Sestdiena,
2019.gada
25.maijs
Pilsētā
102750

Gaismu un krāsu spēles uz Dzintaru koncertzāles fasādes


Apskatīt komentārus (0)


25.10.2018

Taču tas nebūt nav viss, kas norisinās Jūrmalā festivāla “Latvijas Goda aplis” laikā 

 

 

ZIŅU DIENESTS

 

 

 

FOTO NO JŪRMALAS PILSĒTAS DOMES ARHĪVA, IVARS ĶEZBERS

 

 

Vairākas dienas Dzintaru koncertzālē bija iespēja apmeklēt mākslinieces Lienes Mackus lielizmēra skulptūru izstādi, kā arī mūziķu Jāņa Šipkēvica un Katarinas Henrisones 45 minūšu garās inspirētās muzikālās performances sadarbībā ar kori “Balsis” un “Voice Improvisation Ensemble” no Zviedrijas. Mūzikas un mākslas performances savienojas kopprojektā ar nosaukumu “Pārmaiņu ainavas. Balsu un telpas konstrukcija”, kas apvienoja mākslinieku pasaules redzējumus punktā, kur cilvēks ir brīvs un gatavs transformācijai. Skatītājs tika aicināts kļūt par šīs ainavas daļu, ļaujoties meditatīvām kora vibrācijām un Lienes Mackus skulptūru noslēpumainajam valdzinājumam – ienirt skaņu radītajā vieglajā blīvumā un fiziski sajust baltās skulptūras, kuras atradīsies skaņu ielokā.

 

 

Savukārt vakaros  skatītājiem bija iespēja baudīt režisora Roberta Rubīna audiovizuālās projekcijas ar komponista Jāņa Ķirša radīto mūziku “Gaismas toņu mistērija”.

 

 

Taču tas nebūt nav viss, kas norisinās Jūrmalā festivāla “Latvijas Goda aplis” laikā - dizaina konceptveikala “Bold” skatlogā pie Dzintaru koncertzāles vēl līdz 20. novembrim skatāma ceļojošā izstāde “Mūsu 100 tautumeitas Latvijas simtgadei”, Jūrmalas Kultūras centrā līdz 10. decembrim ir apskatāma izstāde “Intonācija”, kurā apskatāmi Jūrmalas mākslinieku – tēlnieka Gļeba Panteļejeva, gleznotājas Alises Mediņas, grafiķes Neles Zirnītes un stikla mākslinieces Ievas Strazdiņas – darbi. Dažādās mākslas tehnikās radītie darbi veidoti, domājot par Latvijas jubileju, izceļot skaisto un gaišo, par ko priecājamies, lepojamies un ko nevēlamies pazaudēt arī nākamajā simtgadē.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt