Sestdiena,
2019.gada
25.maijs
Pilsētā
102754

Ugunsdzēsējiem glābējiem Jūrmalā septiņi izsaukumi


Apskatīt komentārus (0)


25.10.2018

Aizvadītajā nedēļā, laika posmā no šī gada 16.oktobra plkst. 6.30 līdz 23.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests Jūrmalā saņēma septiņus izsaukumus, no kuriem divi bija uz ugunsgrēku dzēšanu un pieci uz glābšanas darbiem.

 

 

Foto: Piotr Chrobot 

 

 

16.oktobrī plkst. 14.55 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Salaspils ielu, kur dega kūdra 4m2 platībā. Plkst. 18.36 ugunsgrēks likvidēts. 

22.oktobrī plkst. 14.50 saņemts izsaukums uz Pulkveža Brieža ielu, kur atkritumu konteinerā dega atkritumi 2m2 platībā. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 15.43. 

 

 

Skolas ielā piektdien ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja ceļa braucamo daļu no nolūzuša apgaismes staba. 

 

 

Palīdzot bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušiem dzīvniekiem, ceturtdien ugunsdzēsēji glābēji Rīgas ielā atbrīvoja garāžā iesprūdušu kaķi, bet svētdien Odu ceļā no koka nocēla kaķi.

 


Kaimiņi aiztur zagli

 

 

Sestdien, 20. oktobrī, pulksten 6.30 Jūrmalas iecirkņa dežūrdaļa saņēma informāciju no kāda Slokas iedzīvotāja, ka viņš aizturējis sava kaimiņa privātmājas teritorijā nepiederošu personu brīdī, kad viņš nesis laukā no mājas mantas.

 

 

Ierodoties notikuma vietā, policisti konstatēja, ka privātmājai ir bojāti divi pirmā stāva logi - viens logs ir izsists, bet otrs ieplaisājis. Pa izsisto logu zaglis bija iekļuvis privātmājā. Vīrietis no mājas bija paņēmis visu, ko uzskatījis par vērtīgu un viegli aiznesamu, tajā skaitā apmēram desmit pudeļu ar stipro alkoholu, instrumentus un dažādas sadzīves mantas. Daļu no mantām likumpārkāpējs jau bija paguvis pārlikt otrpus žogam, bet daļa projām nešanai sagatavoto mantu vēl bija palikušas mājā.

 

 

1966. gadā dzimušais garnadzis tika nogādāts policijas iecirknī. Jāpiemin, ka viņš iepriekš jau deviņas reizes sodīts par mantiskiem noziegumiem. 

 

 

Svētdien, 21. oktobrī, Jūrmalas iecirkņa policisti vērsās tiesā, prasot vīrietim piemērot drošības līdzekli apcietinājumu, pēc kā viņš tika apcietināts. Tagad viņam aiz restēm jāgaida nākamā tiesa par zādzības mēģinājumu ar iekļūšanu un mantas tīšu bojāšanu (Krimināllikuma 15. p. 4. d. - 175. p. 3.d. un 185. p. 1.d.) 

 

 

Privātmājas saimnieks nozieguma brīdī neatradās mājās un par notikušo uzzināja vien tad, kad noziedznieks jau bija notverts. Cietušajam visas mantas atdotas. 

 

 

Šajā gadījumā labas attiecības ar kaimiņiem ir palīdzējušas novērst noziegumu. Aicinām arī citus iedzīvotājus, dodoties prom no īpašuma, palūgt kaimiņiem to pieskatīt un, manot pie tā aizdomīgas personas vai automašīnas, zvanīt policijai pa tālruņa numuru 110. Tāpat mājokļa drošības uzlabošanā nozīme ir signalizācijas un videonovērošanas kameru ierīkošanai. 

 

 

Izsakām pateicību vērīgajam kaimiņam par pašaizliedzīgo rīcību, aizturot zagli notikuma vietā.

 

 


Atsavinātas 13 tonnas nelegālas dīzeļdegvielas

 

 

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirkņa policisti ir aizturējuši divas personas, kuras nodarbojās ar nelegālās degvielas tirgošanu Jūrmalas un Rīgas iedzīvotājiem. Kopumā policisti konstatēja un atsavināja vairāk nekā 13 tonnu nelegālās dīzeļdegvielas, par ko nebūtu samaksāts nodoklis.

 

 

Cīnoties ar nelegālās akcīzes preču apriti, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirkņa policisti bija nonākuši uz pēdām kādam 1970. gadā dzimušam vīrietim. Likumsargiem bija informācija, ka šī persona, iespējams, tirgo nelegālo degvielu. Otrdien, 16. oktobrī, policisti šo personu Rīgā aizturēja. Degvielas tirgonis savu automašīnu bija pārveidojis par mobilo degvielas uzpildes staciju. Izņemtajā automašīnā atradās ievietota muca ar tonnu dīzeļdegvielas. Kratīšanu laikā pie aizturētā vīrieša tika izņemti vēl 200 litru dīzeļdegvielas. 

 

 

Turpinot darbu nelegālā rūpala apkarošanā, policisti noskaidroja, kur vīrietis iegādājies degvielu. Ceturtdien, 18. oktobrī, Valsts policijas Jūrmalas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policisti aizturēja 1977. gadā dzimušu vīrieti, kurš savu automašīnu bija aprīkojis ar krātuvēm, lai nelegālo degvielu piegādātu klientiem pēc viņu vēlmēm.

 

 

Policistiem izdevās noskaidrot garāžu, ko vīrietis izmantoja nelegālās degvielas uzglabāšanai. Veicot tajā kratīšanu, tika izņemtas 12 tonnas dīzeļdegvielas. Rezultātā policistiem no nelegālās degvielas aprites izdevās izņemt mazliet vairāk par 13 tonnām dīzeļdegvielas, par ko netiktu samaksāts nodoklis.

 

 

Abi aizturētie vīrieši jau tiesāti par analoģiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem. 

 

 

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 220.1 panta trešās daļas – par naftas produktu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvadāšanu un realizāciju, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

 

 

Atsavinātā dīzeļdegviela ir nodota Nodrošinājuma valsts aģentūrai un pēc ekspertīzes veikšanas tiks lemts par tās iznīcināšanu.

Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt