Sestdiena,
2019.gada
25.maijs
Pilsētā
103127

Lāčplēša dienā paceļ valsts simtgadei veltītu Latvijas karogu


Apskatīt komentārus (0)


15.11.2018

Lāčplēša dienā paceļ valsts simtgadei veltītu Latvijas karogu

 

 

Pašvaldības informācija

 

 

Karoga pacelšanā piedalījās arī jauniešu deju kolektīva “Zālīte” dejotāji. FOTO IVARS ĶEZBERS, NO DOMES ARHĪVA

 


Lāčplēša dienā, godinot valsts simtgadi, pie Lielupes tilta pacelts lielformāta valsts karogs. 11. novembris ir arī Jūrmalas pilsētas dibināšanas diena, un pilsēta šogad atzīmē 59.gadadienu. Jaunais 35 metrus augstais karoga masts uzstādīts Priedainē, iebraucot Jūrmalā no Rīgas puses, – autoceļa kreisajā pusē pirms Lielupes tilta. 

 

 


Karogam pirms pacelšanas svētību deva Dubultu un Bulduru evanģēliski luterisko draudžu mācītājs Arnis Bušs, Jūrmalas katoļu draudžu priesteris Juris Jalinskis un Svētā Kņaza Vladimira Dubultu pareizticīgās baznīcas virspriesteris Vladimirs Rjatseps. Karoga pacelšanu krāšņoja Jūrmalas jauniešu tautas deju kolektīva “Zālīte” dejotāji. 

 


Ne tikai svētkos, bet arī ikdienā mastā plīvos 32 kvadrātmetrus liels valsts karogs, vairojot patriotismu un lepnumu par Latviju. 
Vietas izvēle ir saistīta ar Rīgas jūrmalas atbrīvošanas cīņām, kas šajā apkārtnē norisinājušās 1919. gadā no 8. līdz 14. novembrim. Tāpat bija būtiski, lai karogs būtu pamanāms no lielāka attāluma un no dažādiem skatpunktiem. Izbūvētais masts ar Latvijas valsts karogu ir ne tikai dāvinājums Latvijas simtgadei, bet arī mantojums, ko nodot nākamajām paaudzēm. Jūrmala līdz ar citām pilsētām pievienojas iniciatīvai “Latvijas karogs”. Iniciatīvas iecere ir līdz Latvijas valsts simtgades svinību izskaņai 2021. gadā valstij simboliskās, labi pārredzamās un nozīmīgās vietās Rīgā un Latvijas novadu reģionu centros izvietot monumentālus Latvijas karogus. 
 Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt