Trešdiena,
2019.gada
27.marts
Pilsētā
44971

Skolēni konkursos sekmē Jūrmalas vides attīstību


Apskatīt komentārus (0)


10.05.2014

Skolēnu vides izglītības aktivitātes ir veicinājušas Ekoskolu attīstību Jūrmalā.   Publicitātes foto.

 

 

Evija Majore

 

Jūrmala ir viena no zaļākajām pilsētām Latvijā. Jau daudzus gadus pilsētā notiek dažādi vides izglītības pasākumi, kas palīdz mums kopīgi apzināt un pārzināt Jūrmalas vērtības.

 

Sākoties mācību gadam – septembrī – ik gadu notiek konkurss 8.klašu komandām, kurā ir 10 dažādu tēmu kontrolpunkti, kas komandām jāveic Ķemeru nacionālajā parkā. Pagājušajā gadā noitēja jau 15. Konkurssun tajā tika ieviests jauninājums – jautājums par Zilā karoga pludmalēm. Šis jautājums tika ietverts pateicoties Jūrmalas domes projektiem „ Daba Tev apkārt 2013”. Kopvērtējumā pirmo vietu ieguva Pumpuru vidusskolas komanda, otro vietu - Jūrmalas Valsts ģimnāzijas komanda, bet trešo- Kauguru vidusskolas komanda. Paldies, par ilggadēju atbalstu, jāsaka Latvijas Valsts mežiem, AS „Latvijas Zaļais punkts” un Ķemeru nacionālajam parkam.

 

Šī gada sākumā notika Vides projektu olimpiādes pilsētas kārta, kurā piedalījās 8.-9.klašu skolēni no Slokas pamatskolas, Majoru vidusskolas un Pumpuru vidusskolas. Kā labākais tika atzīts Pumpuru vidusskolas skolnieces Elīzas Dzērves projekts „Trokšņa piesārņojums Pumpuru vidusskolā”. Vides projektu 19.valsts olimpiādē jūrmalniece Elīza ieguva bronzas medaļu.

 

Skolēnu pētniecisko darbu forums „ Skolēni eksperimentē!” šogad pulcēja vairāk nekā 30 īstus 1.- 9.klašu eksperimentētājus. Aizraujoši bija to visu vērot, un patiess prieks, ka dalībnieki, kas tālāk piedalījās Latvijas forumā arī ieguva atzinību - Pumpuru vidusskolas 9. klases skolēni Toms Treilībs, Kristaps Strazdiņš un Grats Gravelsins par darbu „Inerce un līdzsvars ielu vingrošanā”, kā arī Vaivaru pamatskolas 7.klases skolnieks Georgs Tadejs Bārda par darbu  „Kā dabas objekti palīdz neredzīgam cilvēkam orientēties pasaulē“

 

Vides izziņas spēles Jūrmalā norisinājās marta sākumā un tajā piedalījās 2.-12.klašu skolēni ar pašu veidotām izzinošām spēlēm par tēmu „Enerģija”. Kā labākā tika atzīta Murjāņu sporta ģimnāzijas filiāles meiteņu izveidotā spēle „Enerģijas vāciņš”, kas saņēma arī uzaicinājumu, kā viena no 20 labākajām Latvijas spēlēm, piedalīties konkursa finālā. Šogad fināls notika Jūrmalā – Latvenergo energoefektivitātes centrā un bija iespēja dzirdēt un redzēt skolēnu pašu izveidotās spēles no visas Latvijas.

 

Mācību gada izskaņai tuvojoties notiek konkurss „Vides erudīts” 5.-6.klašu komandām, kurā ietverti jautājumi no dabaszinībām. Šogad konkurence bija patiešām sīva, uzvarētājus šķīra vien punkta starpība – sākumskolas „Atvase” komanda godam izcīnīja pirmo vietu, atstājot aiz sevis Majoru vidusskolas komandu un Jaundubultu vidusskolas komandu, kuri ieguva trešo vietu. Paldies biedrībai „Zaļā josta” par atbalstu.

 

Vides izglītības aktivitātes ir veicinājušas Ekoskolu attīstību Jūrmalā. Šobrīd Zaļie karogi plīvo pie Slokas pamatskolas, sākumskolas „Atvase”, Vaivaru pamatskolas un Pumpuru vidusskolas. Aprīlī Pumpuru vidusskolā notika Jūrmalas ekoskolu kopīgi organizētais pasākums ,,Ekomaratons”. Tajā piedalījās:  Vaivaru , Slokas pamatskolu, Pumpuru, Majoru vidusskolu, sākumskolu ,,Atvase” un ,,Taurenītis” skolēnu komandas, kā arī viesi no  Tīnūžu pamatskolas. Skolēni  apceļoja astoņus Ekoskolu tēmām atbilstošus kontropunktus, kuros veica izglītojošus un atraktīvus uzdevumus, piemēram, kontrolpunktā ,,Mežs” , dalībniekiem bija iespēja iesēt priežu sēklas un iegūt priežu stādiņus aprūpei.