Otrdiena,
2020.gada
28.janvāris
Komentāri
102245

Kas atļauts Junkeram, tas liegts Orbanam, un kāpēc labāk būt ierēdnim nekā deputātam


Apskatīt komentārus (0)


27.09.2018

No 10.līdz 13. septembrim Strasbūrā (Francija) notika Eiropas Parlamenta plenārsesija, uz kuru Eiropas Parlamenta pārstāvniecība Latvijā bija uzaicinājusi aptuveni 20 Latvijas centrālo un reģionālo mediju pārstāvjus, tai skaitā arī “Jūrmalas Vārda” pārstāvi

 

 

Jānis Vilnītis

 

 

Jāizteic pateicības vārdi Eiropas Parlamenta preses sekretārei Latvijā Signe Znotiņai-Znotai, jo tik piesātināts darba grafiks ir reti kuros braucienos.

 

 

Arī pati plenārsesija šoreiz bija ļoti piesātināta. Svarīgākie izskatītie jautājumi bija Autortiesību noteikumu projekta atkārtota caurskatīšana; tiesiskuma Ungārijā izvērtēšana un balsojums par ES rīcību vērtību aizsardzībai (Ungārijas sodīšana); jautājums par patēriņa preču kvalitāti -  EP deputāti pret dubultstandartiem starp Austrumiem un Rietumiem; EP deputāti izvērtēja Žana Kloda Junkera (uzstājās ar runu) vadītās Eiropas Komisijas līdz šim paveikto un vēl darāmo līdz vēlēšanām, un vēl daudzi, daudzi citi jautājumi. Par daļu no tiem jau esam informējuši, par daļu vēl informēsim, jo sevišķi par gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām nākamā gada 25. maijā.

 

 

Taču personiski būtiskākais tagad šķiet tas, ka esot tur uz vietas, labāk var izprast, ko dara parlamentārieši, ko dara Eiropas Padome un Eiropas Komisija. Bet vēl būtiskāk – ko dara nenormāli lielā birokrātija. Tas būtu atsevišķs stāsts. Pieminēšu vien to, ka Strasbūrā satiktie darbinieki smējās par to, kā Latvijā uztver parlamenta deputātu it kā lielās algas – izrādās, deputātu atalgojums ir zem vidējā līmeņa, salīdzinot ar birokrātijas pārstāvju algām. Ja vēl ņem vērā viņiem paredzētās sociālās garantijas, tad droši varu teikt: nekandidējiet uz Eiropas Parlamenta deputāta vietām, kandidējiet uz ierēdņu vietām - tas ir daudz izdevīgāk!

 

 

Vēl viens būtisks atzinums – Eiropas Parlamenta deputātu vidū valda pamatīga divkosība. Ja ņem vērā, ka Ungāriju sodīja par tās politiku nelegālo migrantu jautājumā, tad vajadzēja uzreiz sodīt arī Junkeru, jo arī viņš savā runā beidzot sāka runāt par to, ka šī nelegālā plūsma ir jāpārtrauc. Nezin kāpēc pēc debatēm bija tāda sajūta, ka Ungārijas vadītāju Viktoru Orbanu vairāk sodīja par Sorosa augstskolas slēgšanu, nevis par kādiem citiem jautājumiem. Bet tas ir tikai mans minējums.

 

 

Skumjākais atzinums ir tas, ka EP valda lielās valstis, un tās par grašiem uzpērk gan Latvijas, gan citu Austrumeiropas valstu deputātus – iesaista kādās darba grupās, atļauj būt par ziņotāju. Rezultātā Austrumeiropas deputāti ir izkaisīti pa dažādām parlamenta grupām un nevar nopietni nostāties pret lielo valstu deputātu diktātu.

 

 

P.S. EP deputāti Iveta Grigule un Roberts Zīle, intervijas ar kuriem varat lasīt laikrakstā, bija vienīgie Latvijas pārstāvji, kuri balsoja pret Ungārijas valdības un tautas sodīšanu, pieļaujot, ka katra tauta pati spēj izvērtēt, kas viņai ir pieņemams un kas - nē.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt