Otrdiena,
2019.gada
18.jūnijs
Pilsētā
87582

Jūrmalā pirmajā pusgadā tūristu skaits pieaudzis par 21%


Apskatīt komentārus (0)


24.08.2018

Saskaņā ar jaunākajiem Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem par 21% pieaudzis tūristu skaits Jūrmalā šā gada pirmajos sešos mēnešos, salīdzinot ar to pašu periodu pērn. Jūrmala no visām Latvijas pilsētām joprojām bijusi otrs iecienītākais galamērķis ārvalstu tūristu un Latvijas tūristu vidū uzreiz aiz galvaspilsētas. 

 

 

Domes informācija

 

 

Publicitātes foto 

 

 

Analizējot šā gada pirmā pusgada tūrisma plūsmu, joprojām lielākais pilsētas piepildījums tūrisma jomā kūrortpilsētā ir gada siltākajā laikā – pavasara nogalē un vasarā. Tomēr ik gadu ievērojami pieaug viesu skaits arī tā saucamajā “nesezonā”, un gada pirmajos trīs mēnešos naktsmītnēs apkalpoto viesu skaits bijis par 23% lielāks nekā 2017.gada pirmajos trīs mēnešos. Arvien vairāk gan Latvijas, gan ārvalstu viesu izmanto ziemas piedāvājumus spa un kūrorta viesnīcās gada aukstajos mēnešos. 

 

 

Joprojām lielāko kūrortpilsētas naktsmītnēs apkalpoto viesu īpatsvaru veido viesi no ārvalstīm – 61%, pārējo daļu veido vietējie ceļotāji. Lielāko ārvalstu tūristu daļu veido viesi no Krievijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Baltkrievijas, Vācijas, Zviedrijas un Ukrainas. Vislielākais noslogojums šajā laika periodā bija kūrorta rehabilitācijas centros, kūrortviesnīcās un viesnīcās. Kopumā Jūrmalā tūristi uzturējušies vidēji trīs diennaktis. 

 

 

Šā gada pavasarī un vasaras sākumā (aprīlī, maijā, jūnijā) Jūrmalu par savu atpūtas galamērķi izvēlējušies par 19% vairāk viesu nekā pērn. Analizējot pilsētas viesu sadalījumu pa valstīm, lielākais pieaugums pavasarī bijis no Ukrainas – viesu skaits no šīs valsts dubultojies. Ievērojams tūristu skaita pieaugums (+90%) bijis no Polijas, Lietuvas (+43%), Norvēģijas (+35%), Krievijas (+30%). Par ceturtdaļu vairāk viesu bijis no Izraēlas, Somijas, Baltkrievijas. No Igaunijas Jūrmalu apmeklējuši par 15% vairāk tūristu, no Lielbritānijas – par 14% vairāk.

 

 

“Joprojām redzam, ka stabils tūrisma plūsmas pieaugums vērojams no Krievijas, Ukrainas, kaimiņvalstīm un Skandināvijas. Pozitīvi, ka pērn atklātais tiešais avioreiss starp Rīgu un Telavivu turpina audzēt viesu skaitu arī no Izraēlas. Maijā Jūrmalas kūrortviesnīcās tika rīkotas vairākas lielas starptautiskas konferences un korporatīvie pasākumi, kas arī labvēlīgi ietekmējuši tūrismu kūrortpilsētā,” skaidro Gunta Ušpele, Jūrmalas pilsētas domes Tūrisma nodaļas vadītāja. 


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt