,
2020

Sena ķīniešu pasaka par pūķi un tā uzvarētājiem...


Apskatīt komentārus (0)


01.09.2011

Vai kāds Latvijā vēl atceras, kurš pirmais un kad sāka vicināt cīņas karogu pret oligarhiem? Un ar ko tas beidzās..? Bija Eināra premjerēšanas laikā tāds ministrs vārdā Ainārs. Kurš uzsāka lielo cīņu pret oligarhiem Andri un Aivaru. Kā parādīja tālākā notikumu gaita, faktiski priekš tam, lai sarīdītu tos savstarpēji. Un tā nemanāmi, šīs „titāniskās” cīņas rezultātā mēs, latvieši, saņēmām vēl vienu politiķi, kuru saucam par oligarhu. Jo patiesībā jau pati liberālā ideoloģija paredz, ka šādi oligarhi sistēmiski veidojas neizbēgami, sevišķi gadījumos, kad notiek valsts iztirgošana ( valsts īpašumu privatizācija) un valsts ir sociāli bezatbildīga.

Šodien šādu „cīņu” ir uzsācis Valdis. Arī jau labs cilvēks, tik jautājums  - vai pret oligarhiju kā sistēmu, jeb pret oligarhiem kā iespēju mainīt uzvārdus šajā sarakstā?

Ņemot vērā, ka viņa veidotās partijas ideoloģijas pamatā ir vēl radikalizētāka liberālā ideoloģija, jautājums ir lieks. To nodrošina pati sistēma. Jo saskaņā ar administrēšanas teorijām, jebkura administratīvā sistēma automātiskā režīmā nodrošina sevis saglabāšanu.

Necik sen kāds prezidenta kandidāts atklāti paziņoja, ka nabagiem nav jānodarbojas ar lēmumu pieņemšanu valsts pārvaldīšanas līmenī. Praktiski viņš vārds vārdā atkārtoja kāda caurkrituša sociāldemokrātu līdera teikto laikā, kad tas „notirgoja” partiju kādai oligarhu bankai un naftas biznesa pārstāvim. Un tas netraucēja šim kandidātam kļūt par prezidentu, vai šim „sociāldemokrātam” iedabūt savu dēlu vēlētā amatā, kuru pildot visa ģimenīte tagad iekļuvusi miljonāru ģimeņu sarakstā... Vēlētāji mīl aktīvus runātājus par darbu, kā tie strādās ja tiks pie teikšanas...

To visu atcerējos skatoties pirmdien LTV-1 raidījumu no Rīgas par politiku un godīgumu. Tāda skaista liekulības paraugstunda. Kā īsa pamācība politikā... Tur arī viena no valdošās koalīcijas pārstāvēm, ministre, skaisti mācīja godīguma principus... Runāja ar par šo skaisto cīņu pret oligarhiem...

Atceros kādreiz dzirdēto oligarha definīciju  -  tas esot pilsonis, kurš pateicoties lieliem finanšu resursiem, ir ieguvis  nesamērīgi lielu ietekmi uz  publiskiem saziņas līdzekļiem, valsts administratīvo pārvaldi, lēmumu pieņemšanu valsts politiskajā līmenī... nu kaut kā tā. Tātad nosaka sabiedrisko domāšanu ar manipulācijām informatīvajā telpā, izmanto pieejamo valsts administratīvo resursu un saņem sev izdevīgus politiskus lēmumus. Ar tādiem šī ministre un tās partija gatava kopā ar Valdi cīņā iet (kāda ir Valda cīņas iespēja, mēs jau ieskicējām). Bet... atkal gali kopā nesapasē...  Pati godīguma skolotāja arī ir no necilās žurnalistes aldziņas „atlicinājusi” dažus miljoniņus iekrājumus, ja tic viņas amata deklarācijai. Ir kļuvusi par publiskās informācijas sniedzēju līdzīpašnieci... Ir apveltīta ar iespējām izmantot valsts administratīvos resursus...  un ar nopietnu iespēju ietekmēt politisko lēmumu pieņemšanu valdošā partijā, koalīcijā, valstī... Vai tik viņa pati ar nav kļuvusi par oligarhu? Kā ta ar sevi cīnīsies..?

Un tad es atcerējos to seno ķīniešu pasaku par pūķa uzvarētājiem, kuri, uzvarot pūķi, paši par tādu kļūst, tikko pieskārās tā uzvarētā pūķa varas simbolam.

Jā, par manipulācijām informatīvā telpā. Pirms dažām dienām Latvijas Republikas Tiesībsargs deva atzinumu par 10. Saeimas vēlēšanu laikā notikušo Latvijas Satversmes pārkāpšanu. Valsts nodokļu maksātāju  uzturētā sabiedriskā televīzija samērā patvaļīgi pieņēma lēmumu kādas partijas reklamēs vēlēšanu periodā , kāds – nē. Sagadīšanās pēc arī tajās partijās, kuras tika ierobežotas sava viedokļa paušanas iespējās, bija samērā daudz nodokļu maksātāju. Tātad šīs televīzijas uzturētāju... Savādi, bet šodien no Bauskas  televīzijas raidījumā par Latvijas iespējamiem nākotnes ceļiem televīzijas pārstāvji atkal atļāvās pateikt kuru partiju viedokļus viņi netaisās darīt zināmus sabiedrībai. Interesanti, vai tāpat Latvijas Televīzija publiski atteiksies no tās nodokļu naudas daļas, kuru saņem no tiem nodokļu maksātājiem, kuriem liedz iespēju Satversmē noteiktām vienlīdzīgām tiesībām paust savus viedokļus? Jo patiesībā tagad var droši uzskatīt, ka Latvijas Televīzija vienkārši apzog daļu no Latvijas sabiedrības. Vienlaicīgi apzināti pārkāpjot Latvijas Satversmi.

Tādas, lūk, domas par cīņu ar oligarhiem, pūķiem, Satversmes ievērošanu un liekulību.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt