105229

Jūrmalnieces – ”Fēnikss Kauss” čempiones!

Apskatīt komentārus (0)

08.03.2019

Jūrmalas pilsēta jau otro gadu pēc kārtas bija gatava uzņemt nozīmīgus jaunatnes basketbola svētkus – šoreiz starptautiskā turnīra “Fēnikss Kauss” finālu. Svinīgajā ceremonijā Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta halles pilno tribīņu priekšā tika stādītas astoņas finālturnīra komandas no Igaunijas, Latvijas, Krievijas un, protams, mājinieces. Jūrmalas domes priekšsēdētāja vietnieces Ritas Sproģes sveicieni pilsētas viesiem, apsveikumi no turnīra prezidenta Sergeja Malova latviešu un krievu valodās, kā arī Sporta skolas direktora Sanda Bērziņa uzruna un Jūrmalas pilsētas dāvātās dāvanas ārvalstu delegācijām radīja svētku sajūtu katrai dalībniecei. Atklāšanu krāšņāku padarīja ielu vingrotāju apvinības “Street Warriors” uzstāšanās, kuras tika pavadītas ar ovācijām un skaļiem aplausiem!

Jurmalabasket.lv

Finālturnīra pirmajā spēlē pret Maskavas basketbola klubu ”Gloriya” hallē sanākušie draugi, radi, skolas biedri, oficiālās amatpersonas un basketbola līdzjutēji neradīja nekādu satraukumu Jūrmalas meitenēm. Gluži otrādi! Jūrmalnieces spēlēja droši un ar pārliecību, labi kustoties uzbrukumā, kas regulāri ļāva rezultatīvi noslēgt uzbrukumus. Pēc tam, kad spēles trešajā periodā Jūrmala veica 11 punktu izrāvienu, Krievijas meitenes vairs neatguvās un Jūrmala izcīnīja uzvaru ar 70:47.  Otrajā spēlē pret Igaunijas ”Tallin Kalev” jau pirmajā ceturdaļā tika iekrāts 14 punktu pārsvars. Skaļais līdzjutēju atbalsts ne mirkli neļāva atslabt Jūrmalas meitenēm un tika izcīnīta otrā uzvara – 65:46. Par vietu pusfinālā pretiniekos Krievijas pilsētas Ivanovo Sporta skola. Pēc sezonas sākumā šai komandai piedzīvotā zaudējuma pagarinājumā, tagad jūrmalnieces bija gatavas citam scenārijam. Uzņemtie apgriezieni pirmajās spēles nesamazinājās. Jau trešajā periodā pārsvars sasniedza 30 punktus kā rezultātā trešā pārliecinošā uzvara – 64:41.

”Fēnikss Kauss” pusfināls pret Sanktpēterburgas Sporta skolu ”Kirovskaya” iesākās nervozi. Atbildība un iespēja savu skatītāju priekšā tik līdz finālam, iespējams spēlētājās radīja papildus spriedzi. Pirmās šai spriedzei spēja tikt pāri Jūrmalas meitenes, pirmajā ceturdaļā iekrājot 10 punktu pārsvaru. Arī Sanktpēterburgas komanda atguvās un izlīdzināja spēles rezultātu. Pēdējā ceturdaļā laukumā risinoties izšķirošajiem notikumiem, aukstasinību un pārliecību nodemonstrēja jūrmalnieces. Kopīgiem spēkiem aizsardzībā apturot pretinieču līderes un ar kolektīvu uzbrukumu veiksmīgi uzbrūkot grozam, Jūrmala izcīnīja uzvaru ar rezultātu 64 : 53 un 1. vietu starptautiskā turnīra finālā.

Starptautiskais basketbola turnīrs ”Fēnikss Kauss” risinās jau trešo gadu, un šogad komandu – dalībnieču skaits ir ievērojami audzis. Jau 66 komandas četrās dažādās vecuma grupās sadala turnīra galvenās balvas. Un tieši Jūrmalas pretinieces lielajā finālā Kurskas ”Dinamo” no Krievijas ir iepriekšējo divu gadu čempiones ne tikai Krievijā, bet arī ”Fēnikss Kauss” turnīrā. Līdz finālspēlei Kurskas meitenes visās spēlēs izcīnīja pārliecinošas uzvaras un neatradās neviena komanda, kura kaut kādā veidā spētu ierobežot meistarīgās pretinieces. Lai arī kādi bija iemesli, bet ”Dinamo” noteikti nebija gatava basketbolam ar ciešu aizsardzību un lielu pretestību. Jūrmalas meitenes jau no pirmās minūtes nerespektēja garākās pretinieces, pirmajā ceturtdaļā ļaujot viņām gūt tikai 4 punktus, bet puslaikā - vien 9. Otrajā puslaikā pretinieču līderes sasparojās, kad īsā brīdī iemeta četrus tālmetienus un uz pusi samazināja rezultātu starpību. Tomēr tas arī bija viss. Arī spēles beigās mēģinājumi taktiski taisīt piezīmes un nosūtīt uz soda līnijas jūrmalnieces panākumus nedeva. Jūrmalas meitenes iemeta visus 6 pēdējos soda metienus, uzvarēja spēli ar 54:41 un izcīnīja ”Fēniksa Kausa” 2018.–2019. gada sezonas čempiona titulu!

Ļoti stabilu sniegumu visa turnīra gaitā nodemonstrēja Milana Purmale (spēlē ar Nr.6), kura pelnīti tika iekļauta turnīra simboliskajā pieciniekā, bet par Jūrmalas komandas labāko spēlētāju tika atzīta Anastasija Černova (Nr.5). Savukārt šīs sezonas vērtīgākās spēlētājas balva vienbalsīgi tika piešķirta jūrmalniecei Ievai Korzānei (Nr.23).

Trijās sacensību dienās Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta hallē tika aizvadītas 20 spēles. Par starptautiskā turnīra ”Fēnikss Kauss” trešās sezonas čempionēm savā vecuma grupā kļuva Jūrmalas Sporta skolas meitenes aiz sevis atstājot Kurskas ”Dinamo” no Krievijas un Sanktpēterburgas ”Kirovskaya” no Krievijas, kuras izcīnīja 3. vietu.

Komandas un visu vecāku vārdā paldies par finansiālo atbalstu Jūrmalas domei un uzņēmumiem ”Jūrmalas mežaparki” (Andris un Mārtiņam Čudām) A/S ”Fēnikss” (Jānim Drullem). Paldies par atbalstu basketbola veikalam ”Pro Basketball”, SIA ”Kūriņš”, SIA ”JMG Dizains”, ”Kurshi Hotel” un ”LIVE - Jūrmala” (Jānim Kravalim) par tiešraides translācijām. Paldies Jūrmalas Sporta servisa centram. Īpašs paldies Indrai Kalvānei!

Trenera Andra Steļmaha komentārs: "Es patiesībā biju patīkami pārsteigts par to, kā lielākā daļa meitenes spēja tikt galā ar stresu un spiedienu no līdzjutējiem. Protams, ka vismaz 2-3 nedēļas iepriekš par to runājām katrā treniņā, ka tas nedrīkst būt par šķērsli sniegumam basketbola laukumā. Viņas vēl ir bērni - kādai sanāca labāk, kādai ne tik labi tikt galā ar uztraukumu, bet kopumā es biju patīkami pārsteigts! Un tas arī noteikti deva mums iespēju cīnīties par medaļām!

Tāpat vēlos uzslavēt sava otrā piecinieka meitenes, kuras visas vienlaicīgi uzlaidu laukumā pusfināla spēles laikā, jo vadošām meitenēm spēle nevedās un sāka pietrūkt asuma ar ko es biju ļoti neapmierināts. Vajadzēja riskēt un pieņemt kardinālu lēmumu - un jaunākās un mazākās rezervistes neapjuka. Uzgāja laukumā un savas dažas epizodes kā uzbrukumā, tā arī aizsardzībā nostrādāja godam. Kas arī atvēra acis vadošajām spēlētājām."