,
2020

Par Latvijas morālo atbildību savas vēstures priekšā


Apskatīt komentārus (0)


26.03.2011

Imants Burvis
 
Skumji bija skatīties LTV ziņu kanālus intervējam Latvijas aizsardzība ministru jautājumā par agresiju pret Lībiju. Visādi citādi cienījams cilvēks ar nopietnu sejas izteiksmi skaidroja, ka nenotiek mēģinājums pārņemt kontroli pār šīs zemes naftas ieguvēm, bet gan mēģinājums kārtējai valstij nest demokrātijas gaismu „uz durkļu smailes”. Šoreiz ar aviācijas un raķešu palīdzību, kā piesegu izmantojot visai samocīto ANO Drošības Padomes rezolūciju. Ja cienījamais ministra k-s patiešām ticēja paša teiktajam, tad tas ir vēl skumjāk, jo liek šaubīties par viņa prāta spējām un cieņu pret Latvijas sabiedrību.

Argumentācija par demokrātijas gaismas nešanu bija visai tuva I.Staļina valdības argumentācijai veicot Latvijas okupāciju. Šīs „gaismas nešanas” sekas Latvija katra gada 25.martā atzīmē kā komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienu. Jā, Latvija ir ES un NATO dalībvalsts. Bet tas nav pamats akli pakļauties lielo partneru ekonomiskām vajadzībām un to politiskie risinājumiem. Šāda pakalpīga iztapība Latvijas iekšpolitikā arī nodrošina pasaules ekonomiskās krīzes vissmagāko pārdzīvošanu, jo savas tautas sociālās un ekonomiskās nepieciešamības tiek pakļautas ārzemju banku un pensiju fondu biznesu interesēm. Mūsu valsts nes arī morālu atbildību savas vēstures priekšā, jo Latvija ir smagi pārcietusi kaimiņu lielvalsts ģeopolitisko interešu piepildīšanu ar „proletāriskās solidaritātes un sociālisma demokrātijas gaismas” nešanas lozungiem, lai tai būtu pienākums kaut vai morāli atbalstīt agresiju pret jebkuru citu neatkarīgu valsti. Šāda rīcība nodrošina ES valstīm, arī Latvijai, krietnu politisku bēgļu pieplūdumu no Ziemeļāfrikas.

Ņemot vērā šos apstākļus partijas Daugava Latvijai valde pieņēma aicinājumu valsts prezidentam V.Zatleram, MK un 10. Saeimai.
 
 

Latvijas Republikas prezidentam V.Zatlera k-gam

10.Saeimas priekšsēdētājai S.Āboltiņas k-dzei

Ministru prezidentam V.Dombrovska k-gam

10.Saeimas frakcijām

 

Paziņojums sakarā ar starptautiskā terorisma

pastiprināšanās provocēšanu izmantojot

ANO Drošības padomes rezolūciju.

 
Pabeidzot 2.Pasaules karu, ar cerību izbeigt bruņotus konfliktus, tautas kā drošības garantu izveidoja ANO. Šodien jau skaidri redzams, ka izmantojot ANO kā lielvalstu kolektīvās atbildības mehānismu, notiek apzināta bruņotu konflikti provocēšana, lai mainītu ietekmi pasaules naftas tirgū, nodrošinot šīs lielvalstis ar lētāku naftu. Bažas izsauc Latvijas valstsvīru pakalpīgā iztapība, Latvijas vārdā izsakot morālu atbalstu atklātai bruņotai agresijai pret Lībiju, kuras laikā cieš mierīgie iedzīvotāji no lielvalstu aviācijas un raķešu triecieniem. Šī agresija provocē starptautiskā terorisma pastiprināšanos visā pasaulē, bez vajadzības izraisot saspīlējumus starp kristīgo un arābu pasauli. Nav šaubu, ka totalitāri-diktatorisko režīmu vadītāji izmantos šo provokāciju savas varas nostiprināšanai, pat ja kādām personībām arī nāksies noiet no politiskās skatuves. Šāds stāvoklis ir pilnīgi pretējs ANO izveidošanas pasludinātajiem mērķiem.

Partijas Daugava Latvijai valde aicina Latvijas valsts prezidentu, Saeimu un MK daudz uzmanīgāk izvērtēt tos signālus, kurus Latvija raida pasaulei. Atteikties no pakalpīgās pakļaušanās pozīcijas atbalstot šo agresiju. Latvijas valdības pakalpīgā pozīcija ārpolitikā, vienlaicīgi ir signāls Latvijas tautai par valdības prioritātēm iekšpolitikā.

Latvijai, kā valstij, kura pati ir izcietusi okupāciju, nav jāatbalsta citu valstu okupācijas ne materiāli, ne morāli.
 
 
 
Rīgā, 2011.gada 25. martā.
Partijas valdes
priekšsēdētājs                                                                             Bils Strupulis


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt