Trešdiena,
2019.gada
20.februāris
Komentāri
79070

Programmas no "Ančāna zemes" līdz "Ušakovam - nē" Jūrmalā


Apskatīt komentārus (0)


02.06.2017

Puslīdz nopietns visu Jūrmalā kandidējošo sarakstu programmu apskats

 

 

Jānis Vilnītis

 

 

Foto: Freepik.com 

 


Kā vēstī tv un citi lielie mediji, tad balsot jāiet, vadoties pēc diviem principiem: Ušakovam – Nē! un partiju programmām. Tā kā Jūrmalā nav Ušakova, bet ir Ņikiforovs, tad atliek tikai vadīties pēc programmām.

 

 

Kāds varbūt domā, ka rīdziniekiem ir vieglāk un tāpēc viņi ir laimīgāki par mums. Tad nu teikšu kā i’: alojaties, ļauži - mums ir super programmas!

 


“Mūsu zeme”

 

 

Sāksim kaut vai ar “Ančāna zemes” vai “Mūsu zeme” programmu.

 

 

Vispirms tur ir savdabīgs analītiskais raksts ar dažādu ļaužu citātiem, bet visa daiļums ir programmas nobeigums: 

 

 

“Mēs esam izvēles priekšā – iet pa dzīvības, patiesības un attīstības ceļu vai to noliegt. Dieva lielākā dāvana cilvēcei ir saprāts, un mūs var glābt tikai šī Dieva dāvana - SAPRĀTS. Partijas „Mūsu zeme” programmas galvenie uzstādījumi: 1) izvērtēt iepriekšējās domes finansiālo resursu izmantošanu dažādos celtniecības objektos un izšķērdētājus saukt pie atbildības; 2) izvērtēt iepriekšējās domes deputātu finanšu resursu tērēšanu, lai nodrošinātu vairākumu domes balsojumos; 3) garantēt iedzīvotājiem aktīvas līdzdalības iespējas, darbojoties Jūrmalas pilsētas attīstības labā.”

 

 

Ja nav politiskās pārliecības un personīgās simpātijas nevienā citā sarakstā, tad, iespējams, jums ir jābalso par šo sarakstu. Āmen.

 

 


“Jūrmala – mūsu mājas”

 

 

Ja pazīst personālijas, tad arī partijas “Jūrmala – mūsu mājas” programma ir gana lustīga. Partijas līderis, kurš nevar kandidēt jo tiesājas par kukuļdošanu, bet saraksta līderis tik tikko notiesāts par likuma pārkāpumiem saistībā ar finanšu līdzekļiem, savā programmā jau sākumā pauž, ka padarīšot Jūrmalu par “garīgi bagātu pilsētu”. Tā padomāju, un tad gribas teikt – nē, paldies, tādu garīgumu mums diezin vai vajag.

 

 

Uzjautrina arī teksts: “Mēs uzbūvēsim jaunu multifunkcionālo halli Kauguros.” Te gribas teikt: ei, veči, aizmirsāt, ka savulaik jau to tā kā būvējāt, būvējāt un neuzbūvējāt!? Citi, atceroties munkvicu laikus mūsu pilsētā, kad skaidri bija redzams, kur un kādas mājas ir viņu Jūrmalā, un viņu gastronomisko apetīti, noteikti teiks – labāk nebūvējiet, ar jums tas pilsētai sanāks pārāk dārgi! Bet būvniecību šis saraksts ir ieplānojis tā, ka tās īstenošanai visiem Latvijas celtniekiem vajadzētu pārvākties pie mums. Tātad – nereāli solījumi.

 


Progresīvie

 

 

Nezinu kā ar to solidaritāti un visu zemju proletariātu, bet teksts “Jūsu nodokļu nauda būs drošās rokās!” reāli satrauc – tātad, ja šamie nonāks pie varas, tad viņi grasās pilsētas budžetu tā kā izņemt skaidrajā un kaut ko veidot?! Tas ir bīstami un nelikumīgi!

 

 

Bet ja nopietni, tad teksts - „Atbalstīsim iedzīvotāju mājokļu izīrēšanu tūristiem” – ir atklātības simbols Jūrmalā. Šis teikums liecina, ka viņi noteikti atbalstīs apartamentu būvniecību, un Krūmiņjūlijam vairs nevajadzēs niekoties ar sākotnēji viesnīcas būvniecību, kura vēlāk pārtop par kārtējo daudzdzīvokļu māju. Progresīvie šim jautājumam pieiet progresīvi, tikai viņi aizmirst, ka, ja JABisti vairs nevarēs taisīt biznesu uz apartamenta apkarošanas rēķina, tad viņi ķersies klāt pašiem progresīvajiem. Tas varētu būt lustīgi. Interesanti, cik krūmiņi viņiem ir ieskaitījuši ķepā, jo oficiāli šai partijai, spriežot pēc KNAB mājaslapas finanšu uzskaitījuma, ir gandrīz jāpārdēvējas par bankrotējušajiem. Bet, lai nu veicas!

 


“Gods kalpot mūsu Latvijai”

 

 

Šī saraksta programma ir tik izstiepta – garumā -, ka grūti uztvert. Tad, kad pierod, tad jau var pamanīt arī interesantas lietas.

 

 

Vispirms jau par būvniecības solījumiem – to šajā sarakstā ir maz - viena slēgta ledus halle. Toties sociālās palīdzības jomā ir sasolīts tik daudz, ka žēl, ka nepiedzīvosim tos laikus, kad tas viss tiks īstenots (tāpat kā kādreiz solīto komunismu). Ja vēl nopietnāk, tad jāsaka, ka šie solījumi tik tiešām atsit tādus kā komunistu propagandas paņēmienus – visiem viss būs un par to nekas nebūs.

 

 

No lustīgajām lietām vēl jāmin šis solījums: “Uzstādīt atkritumu konteineros sensorus, kas nosaka to pilnumu, veicinot efektīvāku atkritumu savākšanu.” Tas būs interesanti.

 


“Vienotība”

Partija “Vienotība” uzreiz visiem definē, kas viņi tādi ir. Un viņi ir: centriski – “labēja partija, kas pārmaiņas pašvaldībā saista ar tās ilgtspējīgu attīstību, meklējot pragmatiskus politiskus risinājumus un īstenojot sociāli atbildīgu politiku, politiku bez korupcijas.”

 

 

Par pēdējo nav šaubu, jo visiem korumpantiem joprojām ir bail no “Vienotības” politiķes Ivetas Blauas.

 

 

Interesanti, ka “Vienotība” sola strādāt “vienotā komandā kopā ar “Vienotības” Eiropas Parlamenta un Saeimas deputātiem, ministriem. Šo izlasot, nedaudz pārņem baisas priekšnojautas par to, kas paliks pāri no Jūrmalas, ja šeit sāks uzdarboties “Vienotības” rižā galva no Saeimas nama. Paldies! Tad jau labāk nē!

 

 

Bet kopumā šī programma nav ne ar ko sliktāka par iepriekšējo gadu programmām – viss ir dikti pareizi. Jo sevišķi pēdējais - nelegālas alkohola tirdzniecības apkarošana. Atceramies lai – pjanstvu boi (piesakām cīņu dzeršanai)!

 

 


Eiroskeptiķu Rīcības partija

 

 

Programmas otrais punkts šokē: “Mēs nedalām mūsu valsts tautu latviešos un krievos, pilsoņos un nepilsoņos, bijušajos komunistos un barikāžu aizstāvjos, kā to dara visas citas partijas.” Tā vien gribas pajautāt: Rubiks ir draugs?! Nē, nu neko... Es jau ar nesen viņu satiku un kauties nemaz negāju. Pasveicināju un devos tālāk. Bet pateikt, ka tagad zem viena karoga ies Īvāns un Rubiks, tas tomēr šokē. Nezin kāpēc šķiet, ka šis ir kaut kāds dīvaiņu saraksts, tāpēc tālāk nemaz neanalizēšu.

 


Nacionālā apvienība “Visu Latvijai – “Tēvzemei un brīvībai”/LNNK” 

 

 

Programmas sākums - “Mūsu galvenās vērtības ir Jūrmalas iedzīvotāji” - priecē, jo jūtos novērtēts tāpat kā pārējie jūrmalnieki.

 

 

Viens no nākamajiem teikumiem: “Nacionālā apvienība jūrmalnieku ierosināta, jau ir uzsākusi nekustāmā īpašuma nodokļa radikālas samazināšanas programmu.” Šis apbēdināja, jo ir totāli meli. NA nav uzsākusi nekādu programmu ne pilsētas, ne valsts līmenī. Tā kā man ir konkrēti pierādījumi, tad droši varu rakstīt, ka valdības/Saeimas līmenī pirmais šo jautājumu tagad aktualizēja ZZS Jūrmalas pārstāvis Jānis Lediņš. Tikai pēc tam, kad pēc viņa ierosinājuma šo jautājumu apsprieda koalīcijas padomē, ar paziņojumu, ka nu beidzot viņš ir pamodies un sāks risināt nekustamā īpašuma nodokļa jautājumus, nāca klajā NA tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs. Tā vien gribas teikt: kur tu, nacionālais tieslietu ministr, biji agrāk, kad tevis uzraudzībā esošais Zemes dienests iesniedza savus nodokļa aprēķināšanas metodiku?! Jāpiebilst, ka nekas nopietns šajā jautājumā šobrīd arī nav joprojām uzsākts ne nacionāļu, ne kādā citā līmenī – ir tikai uz diviem gadiem apturēts kadastrālās vērtības pieaugums.

 

 

Citādākā ziņā programma kā jau programma – daudz skaistu solījumu.

 

 


„Latvijas attīstībai”

 

 

Lasot šīs partijas programmu, tā vien šķiet, ka šajā sarakstā kandidē cilvēki, kuriem informācija par notiekošo pilsētā ir tikai un vienīgi no Delfu komentāriem.

 

 

Mēģināšu ieskicēt, kāda tad viņuprāt ir šodienas Jūrmala:

 

 

„Jūrmalā ir daudz spoku namu un Lielupes piekraste ir aizmirsta, jo aktīvas atpūtas piedāvājums Jūrmalā ir nepietiekams, kā dēļ lielākā daļa jūrmalnieku negatīvi vērtē SIA “Jūrmalas namsaimnieks” darbu. Grausti ir daļa no Jūrmalas nepievilcīgās identitātes, un Jūrmalā kā Latvijas korupcijas galvaspilsētā, NVO pārstāvji nejūtas uzklausīti, jo mēra ķēde ir piemērs sliktai līdzekļu apsaimniekošanai un bezgaumīgumam. Jūrmalai nav identitātes un notikuma – tā pievilina vien ar sauli, gaisu un jūru, un tāpēc jūrmalnieki ir spiesti braukt uz Rīgu, jo nevar atļauties strādāt Jūrmalā.”

 

 

Tas “jo nevar atļauties strādāt Jūrmalā” sevišķi iepriecināja – tātad, šo jauniešu (spriežot pēc tekstiem šai sarakstā nav nobriedušu personu) prāt, katrs cilvēks strādā tur, kur var atļauties to darīt? Vai varbūt darba vietas var radīt tur, kur tās var atļauties radīt darba devējs? Padomājiet, jaunieši, un, manuprāt, labāk pienāciet pēc četriem gadiem vēlreiz.

 

 


"Par Neatkarīgu Latviju!" 

 

 

"Par Neatkarīgu Latviju!" programma ir viena no īsākajām. Saraksta līderi Aleksandrs Bašarins un  Māris Mežapuķe ir nopelniem bagātie kandidāti un viņi labi zina, ka tāpat tās programmas, izņemot trakos un okšķerus, neviens nelasa, tāpēc nav jēgas lieki piepūlēties.

 

 

Lasot “Latvijai ir jābūt neatkarīgai un neitrālai valstij ārpus militāriem blokiem un NATO” un tamlīdzīgus tekstus, pārņem sajūta, ka viņi pārspieduši putinveidīgo runas, vai arī ķiķina: nez kāds pamanīs, ka mēs esam sarakstījuši programmu, kas nemaz neatbilst pašvaldības līmenim?

 

 

Bet tad, kad izlasi - “Pacelt vidējās algas par 50%” - īsti nesaproti: vai mans darba devējs arī klausīs Bašarinam un Mežapuķem vai tomēr tas algu pieaugums būs tikai viņiem abiem?

 

 


ZZS

 

 

Daži gudrinieki jau sociālajos tīklos bija sarakstījuši, ka šamie ir ielikuši to pašu programmu, ko iepriekšējās vēlēšanās. Ņēmu un atvēru abas programmas un noliku blakus. Sākuma lielākā daļa ir pilnīgi dažādas, un es jau sāku domāt, ka tie rakstītāji nemāk atvērt vecās programmas un tāpēc tā putrojas. Taču nē, uz beigām, kur ir runa par konkrētiem darbiem rajonos, tik tiešām daļa no plānotajiem darbiem atkārtojas. Tā teikt, nav izdarīts iepriekšējos četros gados, bet tagad izdarīsim. Ja lasa skrupulozāk, tad var arī manīt, ka daudzviet ir rakstīts “turpināsim” utt. Tātad darbi ir uzsākti, bet vēl nav pabeigti. Tas gan ir tikai normāli, jo tikai jaunēkļiem šķiet, ka dome ir brīnumkaste, kurā ielienot, atliek vien izteikt vēlēšanos, un tā arī uzreiz piepildās. Žēl, bet tā tas nav.

 

 

Kopumā ņemot, priecē, ka katram rajonam tik tiešām ir analizēts nepieciešamākais. Dod, Dievs, lai kādreiz piepildās!

 

 


“Tev, Jūrmalai”

 

 

Tā kā šīs partijas līderi Arnis Ābelītis un Mārtiņš Stulpiņš agrāk vairāk sevi pozicionēja kā Ķemeru interešu aizstāvji, tad gaidīju, ka programmā būs kas interesants par šo vietu. A nekā, nekas dižs šim pilsētas rajonam viņu programmā atvēlēts nav. Grasās vien sakārtot Ķemeru pasta ēku, izveidot sabiedrisko centru (laikam jau tai pašā pasta ēkā), kā arī izveidot sociālajos tīklos slaveno un daudz izsmieto “minerālūdens baseinu kompleksu”. Smiets tāpēc, ka šīs idejas autoram nav ne mazākās sajēgas par to, kā un kad atmaksājas šāda baseinu izveide. Pie mums, Ķemeros, tā ir utopija.

 

 

Taču teksts, ka “Tev, Jūrmalai” atbalstīs dabas izglītības centra un Ķemeru parka rekonstrukciju un ūdenstorņa attīstīšanu par tūrisma objektu šokēja ne pa jokam. Iznāk, ka Ābelītis sācis atbalstīt Gata Trukšņa komandas idejas!!! Bļāviens! Kur biji agrāk, kad balsoji pret budžetu un Teritorijas plānojumu, kur tas viss bija iekšā!?

 

 

Pirms tam vēl arī šis: “Pašvaldības budžeta izdevumu īpatsvara palielināšana - izglītības tehnoloģijām, mūžizglītības un attālinātās izglītības pakalpojumu ieviešanai.” Ābelīti un Stulpiņ, pirms balsojāt pret pilsētas budžeta apstiprināšanu, jūs tajā vispār ieskatījāties!!!???

 

 

Pēc šī šoka, bija arī kas filozofiski nomierinošs - domājot par nākotni un neizbēgamo, “Tev, Jūrmalai” svinīgi sola: “Kapavietas nomas maksas atcelšana Jūrmalas pašvaldības īpašumā esošajās kapsētās.”

 

 

Tad vēl šajā programmā nesapratu, ko īsti nozīmē “saimnieciski atklāta”? Zvanīju valodniecei, un tā pēc ilgas domāšanas paziņoja, ka tas ir ņemts/tulkots no krievu valodas. Klusībā ķiķināju, bet skaļi pateicu vien “paldies”. Cik noprotu, tad autori bija domājuši ko par caurspīdīgumu lēmumu pieņemšanā, bet sanāca “pa latviski”. Nu neko – gadās.

 

 

Šis saraksts gatavojas arī jauna Jūrmalas logotipa izstrādāšanai – katram sasaukumam savu logotipu!

 

 

Tā vien šķiet, ka šai partijai labāk iederētos nosaukums: “Uz priekšu, Jūrmala! Tad jau manīs, kas sanāks!”

 

 


„Saskaņa”

 

 

Kā no sociāldemokrātiskās partijas biju gaidījis ar pirmajiem vārdiem, teikumiem saukļus par sociālo aizsargātību, vienlīdzību utt., taču tā vietā izlasīju pilsētas patriotiem šausminošu tekstu: “Jūrmalas veiksmīga attīstība ir iespējama tikai kopā ar Rīgu. Mūsu partija var to panākt.”

 

 

Mīļie cilvēki, jūs gribat, lai uz nākamajām vēlēšanām arī Jūrmalā galvenais sauklis ir – Ušakovam nē! Es negribu, tāpēc nemaz tālāk daudz nelasīju, jo baidījos, ka tur būs vēl kas briesmīgāks par šo.

 

 

Tad nu veiksmi jums, deputātkandidāti un vēlētāji!


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt