Otrdiena,
2019.gada
18.jūnijs
Pilsētā
87679

Dome sēdē 23. augustā pieņemtie lēmumi


Apskatīt komentārus (0)


31.08.2018

23. augustā notika kārtējā domes sēde; Vairāki no tajā pieņemtajiem lēmumiem varētu interesēt arī mūsu lasītājus, tādēļ par tiem pavēstīsim plašāk

 

 

Guna Vilnīte

 

 

Foto no arhīva 

 


Tika piešķirti līdzekļi Jūrmalas veselības tūrisma pakalpojumus reklamējoša videoklipa izstrādei, kā arī finansējums „Jūrmalas veselības veicināšanas un sociālo pakalpojumu centrs” Strēlnieku prosp.38 logu nomaiņai (par šo lēmumu sīkāk lasiet materiālā „Pansionātā mainīs logus” laikrakstā - red. piez.)

 

 

Braukšanas biļešu cenas pilsētas autobusos tiks samazinātas no 0,70 EUR uz 0,50 EUR. Protams, šī jaunā cena attieksies tikai uz tiem, kam nav jūrmalnieka kartes un par braucienu ir jāmaksā. 

 

 

Tiks īstenots Lielupes krasta stiprināšanas projekts Dubultos-Majoros-Dzintaros, būvējot krasta aizsargbūvi. Projekta summa - 4,8 mjl EUR, no kuriem 70% ES, 30% - valsts un pašvaldības finansējums. 

 

 

Tika pieņemts lēmums „Par ēkas Smilšu ielā 7 korpuss 2, Jūrmalā, nodošanu Jūrmalas pilsētas pašvaldības policijai valdījumā”. Smilšu ielā 2 atrodas agrākā Mūzikas skolas ēka. Opozīcijas deputāti paspēja jau izteikt nožēlu par ēkas, kurā atrodas vairāki valsts nozīmes kultūras pieminekļi, nodošanu policijas rīcībā, „kur ir darīšana ar deviantiem* cilvēkiem”, taču izrādījās, ka policijai tiek nodots korpuss, kas ir pašvaldības īpašumā, nevis vecā ēka ar vērtīgajām vitrāžām.

 

 

Tika lemts par nodibinājuma “Jūrmalas Futbola attīstības atbalsta fonds” dibināšanu. Tā mērķis ir izveidot vienotu jauniešu un bērnu futbola struktūru Jūrmalā un iekļauties kopējā valsts futbola piramīdā, un izveidot futbola akadēmijas līmeņa struktūru. Šobrīd Sporta skolā ir 2. līmeņa akreditētā programma, bet jaunā nodibinājuma mērķis ir virzīties uz akadēmijas līmeņa programmu un iegūt finansējumu no Latvijas futbola federācijas. „Šis ir ļoti labs projekts, lai mēs varētu saņemt naudu no valsts Futbola federācijas un novirzīt to tālāk bērnu futbola attīstībai Jūrmalā,” pauda domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis. Savukārt opozīcijas deputāts Rolandam Parasigam-Parasiņam, paužot viedokli par šo fondu, gadījās gluži vai freidiska pārteikšanās: “Šeit mainās laikam jau pat juridiskais statuss, ja Jūrmalas domei kā viņa savus līdzekļus var izniekot, ne izniekot, bet izlietot, ir diezgan reglamentēts, tad šeit, ja mēs novirzām līdzekļus fondam, tad atbildīgais cilvēks, kurš apstiprina šos izdevumus, viņam tur uzreiz plašāks spektrs paveras, kā tos var tērēt.” “Tur ir vajadzīga liela fantāzija, lai saprastu... (..) Iniciatīva nāk no futbola federācijas, šādā veidā viņi var iedot līdzekļu futbola attīstībai pilsētā,” atbildēja G. Truksnis. Lēmums par fonda dibināšanu tika pieņemts. 

 

 

Jāpiebilst, ka domes sēdē tika pieņemti vairāki lēmumi par Eiropas fondu piesaistīšanu dažādiem objektiem Jūrmalā, un, gluži tāpat kā pret iepriekšējo lēmumu, pret katru no tiem Parasigam-Parasiņam bija iebildumi. Cilvēkam ar ekonomista diplomu, turklāt Nacionālās apvienības biedram, nesaprast un noraidīt šāda veida lēmumus - motivācija tā arī neizskanēja. 

 

 

Tika pieņemts arī lēmums lūgt Finanšu ministriju, kurai pieder nekustamais īpašums Jūras ielā 61, nodot to pašvaldības īpašumā. Šo īpašumu plāno nodot Dzintaru koncertzāles rīcībā, lai tur izvietotu Jūrmalas mūzikas vēstures izstādi, meistarklašu studiju, skaņu ierakstu studiju u.c. Arī šai gadījumā opozīcijas deputāti ( jau kuro reizi) pauda neizpratni un skumjas par to, ka pašvaldība vienkārši neatsavina privāto īpašumu, ja domei tas būtu vajadzīgs. Dagmāra Beitnere-Le Galla: “Es gribētu jautāt, kāpēc mēs vairāk neatsavinām, ja tas ir iespējams? Teiksim, Slokas autostacija – privātīpašums. Es nevaru saprast to nevarību pašvaldībai un valstij kopumā, kad ir tik daudz degradējošas vides, kas ir privatizētas, un nav apsaimniekotas.” “Nu, ja tās ir privatizētas, tad diez vai mēs tā varam atsavināt... Šeit (Jūras ielā 61 – red. Piez.) atsavināšana notiek starp valsti un pašvaldību,” pauda ziņotāja. Izbrīna, ka reizi no reizes tiek izteikti šādi savdabīgi priekšlikumi. Vai Jaunā Konservatīvā partija zina, ka no viņu saraksta ievēlēti deputāti ar tik kreisiem uzskatiem? U.Kronblūms: “Ko pašvaldība darīja attiecībā par Smiltenes ielu 1, kas ir tieši pieguloša koncertzāles teritorijai? Vai pašvaldībai bija iespēja iegūt šo īpašumu, kuru Rietumu banka par parādiem vienkārši paņēma?” G.Truksnis: “Ar šo lēmumu mēs valstij prasām, lūdzam sagatavot ministru kabineta dokumentāciju nodošanai... Lai Finanšu ministrijas valdījumā, īpašumā esošu objektu nodotu bez atlīdzības pašvaldībai. Mēs nez vai varam prasīt kādam – prasīt jau mēs varam – privātīpašniekiem, lai nodod mums savus īpašumus. Bez atlīdzības diez vai tas tā īpaši notiks.”

 

 

Deputāti pieņēma lēmumu atteikt atvērt spēļu zāli Raiņa ielā 108.

 

 

Tika piešķirtas naudas balvas ūdens motosporta sportistam un viņa trenerim, kā arī PSIA “Veselības un sociālās aprūpes centrs-Sloka” komandas dalībniekiem. 

 

 

Kā parasti, tika pieņemti vairāki lēmumi saistībā ar nekustamajiem īpašumiem:

Par  būvju nojaukšanu Dzelzceļa ielā 39, Piekrastes ielā 19, Vasaras ielā 26a

Par zemes ierīcības projekta un zemes vienību robežu pārkārtošanas apstiprināšanu Cīruļu ielā 89, Jūrmalā, un Medņu ielā 88A;

Par zemes ierīcības projekta un zemes vienību robežu pārkārtošanas apstiprināšanu Ģertrūdes prospektā 28, Jūrmalā, un Grāvju ielā 42, Jūrmalā, nemainot zemes vienību esošās platības; 

Par zemes vienības sadales apstiprināšanu Kāpu ielā 102, un adreses piešķiršanu; 

Par zemes ierīcības projekta  un zemes vienības sadales apstiprināšanu un adreses piešķiršanu Olgas ielā 46, Prīmulu ielā 5, Vāveru ielā 7, Viestura ielā 40, Dzelzceļa ielā 71

Par detālplānojuma zemesgabaliem un nodošanu publiskajai apspriešanai un atzinumu saņemšanai Kaugurciema ielā 18 un Mirdzas ielā 31

Par dzīvojamo telpu īres līgumu noslēgšanu un pagarināšanu; 

Par grozījumiem 2007.gada 9.augusta Nekustamā īpašuma nomas līgumā Nr.1.1-16.3/857 (Turaidas iela 2), 

Par nekustamā īpašuma lietošanas mērķa maiņu zemes vienībai „Jāņupītes 1”

Par ūdenstilpes Lielupe, Jūrmalā, kadastra apzīmējums 1300 010 4003 daļas nomu; 

Par zemesgabala Dzintaru prospekts 3504, Jūrmalā, daļas nomu; 

 

 

Par izsoļu un atkārtotu izsoļu organizēšanu dzīvokļu īpašumiem Karogu ielā 5, Sēravotu ielā 11A, Tukuma ielā 12, Krasta ielā 13 k-2, Kanālu ielā 53, Dzirnavu ielā 42, Babītes ielā 3 k-7, Leona Paegles ielā 33 k-2, Ventspils šosejā 32A, kā arī izsoles rezultātu apstiprināšanu un pirkuma līguma noslēgšanu dzīvokļa īpašumiem Talsu šosejā 31 k-11, un Kauņas ielā 26;

 

 

Tāpat nolemts grozīt Jūrmalas pilsētas domes 2016.gada 16.decembra lēmumu Nr.653 "Par būvju nojaukšanu Tūristu ielā 18A, Jūrmalā".

 

 

* Deviants cilvēks - tāds, kurš neievēro uzvedības normas. Vārds, kuru izmanto, lai izklausītos gudrāks.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt