Pirmdiena,
2019.gada
25.marts
Pilsētā
86476

Par savām tiesībām jācīnās pašiem


Apskatīt komentārus (2)


07.06.2018

Pārvaldniece ar nepiederošu personu palīdzību izdzenā dzīvokļu īpašnieku sapulci 

 

 

Guna Vilnīte

 

 

Bildei ir ilustratīva nozīme. Attēlā redzamajai ēkai nav sakara ar aprakstītajiem notikumiem. Foto no Jūrmalas Vārda arhīva

 

 

Jau agrāk rakstījām par Slokas ielas 36 iedzīvotāju neapmierinātību ar viņu nama pārvaldnieces Vinogradovas darbu un viņas komunikācijas stilu vai, pareizāk sakot, komunikācijas trūkumu.

 

 

Nesen uz redakciju piezvanīja kāda no nama iedzīvotājām, lai pavēstītu, kāds ir šī stāsta turpinājums. Tālāk – viņas stāsts, kā risinājušies notikumi mājā pēc mūsu publikācijas.

 

 

„Jaunā dzīvokļu īpašnieku biedrības valde diemžēl sevi neparādīja no labās puses. Divas dāmas no valdes izstājās, palika viena sētniece Ludmila Tihoņenko. Viņa neprot latviski ne rakstīt, ne runāt, un atdeva visas lietas pašai pārvaldniecei, Annai Vinogradovai. Tagad A. Vinogradovai ir pieeja pie bankas konta, viņai visi darbi, visi dokumenti, viss pie viņas. (Tas nozīmē, ka mājas pārvaldniecei ir brīvas rokas, viņa faktiski strādā – vai nestrādā – neviena neuzraudzīta un nekontrolēta, jo faktiski pārstāv vienlaikus gan sevi - darba ņēmēju, gan iedzīvotājus – darba devējus  - red. piez.) Kopš tā laika mēs atskaites neesam saņēmuši, mēs nezinām, kas notiek. 

 

 

Biedrības fonds dara, ko grib, nevienam atskaites nedod. Mājā, lai arī ir jau maijs, šogad vēl nekas nav darīts. Mēs esam rakstījuši pieprasījumus, lūgumus, gan sētniecei kā valdes priekšsēdētājai, gan pārvaldniecei Vinogradovai. Šīs vēstules nelasītas atnāk pa pastu atpakaļ. Uz sapulci viņa atskrēja, tad mēs viņu ieraudzījām šogad pirmo reizi.

 

 

Iedzīvotāju kopsapulci sasaucām 27.aprīlī, un uz šo sapulci atnāca pārvaldniece - mēs viņu nelūdzām. Mēs gribējām bez viņas aprunāties, kā dzīvosim tālāk, bet viņa atnāca un viņai līdzi bija tāds Ilgvars Brakovskis, kā viņš stādījās priekšā, - esot jurists. Tikai viņa uzvedība bija tālu no jurista. Šīs personas mūs sagaidīja, kad mēs atnācām uz sapulci, tad viņi cēlās kājās un starp mums sāka staigāt un pratināt: ko tu esi atnācis, kas tev neapmierina, pārvaldniece stūmās virsū man ar savu svaru, izrāva man no rokām sagatavotos dokumentus, un nosvieda uz galda ar blīkšķi. Mums traucēja sarunāties savā starpā, traucēja noturēt sapulci, un cilvēki bija spiesti izklīst. 

 

 

Tas bija tāds pārsteigums, ka mums neienāca prātā izsaukt policiju, lai viņus izved laukā un mēs varētu turpināt sapulci. Faktiski mēs to pat neuzsākām, jo viņi ar masu mūs visus nospieda. Tā nu sapulce nav notikusi, nekas mājās nenotiek, un mēs nezinām, kas un kā tagad būs.

 

 

Annai Vinogradovai pieder apsaimniekošanas uzņēmums SIA „Anvi Lat”. Cik zinu, tas apsaimnieko vienu māju Bulduros. Te pretējā mājā viņa bija iekārtojusies uz trīs mēnešiem, tad viņu izdzina. Viņi to dabūja gatavu tāpēc, ka viņiem bija valde, un valde ir tiesīga viņu atlaist no darba. Viņi tikko bija atdalījušies no cita apsaimniekotāja un pārgājuši pie viņas, bet redzot, kā Vinogradova strādā, uzreiz deva pavēli viņu atlaist.

 

 

Mūsu valde ir izjukusi. Mums daudz jautājumu sakarā apsaimniekošanu, ar izcenojumiem, par ko mēs maksājam. Uz kvītīm visu laiku ir viena rindiņa: parāds par zemi, nav uzrādīts, par kādu gadu. Es biju domē, tur man atbildēja, ka mūsu mājai nav parādu par zemi.

 

 

Kad cilvēki atgriezīsies mājās pēc vasaras, mēs saistīsimies ar kādu cilvēku, kas mums palīdzēs noorganizēt sapulci, lai mūs neizdzenātu kā pagājušā reizē – kā tādus skuķus: vecus cilvēkus apvainoja - „ko tu esi atnākusi, ko tev vajag, kas tev nav skaidrs, kāpēc tu man nejautāji, tu sēsties, ar tevi nav ko ar runāt” - cilvēkam, kam 80 gadu, apsēdināja. Mēs jau visi, kas mājā pamatiedzīvotāji, esam zināmā vecumā, mūs viegli apklusināt. Mēs kaut ko tādu nebijām ne dzirdējuši, ne redzējuši. Nu paši piedzīvojām.”

 


Laikraksts meklēs atbildes, ko dzīvokļu īpašniekiem darīt šādā situācijā, vēršoties pie nozares speciālistiem, un šīs atbildes tiks publicētas arī laikrakstā. Tāpat sekosim līdzi situācijai Slokas ielā 36. Vēlreiz atgādinām, ka, risinot ar finansēm saistītus jautājumus, tai skaitā izvēloties mājas apsaimniekotāju, nav ieteicams paļauties vien uz personiskām simpātijām vai cita veida emocijām. Lai vēlāk nebūtu rūgti jānožēlo, meklējiet racionālu informāciju visos uzticamajos avotos, piemēram, Ekonomikas ministrijas Dzīvojamo māju pārvaldnieku reģistrā: https://em.gov.lv/lv/nozares_politika/majokli/parvaldnieku_registrs/Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt