Trešdiena,
2019.gada
20.februāris
Pilsētā
83964

Jūrmalā testē lietu interneta risinājumu stāvvietās


Apskatīt komentārus (0)


06.02.2018

Lattelecom uzsācis autostāvvietu monitoringa risinājumu testēšanu Jūrmalā, kas darbojas jau 11 Latvijas pilsētās izbūvētajā lietu interneta tīklā. Nākotnē Jūrmalas iedzīvotājiem un viesiem tas dos iespēju viedtālruņa aplikācijā atrast brīvu vietu automašīnas novietošanai

 

 

ZIŅU DIENESTS

 

 

FOTO: Freepik 

 

 

“Sadarbībā ar “Jūrmalas gaisma” Dzintaros, Dubultos un Majoros šobrīd testējam jaunu pakalpojumu – iespēju ērti un ātri atrast brīvu stāvvietu piejūras zonā, tādejādi ievērojami ietaupot laiku. Šāda ekonomiska lietu interneta risinājuma (Internet of Things jeb IOT) ieviešana iespējama ne tikai publiskās stāvvietās Jūrmalā, bet arī citās pilsētās, tajā skaitā Rīgā, kurā jau pusgadu atvērts Lattelecom lietu interneta tīkls,” stāsta Lattelecom korporatīvās attīstības dienesta direktors Krists Avots. 

 

 

Lietu interneta tīkla risinājums precīzi spēj noteikt autostāvvietas noslodzi –  aizņemta vai brīva. Tehniski to nodrošina moderni lietu interneta tehnoloģiju uztvērēji. 

 

 

 “Autostāvvietu monitoringa risinājums būtu ieguvums ne tikai Jūrmalas iedzīvotājiem, bet, iestājoties aktīvās atpūtas sezonai, tas būtu īpaši noderīgs arī Jūrmalas pilsētas viesiem. Līdz ar ko, iebraucot Jūrmalas pilsētā, atpūtniekiem tiktu nodrošināta iespēja ātri un ērti uzzināt par brīvajām vietām piejūras zonā esošajās autostāvvietās,” stāsta Vilmārs Freimanis, “Jūrmalas gaisma” valdes loceklis. 

 

 

Risinājuma pamatā ir izmantota ParkPin stāvvietu monitoringa iekārta, kas, izmantojot ģeomagnētisko sensoru un speciālu algoritmu, precīzi nosaka autostāvvietas pieejamību un noslodzi. Iekārtas ražošanā izmantoti materiāli, kas ļauj to izmantot pat skarbākajos vides apstākļos un pie lielām noslodzēm. Ierīce ir ieguldīta autostāvvietas segumā, līdz ar to netiek ietekmēta stāvvietas virsmas apkalpošana. Savukārt energotaupības algoritms un ietilpīgā baterija garantē iekārtas nepārtrauktu darbību līdz pat 10 gadiem.

 

 

Lattelecom lietu interneta tīkls jau 7 mēnešus darbojas Rīgā un 11 lielākajās Latvijas pilsētās, dodot iespēju pašvaldībām un vietējiem uzņēmējiem izmantot risinājumus 


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt