Trešdiena,
2019.gada
20.februāris
Pilsētā
85768

Bezmaksas sabiedrisko transportu dome gatava aizstāvēt Satversmes tiesā


Apskatīt komentārus (0)


03.05.2018

Piektdien, 27. aprīlī, ārkārtas domes sēdē tika vēlreiz skatīts jautājums par bezmaksas sabiedrisko transportu jūrmalniekiem 

 

 

Guna Vilnīte

 

 

Nepieciešamība šo jautājumu izskatīt atkārtoti radās pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atzinuma saņemšanas. Atzinumā ministrija norāda uz dažām redakcionālām neprecizitātēm, taču kopumā iebilst arī pret ieceri kā tādu, pamatojot to ar Sabiedriskā transporta likuma normu, ka “nosakot braukšanas maksas atvieglojumus, par vienīgo kritēriju nedrīkst izmantot personas deklarēto dzīvesvietu”.

 

 

Kā sēdē atgādināja domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis, tad šajos saistošajos noteikumos deklarētā dzīvesvieta nemaz nav vienīgais kritērijs. Saistošie noteikumi paredz, ka par brīvu 1., 2., 3., 4. un 6. maršruta autobusos ar Jūrmalas iedzīvotāja karti varēs braukt pasažieri darbspējīgā vecumā, t.i., no 15 gadiem līdz pensijas vecumam; pensionāri; tie, kas mācās Jūrmalā -  izglītojamie līdz 24 gadu vecumam neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas, kā arī tie, kas saņēmuši iedzīvotāja karti, bet mācās ārpus Jūrmalas; tie, kuriem ir nekustamais īpašums Jūrmalā.

 

 

Sēdes gaitā notika diskusija par VARAM atzinumā minēto Sabiedriskā transporta likuma normu, kā arī par likumu interpretāciju kā tādu. Izteicās visu domē ievēlēto partiju deputāti, turklāt opozīcija (Jaunā konservatīvā partija un Nacionālā apvienība) bija pret bezmaksas sabiedrisko transportu. Jāteic, ka pēc neoficiālas informācijas par ministrijas nodomu noraidīt noteikumus bija zināms jau iepriekš, un mūsu avoti šo noraidījumu saista ar rudenī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām. Kā jau, šī sasaukuma deputātiem sākot darbu domē, domes sēdē atklāti izteicās opozīcijas pārstāvji – viņi jau nu neiešot balsot par ZZS priekšvēlēšanu solījumiem. 

 

 

Noslēgumā G.Truksnis norādīja, ka ikvienas pašvaldības uzdevums ir rūpēties par saviem iedzīvotājiem un, ja VARAM turpinās noraidīt šos noteikumus, dome ir gatava aizstāvēt tos Satversmes tiesā.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt