Trešdiena,
2019.gada
20.februāris
Pilsētā
83783

Kad autobusa šoferis ir burta kalps


Apskatīt komentārus (0)


29.01.2018

Ko darīt bērnam, ja viņam nozagta vai viņš pazaudējis skolēna karti un nav līdzi  naudas, par ko nopirkt biļeti, bet skola ir 8-10 km no mājām? 

 

 

Foto no "JV" arhīva 

 

 

 

Situācija tāda - šodien (17. janvārī)  17.30 man zvana meita (11 gadi) un saka: viņa iekāpusi 4. autobusā un parādījusi vadītājam skolēna apliecību, bet vadītājs atbildējis, ka tāda skolēna apliecība neder, vajadzīga elektroniskā karte, un piespiedis viņu izkāpt nākamajā pieturā. Elektroniksā karte bērnam ir, vienkārši viņa to bija aizmirsusi mājās, ko arī paskaidroja vadītājam. Neskatoties uz to, vadītājs tomēr piespiedis viņu nākamajā pieturā izkāpt (ārā bija tumšs un auksts). Cik zinu, Jūrmalā skolēniem braukšana Jūrmalas pilsētas autobusos ir bez maksas. Esmu šokā.  Šādu apliecību uzrādīja mana meita, bet tā acīmredzot neder braukšanai autobusos. Iespējams, ne visi vadītāji izsēdina bērnus no autobusa, bet ir izņēmumi. Kā tādu vadītāju var nosaukt par cilvēku, ja viņš skolēnu ar smagu somu izsēdina salā.

 

 

Ko darīt bērnam, ja viņam nozagta vai viņš pazaudējis skolēna karti un nav līdzi  naudas, par ko nopirkt biļeti, bet skola ir 8-10 km no mājām?


 

Jūrmalniece

 


SIA “Jūrmalas autobusu satiksme” (JAS) komentārs laikrakstam “Jūrmalas Vārds” par 17. janvārī, plkst. 16:55 notikušo situāciju 4. maršruta autobusā.


 

Š. g. 18. janvārī ar JAS administrāciju telefoniski sazinājās 11 gadīgas meitenes māte, kura vērsās ar pretenziju, apgalvojot, ka iepriekšējā vakarā, t.i., 17. janvārī, 4. autobusa vadītājs ir licis izkāpt no autobusa viņas meitai, jo viņa esot uzrādījusi nevis viedkarti “Skolēna apliecība”, bet gan skolēnu apliecību papīra formātā.

 


Pēc saņemtās pretenzijas JAS vadība, veica pārbaudi, lai identificētu vadītāju, kurš šajā maršrutā brauca, un noskaidrotu notikušā apstākļus. Bez telefona zvana, skolnieces māte bija uzrakstījusi arī rakstisku pretenziju, kurā netika norādīta ne autobusa pietura, ne laiks, kad tas noticis. Telefonsarunā māte minēja, ka tas noticis ap plkst. 16:35, pieturvietā “Lielupes iela”, virzienā uz Kauguriem. Pēc mātes sacītā, skolniece esot iekāpusi autobusā un stāvējusi blakus vadītājam, kurš nākamā pieturā “Jaundubulti”, it kā klusi esot teicis, lai viņa kāpjot ārā.

 


JAS atbildīgais darbinieks pēc iesniegumā minētās informācijas saņemšanas, pārbaudīja GPS datus par autobusa atrašanās vietu konkrētā laika posmā un, pamatojoties uz to, apzvanīja visus Jūrmalas pilsētas autobusu vadītājus, kuri varēja atrasties pieturvietā “Lielupes iela” meitenes mātes norādītajā laikā, taču neviens no viņiem neatcerējās, ka autobusā būtu iekāpusi iepriekš minētā skolniece.

 


JAS vadība atkārtoti sazinājās ar skolnieces mammu un informēja, ka šajā laikā neviens vadītājs konkrētajā pieturvietā šādu gadījumu neatceras. Pēc vadītāja identitātes noskaidrošanas tika pieprasīts paskaidrojums par notikušo situāciju.

 


Pēc vadītāja paskaidrojumā minētā, notikušā situācijas versija atšķiras no  skolnieces mātes iesniegumā un telefonsarunā apgalvotā. Viņš apstiprināja, ka plkst. 16:55 autobusā ir iekāpusi skolniece, kura viedkartes “Skolēna apliecība” vietā uzradīja skolēna apliecību papīra formātā, kas no š. g. 1. janvāra vairs nav derīga braukšanai bez maksas JAS apkalpotajos maršrutos. 

 


Vadītājs uzdevis skolniecei jautājumu, kāpēc viņai nav viedkartes “Skolēna apliecība”, uz ko viņa atbildējusi, ka vecāki to vēl nav izņēmuši. Vadītājs izteica brīdinājumu meitenei, ka nākamreiz būs jāmaksā par braucienu, ja viņa nevarēs uzrādīt viedkarti “Skolēna apliecība”, taču viņš nelika skolniecei izkāpt no autobusa, un viņa esot turpinājusi braucienu. Telefonsarunā skolnieces māte sākotnēji JAS darbiniekam apgalvoja, ka meitene  aizmirsusi viedkarti “Skolēna apliecība” mājās. JAS vadība vēlreiz sazinājās ar māti un informēja, ka abu iesaistīto pušu sniegtā informācija ir pretrunīga, tādēļ nav viennozīmīga skaidrība par patieso situācija būtību. 

 


JAS aicina vecākus būt atbildīgiem un pārliecināties, vai bērnam, dodoties uz skolu, ir līdzi viedkarte “Skolēna apliecība”, kas ļauj saņemt braukšanas maksas atvieglojumus sabiedriskajā transportā Jūrmalas pilsētā. Viedkartes “Jūrmalas iedzīvotāja karte” un viedkarte “Skolēna apliecība” tika izsniegta ar mērķi – precīzi uzskaitīt pasažieru skaitu katrā reisā, jo katra maršruta lietderība tiek mērīta pēc izsniegtā biļešu skaita konkrētajā reisā. 


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt