Piektdiena,
2019.gada
26.aprīlis
Jaunā
Jūrmala
78910

Akcija “Mani pirmie zābaciņi...” turpinās


Apskatīt komentārus (0)


25.05.2017

Pasākuma „Mani pirmie zābaciņi” būtība ir papildināt mājturības stundu darbu ne tikai ar rokdarbu prasmju apguvi, bet arī ieaudzināt labdarības un savstarpējās palīdzēšanas tikumu 

 

 

Guna Vilnīte

 


Vēršas plašumā Jūrmalas Valsts ģimnāzijas direktores vietnieces un mājturības skolotājas Ramonas Liepiņas – Kraujas pagājušajā gadā uzsāktā akcija, kas šobrīd nosaukta kā mīļpasākums “ Mani pirmie zābaciņi...”.

 

 

Kā jau savulaik rakstījām, tad Ramona Liepiņa – Krauja esot pret visādām ziedošanām un akcijām Ziemassvētku laikā, it kā gadā nebūtu citu dienu, kad darīt labas lietas līdzcilvēkiem: "Esmu par bezmaksas nometnes novadīšanu bērniem ar īpašām vajadzībām vai talantīgiem bērniem, kuri, manuprāt, arī ir bērni ar īpašām vajadzībām, esmu par atbalstu grūtībās nonākušām ģimenēm, par labdarības koncertiem veco ļaužu pansionātā visa gada garumā, par sīkiem uzmanības apliecinājumiem kolēģiem, draugiem un pat nepazīstamiem cilvēkiem ikdienā. Cilvēkam jājūtas piederīgam visas 365 dienas gadā, ne tikai vienu īsu brīdi gada nogalē."

 

 

Pasākuma „Mani pirmie zābaciņi” būtība ir papildināt mājturības stundu darbu ne tikai ar rokdarbu prasmju apguvi, bet arī ieaudzināt labdarības un savstarpējās palīdzēšanas tikumu – sirds siltumu, kuru neapgūst ikdienas steigā. Mājturības stundās meitenes apgūst adīšanas prasmes. "Nesaskatu neko sliktu, ja apnicīgās 39. izmēra zeķes vietā jaunieši ada, tamborē vai šuj mazas jaukas, krāsainas zeķītes jaundzimušajiem mazuļiem, tādejādi iepriecinot gan viņu māmiņas, gan ģimenes. Arī slimnīcas personāls, kas šajā situācijā ir tikai starpposms starp dāvinātāju un dāvanas saņēmēju, jūtas pagodināti gan par sabiedrības uzmanību, saņemot dāvinājumu, gan, redzot jauno māmiņu prieku, dāvanu saņemot, jūt savu piederību tautai un tautas līdzdalību mūsu nākotnes veidošanā. Laikā, kad modernas tehnoloģijas diezgan daudz laika iespundē virtuālā pasaulē, šādi, it kā mazi darbi, dod necerēti milzīgu iespaidu," pauž Ramona Liepiņa – Krauja.

 

 

Viņa aicina Jūrmalas mācību iestādes, organizācijas un pilsētas iedzīvotājus atbalstīt mīļpasākumu “Mani pirmie zābaciņi...” gan ar savu darbu, gan ziedojot kādu krāsainu dzijas kamoliņu, lai tiem, kam rocība maza, bet vēlme ieguldīt savu darbu, būtu iespējama saņemt materiālus zābaciņu darināšanai. Pasākuma norises laiks sākas brīdi, kad esi izlasījis šo informāciju, un turpinās līdz šā gada 1. novembrim, lai paspētu apkopot darbiņus, noformēt, skaisti izkārtot zibakcijas izstādē un tad svinīgi 10. novembrī tos pasniegtu kā dāvinājumu Jūrmalas pilsētas slimnīcas dzemdību nodaļas atbildīgajām personām. Metodiskie padomi, palīdzība darba uzsākšanai būs atrodama gan pie Ramonas Liepiņas – Kraujas, gan interneta resursos. "Ticu, ka mammas, skolotājas, omītes un krustmātes neliegs savu padomu, tādejādi stiprinot paaudžu saskarsmes iespējas. Ceru, ka mīļpasākuma tālākās izaugsmes plāni un personiskā iesaistīšanās tajā veicinās katra personisko dalīšanās prieku,"puž akcijas organizētāja.

 

 

Pasākuma “Mani pirmie zābaciņi...” nolikumu var saņemt, piesakoties elektroniski:   ra-moon@inbox.lv vai, sazinoties ar mani personiski, mob.tel. 29180869

Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt