Otrdiena,
2019.gada
18.jūnijs
Pilsētā
102516

Gatis Truksnis: esmu brīvs no jebkādām atkarībām


Apskatīt komentārus (0)


11.10.2018

Deputātu vairākums atbalsta pilsētas domes priekšsēdētāju

 

 

Jānis Vilnītis

 


Pirmdien tika sasaukta domes ārkārtas sēde, kuras dienas kārtībā bija viens vienīgs jautājums –par Gata Trukšņa atbrīvošanu no ieņemamā amata.

 

 

Vispirms vārds tika dots pašam G.Truksnim: “Par domes sēdes lēmuma projektu, par šo situāciju varu paskaidrot sekojošo. 30. septembrī no raidījuma “Nekā personīga” uzzināju informāciju par man piemērotu administratīvu sodu. Tas man bija jaunums, par to es uzzināju tieši no šī raidījuma. Neesmu bijis nedz iepazīstināts, nedz zinājis par šo administratīvo lietu un sodu. Tāpēc neko nevaru komentēt, pašreiz skaidroju šo situāciju.

 

 

Kas attiecas uz izskanējušajiem minējumiem – narkotisko vielu lietošana un tā tālāk. Varu pateikt sekojošo. Esmu brīvs no jebkādām atkarībām. Pagājušajā nedēļā pats personīgi biju aizbraucis uz divām iestādēm veikt ekspertīzes. Tas ir – uz Psihiatrijas un narkoloģijas centru un uz Tiesu medicīnas ekspertīžu centru “Gaiļezerā”. No vienas jau saņemta atbilde, kas viennozīmīgi parāda, ka esmu brīvs no jeb kādām vielām, narkotikām. No otras, kas ir it kā nopietnākas, lielākas, ilgākas [izmeklēšanas], atbildi sola šonedēļ. Tur arī nekā cita nebūs, jo nevar nekā cita vienkārši būt. Komentēt, pateikt kaut ko vairāk par šo lietu nevaru.”

 

 

Kā ziņotājs (deputātu iesnieguma par G. Trukšņa atstādināšanu pirmais parakstītājs) uzstājās deputāts Guntis Grūba, kurš pauda žēlabas, ka domes vadība atkal ir atvērusi teritorijas plānojumu un neņem vērā viņa viedokli. Protams, ka viņa runā, kā vienmēr, neiztika bez vārda “tiesiskums” piesaukšanas, un pati skaistākā runas daļa bija tieši par tiesiskumu: “Tiek pieņemti prettiesiski lēmumi, kuri kļūst tiesiski, kurus pat tiesā vairs nevar apstrīdēt.” Ne iepriekš, ne tālākā runā šī “doma” tā arī palika nepaskaidrota.

 

 

Pārsteidza deputāta Ulda Kronblūma nostāja, kurš atkal uzsvēra, ka viņu neinteresē G. Trukšņa šļirces lieta, bet gan viņa paklājs – vai par to samaksāts skaidrā naudā, vai ar pārskaitījumu. Mērs atbildēja, ka par savu privāto dzīvi domē nerunās.

 

 

Šī U. Kronblūma nostāja, kā arī fakts, ka viņš ir ievēlēts no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) saraksta, rosināja uz domu – visiem domes deputātiem aiziet un nodot analīzes Tiesu medicīnas ekspertīžu centrā “Gaiļezerā”. Kā zināms, tad JKP runas līdere Juta Strīķe pirms vēlēšanām paudusi: “Tad nu mans sapnis ir tāds, ka Saeimas deputātus un lielāko pašvaldību deputātus vajadzētu pakļaut tikpat stingrai narkotisko un psihotropo vielu kontrolei, kā profesionālus sportistus dopinga pārbaudei.” Nezin kāpēc daudziem jūrmalniekiem, kuriem tika jautātas domas par šādu priekšlikumu, bija pārliecība, ka tieši opozīcijas pārstāvji nevēlēsies iziet šādu testu. Redakcija gan ļoti cer, ka domes deputāti to izdarīs un nākamajā domes sēdē varēs neapstrīdami pierādīt savu “tīrību”. 

 

 

Kā zināms, tad raidījumā “Nekā personīga” tika pausts, ka KNAB krimināllietā eksistējot šļirce ar kokaīna paliekām un mēra DNS. Sods par narkotiku lietošanu esot uzlikts vēl pirms gandrīz diviem gadiem. Te vietā citēt kāda jūrmalnieka jautājumu: “Ja jau pirms diviem gadiem sodīts, bet sods joprojām nav nomaksāts, tad kāpēc pie Trukšņa nav bijis tiesu izpildītājs un nav aprakstījis visu mantu, paklāju ieskaitot???!!!”.

 

 

Visai mistiska bija deputātes Dagmāras Beitneres-Le Gallas uzstāšanās. Tā, piemēram, viņa paziņoja, ka dome vairāk atbalstot bagātniekus, nevis parastos jūrmalniekus. Šāds teksts vedina uz domām, ka deputāte nemaz nezina, par ko domes sēdēs balso, jo jūrmalniekiem ir piešķirta ne tikai valstī lielākā atlaide NĪ nodoklim, bet ir arī bezmaksas sabiedriskais transports, bezmaksas ēdināšana visiem skolēniem un ir pieejami neskaitāmi pabalsti un atvieglojumi – vairāk nekā jebkurā citā Latvijas pašvaldībā.

 

 

Deputāte vairākkārt arī uzsvēra, ka domē neesot demokrātijas – netiekot ņemts vērā opozīcijas (mazākuma) viedoklis. Deputātam Jānim Lediņam tad nu nācās paskaidrot, ka demokrātija nozīmē nevis brēcoša mazākuma, bet vairākuma viedokļa uzklausīšanu. Deputāts, domes priekšsēdētāja vietnieks Ņikta Ņikoforovs un Elizabete Krivcova savukārt pauda, ka viņi ir kādreiz strādājuši opozīcijā, kura tik tiešām nav uzklausīta, tāpēc Jūrmalas domē, viņuprāt, ar demokrātiju viss ir kārtībā.

 

 

D. Beitnere-Le Galla arī paziņoja, ka pēc Rietumu demokrātijas paraugiem G. Truksnim pēc izskanējušajām “ziņām” (citi deputāti gan sacīja – pēc izskanējušajām baumām), pašam vajadzēja atkāpties. Pēc šī teksta redakcija pieņēma lēmumu nosūtīt Domei oficiālu lūgumu palīdzēt noskaidrot deputātes D. Beitneres-Le Gallas atbildi uz jautājumu, vai tiesa, ka viņa ir ilgstoši dzīvojusi ekspluatācijā nenodotā ēkā, par kuru attiecīgi nav nomaksāti atbilstoši nodokļi. Ceram sagaidīt deputātes cienīgu, patiesu atbildi, kas izskaidros viņas pausto sašutumu par birokratizēto būvvaldi.

 

 

Jāpiebilst, ka D. Beitnere-Le Galla samelojās, sacīdama, ka opozīcijas priekšlikumi netiekot ņemti vērā. Te jāmin kaut vai pēdējās domes sēdes lēmums atlikt kāda jautājuma izskatīšanu, kamēr opozicionārs U. Kronblūms nebūs veicis īpašuma novērtēšanas ekspertīzi.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt