Trešdiena,
2019.gada
16.janvāris
Pilsētā
85408

Sākumskola “Taurenītis” signalizē par skolu nākotnes problēmām


Apskatīt komentārus (0)


13.04.2018

Pēc gandrīz trīs stundu runāšanas sākumskolas bērnu vecāki spēja vienoties par kopīgiem mērķiem

 

 

Jānis Vilnītis

 

 

Autora foto

 

 


Šīs nedēļas sākums daudziem jūrmalniekiem lika satraukties par sākumskolas “Taurenītis” nākotni, jo publiskajā telpā pagājušajā nedēļā izplatījās informācija par it kā Jūrmalas pašvaldības lēmumu to likvidēt. Lai izrunātu situāciju, Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis otrdienas rītā pie sevis bija uzaicinājis skolas vecāku padomes pārstāvjus. Kā laikrakstam apliecināja gan domes, gan vecāku  pārstāvji, tad tikšanās noritējusi visai konstruktīvā gaisotnē un pieņemts lēmums izveidot darba grupu, kas meklētu risinājumus tālākai skolas darbībai.

 

 

Sākumskolas “Taurenītis” aizstāvībā, protams, iesaistījās arī centrālie mediji, kas informēja, ka par skolas nākotni esot iestājušās 329 personas. Tajā pašā laikā gan netiek minēts, ka tikpat daudzi, ja ne vēl vairāk, jūrmalnieki varētu parakstīt pilnīgi pretēju uzsaukumu, lai beidzot kaut nedaudz atrisinātu bērnudārzu vietu trūkumu – šobrīd tiek lēsts, ka jau tuvākajā laikā Jūrmalā varētu pietrūkt ap 200 vietu bērnu pirmsskolas iestādēs. 

 

 

Kā zināms, tad “Taurenīša” ēka tika celta bērnudārza vajadzībām un tikai laika gaitā tā pārvērtusies par sākumskolu ar 1. - 6. klašu izglītību. Jāpiebilst, ka klases šeit ir salīdzinoši mazas – kā atzina skolas direktore Sarmīte Limba, tad šajā skolā reti kad skolēnu skaits klasē pārsniedz 25. Rezultātā viena skolotāja noslodze pie gandrīz vienāda atalgojuma šajā skolā ir krietni mazāka nekā citās skolās, un tas pozitīvi atsaucas arī uz skolēnu mācību rezultātiem. Negatīvais ir tas, ka visiem jūrmalniekiem nākas par šo “ekstru” piemaksāt – pēc domes informācijas, viena skolēna izmaksas pašvaldībai ir par 40% lielākas nekā vidēji citās skolās. Līdzīga situācija ir vēl vienā sākumskolā, kas varētu tikt pakļauta reformām – sākumskola “Ābelīte”. Tāpat jāpiebilst, ka jau 2020. gadā spēkā stāsies Ministru Kabineta noteikumi par skolu higiēnas prasībām, kuras nevarēs izpildīt ne “Taurenītis”, ne “Ābelīte”.

 

 

Sākumskolas “Taurenītis” bērnu vecāku pārstāvis Dzintars Pelcbergs, kurš tika izvirzīts darbam domes organizētajā vecāku un pašvaldības darbinieku darba grupā, atzina, ka informācija par skolas iespējamo reformu pagājušajā nedēļā nepatīkami pārsteigusi ne tikai vecākus, bet arī skolas vadību: “Saprotot, ka mēs varam nokavēt vilcienu, un nebija nekādas informācijas, kas noliegtu, ka šāds lēmums [par skolas likvidāciju] ir sagatavots, primāri bija darīt visu, ko varam, lai saglabātu to vērtību, kas šeit ir izveidojusies – proti, šī skola. Neļaut kaut kādas statistikas, kaut kāda ķeksīša dēļ vai valstiskas mācību programmas izmaiņas dēļ likvidēt skolu!”

 

 

Kā atzina bērnu vecāku pārstāvis, tad viņi ir apzinājušies, ka laika ir maz, un arī vecāku viedokļi ir dažādi, viņi tomēr esot spējuši vienoties par vienu - “Taurenīti” kā tādu nedrīkst likvidēt, un tā dēļ viņi esot bijuši gatavi uz visu: “Operatīvi tika pieteikts pikets, kuram bija jānotiek trešdien pulksten 11.00 pie Jūrmalas domes ēkas [pēc tikšanās pikets tika atcelts]. Paralēli tam tika meklētas iespējas dialogam ar domes vadību, lai saprastu šo situāciju. Rezultātā no domes puses tika nozīmēta tikšanās, kurā piedalījās domes priekšsēdētājs Trukšņa kungs, priekšsēdētāja vietniece Sproģes kundze un vēl virkne vadošu amatpersonu gan no domes, gan Izglītības pārvaldes. Šī tikšanās visu apstākļu rezultātā bija pietiekoši konstruktīva, un mūsu galvenais mērķis šai tikšanās reizē bija nevis meklēt konfliktu ar domi, bet saprast, vai mēs nenokavējam iespēju meklēt risinājumus, vai mums būtu iespēja pie šī jautājuma konstruktīvi darboties. Vispirms bija jāpārliecinās, ka netiks pieņemti pārsteidzīgi lēmumi, nediskutējot par to, cik pamatota vai nepamatota bija mūsu informācija, par kuru katrs var palikt pie sava viedokļa. Mēs saņēmām apliecinājumu, ka pēc stāvokļa uz šīs dienas pulksten desmitiem, šāds dienas kārtības jautājums Izglītības un kultūras jautājumu komitejas sēdē trešdien nav iekļauts, un attiecīgi nav arī iekļauts, pēc Trukšņa kunga sniegtās informācijas, arī tuvākajā domes sēdē.” Kā atzina Dz. Pelcbergs, tad, tā kā vecāki no dažādām dzīves situācijām ir mācījušies, tad lūguši domes vadībai veikt sanāksmes audio ierakstu, lai ierakstītu solījumu, ka nekādi lēmumi netiks pieņemti bez diskusijas ar visām ieinteresētajām pusēm. 

 

 

Otrdienas vakarā notika jau pieminētā skolas vecāku sapulce, kas dažubrīd izvērtās par nelielu balagānu, kur katrs savu viedokli mēģināja izteikt skaļāk par citiem, taču pēc 2,5 stundu ilgām debatēm vecāki tomēr spēja vienoties par trim personām, kuras deleģēs domes darba grupai. Jāpiebilst, ka dažas personas šo sanāksmi mēģināja izmantot dažādu baumu izplatīšanai vai politiskā kapitāla iegūšanai, tomēr, spriežot pēc vecāku reakcijām, tam netika gūts nopietns atbalsts. Dz. Pelcbergs, komentējot šo situāciju, atzina: “Ja ķeras klāt pie dārgākā – bērniem -, tad emocijas izpaužas dažādi. Šī sapulce no vecāku puses nebija laicīgi organizēta, plānota vai zināmā veidā reglamentēta. Cik zinu, tad šo sapulci dome bija iniciējusi vēl pirms visām mūsu aktivitātēm, lai informētu par plānotajām reorganizācijām. Pateicoties gan mūsu aktivitātēm, gan dialogam domē, vecāku sapulcei jau bija drusku citādāks rakurss, nekā fakta konstatācija pirms neatgriezeniskām sekām. Man ir prieks, ka mums ir dota iespēja diskutēt un esam saņēmuši šos solījumus. Ja tiem sekos arī reāla rīcība, šī darba grupa nebūs formāla, mēs no savas puses nebūsim stūrgalvīgi, lai arī viedokļi ir dažādi. Mēs nedrīkstam pazaudēt “Taurenīti” kā vērtību, kā mācību iestādi. Mums patīk šī vieta, mums patīk Jūrmala. Mēs cīnīsimies, bet mēs cīnīsimies nevis stūrgalvīgi, bet lai iegūtu gan pilsētas bērnu izglītība, gan lai saglabātu “Taurenīti”!” 

Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt