Trešdiena,
2019.gada
27.marts
Komentāri
83589

Kad nonāc frontes otrā pusē


Apskatīt komentārus (0)


18.01.2018

Jau ilgāku laiku neesam rakstījuši par kāda deputāta nelikumīgu darbību rezultātā par deputātu kļuvušā Gunta Grūbas epopeju ar kāpās nelikumīgi uzcelto sētu (sēta norobežo aptuveni 400 kvadrātmetrus pašvaldības kāpas teritorijas). Kā izdevās noskaidrot, tad Būvvalde G.Grūbam ir uzlikusi sodu, taču G. Grūba to ātri vien ir pārsūdzējis. Tāpēc pašlaik jāgaida pārsūdzības rezultāts. 

 

 

Jānis Vilnītis

 

 

Zīmējums: Dzintars Melnis 


 

Kā zināms, tad G. Grūbas īpašumā Būvvalde atklāja ne tikai nelikumīgi uzcelto sētu, bet arī pārkāpumus mājas pārbūvē. G.Grūbas satraukumam par sodu ir visai pamatots iemesls – kā nosaka pilsētas saistošie noteikumi, tad pēc nelikumīgas būvniecības konstatēšanas īpašumam netiek piešķirta nekustamā īpašuma nodokļa atlaide (šogad visiem Jūrmalā deklarētajiem iedzīvotājiem tā ir 90%). Tā kā G. Grūbas īpašums ir tā saucamajā pirmajā līnijā pie jūras, tad tur kadastrālā vērtība ir krietni lielāka nekā citviet pilsētā.

 

 

No dažādiem avotiem laikraksts saņēmis apstiprinājumu, ka līdztekus Būvvaldes soda pārsūdzēšanai G. Grūba un viņa laulātā dažādos variantos cenšas panākt, lai sēta viņiem nav jānojauc un pilsēta piekrīt viņiem iznomāt šos aptuveni 400 m2 kāpas zemes. Tomēr, neskatoties uz to, ka G. Grūba nokļuvis deputāta statusā, deputātu vairākums, šķiet, nepiekritīs šādam darījumam. “Tas būtu kā atvērt Pandoras lādi. Uzreiz pēc Grūbas lūguma apmierināšanas šādus lūgumus izteiks vēl virkne pie jūras kāpās dzīvojošie – sacels kāpās nelikumīgas sētas un tad prasīs norobežotās teritorijas iznomāt. Bail pat iedomāties, kas tad notiks kāpu zonā…” laikrakstam atzina kāds no domes deputātiem.

 

 

Anekdotiskākais ir tas, ka pēc šāda G. Grūbas lūguma būtu jāseko Jūrmalas aizsardzības biedrības (G.Grūba ir tās vadošs darbinieks) publiski paustam sašutumam ar sūdzībām centrālajā presē un televīzijās. Pagaidām gan izskatās, ka tā dēvētie Jūrmalas “aizstāvji” pēkšņi vairs nereaģē uz kāpu nelikumīgu apbūvi. Nu, tā gadās…

 

 

Tikpat anekdotiski ir domes sēdēs klausīties, kā G. Grūba ik pa brīdim runā par deputātu “godprātīgu saimniekošanu”, taču, ja šādā brīdī piemin viņa nelikumīgo sētu kāpās, viņš tikai kļūst sārtāks un savos komentāros aizvien niknāks. Izskatās, ka ar to godprātīgo saimniekošanu viņam ir tādas duālas attiecības.

 

 

Taču viņš nav vienīgais, kas publiski ik pa brīdim piesauc “godprātīgu” saimniekošanu, bet savās privātajās darbībās realizē pilnīgi ko citu. Laikrakstam kļuvis zināms, ka vēl pērn kāda tā saucamā opozīcijas deputāte ir uzrīkojusi riktīgu trādirīdi brīdī, kad Būvvaldes inspektors vēlējies apsekot ēku, kura pieder deputātes meitai. Kā izrādās, tad deputāte dzīvo ēkā, kas nav nodota ekspluatācijā. Jancīgākais ir tas, ka mājas īpašnieki ir iesnieguši lūgumu pagarināt būvatļauju. Tad arī būvinspektors vēlējies apskatīt šo objektu, bet viņam diemžēl nekas no tā nesanāca. Apstaigājot šo ēku, jākonstatē, ka tā sen jau ir apdzīvota un nekādi lielie būvdarbi tur nu nekādi nenotiek. Līdz ar to ir jāsecina, ka mājas īpašnieki vienkārši nevēlas maksāt nekustamā īpašuma nodokli. Mjā… Dīvaina tā godprātīgā saimniekošana!

 

 

Savelkot visu šo informāciju kopā, jākonstatē, ka Jaunā konservatīvā (Strīķes) partija savā sarakstā ir savākusi visai dīvainus ļautiņus. Bail iedomāties, kas būs šīs partijas sarakstā uz Saeimas vēlēšanām, ja jau pašvaldības līmenī viņu sarakstos ir ļauži, kas nebūt nevēlas ievērot pilsētas saistošos noteikumus – visticamāk, arī uz Saeimu kandidēs tādi, kas nevēlēsies atrasties likumības pusē. 


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt