Pirmdiena,
2020.gada
6.aprīlis
Pilsētā
46066

Jūrmalā pulcējas Latvijas koklētāju ansambļi


Apskatīt komentārus (0)


19.06.2014

Šonedēļ, no 18. līdz 22. jūnijam jau desmito reizi norisinās tradicionālais koklētāju ansambļu saiets „Latvijas kokļu dienas Jūrmala 2014”.

 

Inga Bika, Latvijas Nacionālā kultūras centra Sabiedrisko attiecību speciāliste

„Ja neskaita Vispārējo Dziesmu un Deju svētku norises, Kokļu dienas ir lielākais kokļu mūzikas pasākums, kas ik gadu pulcina koklētāju ansambļus no visas Latvijas. Tā ir iespēja iepazīt un izbaudīt mūsdienu kokļu muzicēšanu visplašākajā daudzveidībā – no mūzikas skolu bērnu un jauniešu kolektīviem līdz profesionāliem kokles spēles virtuoziem, no etnogrāfiskās kokles pieklusinātā skanējuma līdz modernās elektrokokles ekspresijai,” stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas mūzikas eksperts Ilmārs Pumpurs.

18. jūnijā plkst. 18.00 Majoru vidusskolā, Rīgas ielā 3 koncerts „Ceļā uz Skolēnu Dziesmu svētkiem”.


20. jūnijā plkst. 19.00 koklētāju ansambļi „Cantata”, „Kārta” un „Kārtas studija” - koncerts Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Baznīcas ielā 13.


22. jūnijā plkst. 20.00 Dzintaru koncertzālē, Turaidas ielā 1 ikviens aicināts uz Jūrmalas pilsētas Vasaras Saulgriežu ielīgošanas koncertu. Skanēs latviešu tautas dziesmas, klasiskās mūzikas pērles, latviešu nopietnā un pasaules populārā mūzika kokļu izpildījumā. Koncertā piedalīsies vairāk nekā 200 koklētāju liels koporķestris ar kori un īpaši veidotu deju priekšnesumu.

„X Latvijas kokļu dienas Jūrmala 2014” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas koklētāju biedrību un Jūrmalas pilsētas domi.
 

 


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt