ar festivāla patronesi Inesi Galanti. Toms Gēbels meistarīgi atveido romantisko Sinatras dziedāšanas manieri un pasaules līmenī tiek atzīts par vienu no labākajiem žanra izpildītājiem. 

 

 

Šogad festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” otrās dienas, 10.augusta, apmeklētājiem būs unikāla iespēja dzirdēt grupu „Nirvana”, „Queen” un „Led Zeppelin” pasaules roka hitus visā to krāšņumā Krievijas leģendārā pianista – virtuoza Daniila Krāmera un Antona Rumjanceva džeza kvarteta izpildījumā. Klasiskās mūzikas cienītājiem Inese Galante ir sarūpējusi īpašu stundas koncertu Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē. Šajā koncertā tiks izpildīta programma, kas jau iekarojusi Nobela prēmiju laureātu un Zviedrijas karaliskās ģimenes sirdis. 

 

 

11. augustā festivālā uzstāsies pasaules mēroga zvaigzne Gorans Bregovičs. Sarajevā, agrākajā Dienvidslāvijā dzimušo komponistu parasti min kā Emīra Kustruricas režisēto filmu mūzikas autoru, taču G. Bregovičs ir vairāk kā 30 filmu mūzikas autors. Bregovičs uzrakstījis arī daudz citas burvīgas mūzikas: pasaulē populārus mūziklus, oratorijas, dziesmas. Kopš 1998. gada Bregovičs muzicē kopā ar savu „Kāzu un bēru orķestri”. Bregoviča mūzika – tas ir ugunīgu Balkānu ritmu un čigānu motīvu savienojums ar pūšamo mūzikas instrumentu skanējumu, kas piesātināti ar mūsdienu basiem un mūzikas ritmiem. Pateicoties savam talantam, artistiskumam un harizmai, Bregovičs piesaista klausītājus visā pasaulē, demonstrējot publikai neaprakstāmu mūzikas maģiju, kura liek dejot visiem klausītājiem.

 

 


Neiztikt arī bez tradicionālā “Galā Galante” koncerta 12. augustā, kur klausītājiem būs unikāla iespēja uz vienas skatuves dzirdēt mūziķu un izpildītāju zvaigžņu sastāvu: muzikālo kolektīvu Tenoru Trio; izcilo Latvijas kontrtenoru Sergeju Jēgeru, asprātīgo un harizmātisko Intaru Busuli, pasaulē iecienīto mecosoprānu no Krievijas – Oļesju Petrovu un leģendāro Krievijas džeza pianistu Daniilu Krāmeru. Festivāla noslēguma koncerta īpašais viesis būs Vīnes operas solists,  Austrijas baritons Martins Ahrainers, kā arī pazīstamais itāļu dziedātājs Džovanni Kostello. Dž. Kostello būs iespēja dzirdēt arī ar solo koncertā, kurš izskanēs 14. augustā.  Apburošās balss īpašnieks, visas pasaules publikas mīlulis un sieviešu siržu iekarotājs savā neatkārtojamajā manierē izpildīs pazīstamus itāļu hitus un balādes no Karūzo līdz Čelentāno skaņdarbiem.

 


15. augustā norisināsies grandiozs leģendārā muzikālā trio „Trio Paris Royale” un tā izcilā solista, vijolnieka Baptista Pavlika koncerts. Baptists savulaik ir uzstājies kopā ar Selīnu Dionu un Robiju Viljamsu, kā arī spēlējis Romas pāvesta Benedikta XVI atvadu koncertā pašā Vatikānā. Īpašs pārsteigums latviešu klausītājiem būs autor-interpretācijas populārām latviešu tautasdziesmām, kuras „Trio Paris Royale” mūziķi ir sagatavojuši īpaši šim koncertam.  Ar šo koncertu noslēgsies 14. starptautiskais mūzikas festivāls “Summertime – aicina Inese Galante”.

 


Biļetes uz festivāla koncertiem pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī mājaslapā www.bildesuparadize.lv. Detalizētāku informāciju par festivāla koncertprogrammu meklējiet mājaslapā www.festivalsummertime.com.
Festivālu atbalsta Jūrmalas pilsētas dome.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt