Pirmdiena,
2019.gada
16.septembris
Jaunā
Jūrmala
47496

Labs darbiņš, kas izdarīts


Apskatīt komentārus (0)


25.08.2014

G. Zālītis par 38 km peldējuma drošības sajūtu - ja nu kas arī notiks, beigās viss būs labi, pamodīšos laimīgs slimnīcā

 

Jānis Vilnītis

Kā jau informējām, ka Jūrmalas pludmales glābējs Gustavs Zālītis, nopeldot 38 kilometrus atklātā jūrā, kļuvis par pirmo latvieti, kuram izdevies aizpeldēt no Kolkas raga uz Roņu salu.Pēc peldētāja un pavadošās grupas atgriešanās mājās tikāmies gan ar pašu Gustavu Zālīti, gan atbalsta un drošību gādājošās grupas vadītāju, Latvijas Pludmales glābēju asociācijas pārstāvi Pēteri Pētersonu.

 

- Kāda tagad ir sajūta - labi padarīta darba vai vienas trakas avantūras, kas ir izdevusies, vai kādas citas izjūtas?

 

Gustavs Zālītis: - Man šķiet, ka viss kopā. Labi padarīts darbs un arī viena forša avantūra, kas ir izdevusies - piedzīvojums, ko vēl ilgi varēs atcerēties.Kopumā viennozīmīgi pacilājošas. Nav tā, ka būtu ar riebumu - vā, kur es iekūlos! Tiešām - labs darbiņš un piedzīvojums, kas ir izdarīts.

 

- Ja peldējums ir izdevies, tad arī sagatavošanās process, treniņu plāns bija labi izstrādāts un ievērots?

 

G.Z. - Veiksmīgi. Līdz galam tikām. Bija jau kļūdiņas. Ar Pēteri runājām, ka varēja kaut ko izdarīt labāk, bet, nu, priekš pirmās reizes neko daudz labāk nevarēja - piepirkt kaut ko klāt, vēl kaut ko... sanāktu vēl tikai dusmas, ka neiet viss pēc plāna.Iepriekš visu norunājām, katrs savu darbu izdarījām, uz vietas visi satikāmies... tā bija? (vēršas pie Pētera)

 

Pēteris Pētersons: - Apmēram.

 

G.Z. - Mums nebija tā, ka baigā plānošana pa dienām - tajā dienā pērkam ūdeni, tajā dienā tas, tajā - tas. Kā bija labvēlīga laika prognoze, tā gājām. Kad iepriekšējā dienā satikāmies, prognoze nebija pārāk laba. Satikāmies un spriedām, vai gaidām vēl, vai paciešam tās divas trīs stundas un braucam. Tas patiesībā bija tas grūtākais - izlemt peldēt vai nē, vai peldēt rīt vai vēl pēc nedēļas, divām.

 

- Šis jautājums noteikti interesē daudzus, kuri seko līdzi tavām aktivitātēm - kas būs tālāk?

 

G.Z. - Es jau te iepriekš citiem teicu - ja dome atbalsta, tad varam izdomāt...

 

- Ir taču slavenā dziesma par peldētāju. No Ventspils...

 

G.Z. -... uz Visbiju. Varam, varam (smejas). Izdomāsim. Mums jau kolēģi teica, ka Lamanšs no Francijas uz Anglijas krastu ir mazāks gabals. Varbūt nākamgad atpūtas braucienā aizbrauksim uz turieni (smejas). Pēteris arī jau teica, ka tur laika apstākļus ir vieglāk prognozēt - tur ir viens valdošais vējš. Nav tā kā mums - mainās ik pa stundai. Tā ir slavena vieta - varbūt tiešām aizbrauksim.

 

P.P. - Vienīgi kuģu satiksme tur ir nedaudz intensīvāka (smaida). Šo jautājumu būs grūtāk sakārtot. šajā peldējumā, pateicoties „MRCC Rīga” (Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienests - red. piezīme), kuri koordinēja visus kuģus mums riņķī, viss izdevās lieliski. Mēs uzlikām speciālu iekārtu, ka viņi mūs redz un līdz ar to visi kuģi tika laisti pa labi, pa kreisi, un nebija ne mazākā satraukuma, ka varētu šķērsot kāda kuģa ceļu. Bez viņiem būtu ļoti grūti tikt pāri Irbes šaurumam.

 

Pilnu intervijas tekstu lasiet "Jūrmalas Vārda"  31. numurā. Laikraksta elektronisko versiju varat iegādāties šeit.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt